Łukasz Kruczek trenerem reprezentacji Czech! [PRIMA APRILIS]

0
479
fot. Wiktoria Ostrowska

Łukasz Kruczek został nowym trenerem męskiej reprezentacji Czech w skokach narciarskich. Polak zastąpi na tym stanowisku Austriaka Richarda Schallerta, który prowadził kadrę od 2014 roku.

Schallert został zwolniony po bardzo słabym sezonie olimpijskim w wykonaniu swoich podopiecznych. Czesi nie awansowali do II serii olimpijskiego konkursu drużynowego, zajęli 10. miejsce. W konkursach indywidualnych w Pjongczangu dwukrotnie w „30” był Roman Koudelka raz (na dużej skoczni) Cestmir Kozisek. Jednak obaj zajmowali miejsca pod koniec trzeciej dziesiątki. W całym sezonie Czesi prezentowali bardzo niski poziom, o czym świadczy zdobycie tylko 95 punktów w Pucharze Narodów i 10. miejsce w tej klasyfikacji.

Zadaniem byłego trenera kadry narodowej Polski, a ostatnio Włoch, będzie odbudowanie czeskiej reprezentacji. Ważne będzie także wzmocnienie najbardziej doświadczonego i utytułowanego aktywnego skoczka Czech – Romana Koudelki. Na razie nie znamy szczegółów dotyczących długości kontraktu Łukasza Kruczka oraz tego, kto zastąpi Polaka na stanowisku trenera reprezentacji Włoch.


  • Źródło: Własne
  • fot. Wiktoria Ostrowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here