27 urodziny reprezentanta Niemiec

0
1001

Dzisiaj, 3 kwietnia 2018 roku urodziny obchodzi Markus Eisenbichler. Niemiecki skoczek kończy w tym roku 27 lat.

Markus w reprezentacji zadebiutował w roku 2006, mając zaledwie 15 lat. W Pucharze Świata swoje pierwsze punkty zdobył już 5 lat później, jednak nigdy nie wygrał tego cyklu zawodów. Zaledwie rok potem, w 2012 Markus przeżył poważny wypadek, mający miejsce w Oberstdorfie. Mimo złamanego jednego kręgu i uszkodzenia czterech innych nie poddał się i wrócił do pełnej sprawności, mimo, iż był świadom tego, iż może nie odzyskać czucia w dolnych partiach ciała oraz skończyć na wózku inwalidzkim. Niedługo po powrocie do zdrowia zajął dwukrotnie 8 miejsce na zawodach w Sapporo. Od tej pory stał się pewniakiem w niemieckiej kadrze.

Oprócz jego hartu ducha oraz niesamowitej determinacji, która pomogła mu wrócić do sportu po licznych kontuzjach cechuje go otwartość i wesołość, o czym często w wywiadach wspominają jego koledzy z kadry oraz rywale  innych narodowości, m.in. Kamil Stoch, Andreas Wellinger czy nawet Adam Małysz.

Markusowi życzymy z okazji jego urodzin przede wszystkim zdrowia, dalszych sukcesów na skoczniach oraz nieustającej pogody ducha.

____________________________________________________________________

Żródło: https://www.przegladsportowy.pl/

Foto: Kinga Stanaszek