Harald Rodlauer nowym trenerem austriackiej kadry kobiet

0
688

Harald Rodlauer został nowym trenerem austriackich skoczkiń narciarskich. 52-latek zamienił na tym stanowisku Andreasa Feldera, który objął męską kadrę narodową Austrii.

To jest interesujące zadanie. Poziom kobiecych skoków narciarskich wzrósł w ostatnich latach (…) Nie mamy wiele, ale za to bardzo dobre zawodniczki” – mówił nowy trener kadry narodowej kobiet.

Harald Rodlauer był głównym kandydatem. Nie tylko ze względu na jego doświadczenie z kobiecą kadrą. Od wielu lat bardzo dobrze wykonywał swoją pracę jako trener.” – mówił Mario Stecher, Dyrektor Sportowy Austriackiego Związku Narciarskiego.

Rodlauer był już wcześniej trenerem kobiecej kadry Austrii, w latach 2011–2014. Potem został asystentem Heinza Kuttina w kadrze A. Rodlauer na początku swojej trenerskiej kariery prowadził włoską reprezentację kombinatorów norweskich. Austriak w przeszłości był skoczkiem narciarskim, lecz nie odniósł żadnych sukcesów. Karierę sportową zakończył w 1998 roku.

W tym sezonie Austriaczki w klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata zajęły 6. miejsce. Indywidualnie Daniela Iraschko-Stolz, Chiara Hoelzl oraz Jacqueline Seifriedsberger zakończyły rywalizację w czołowej „15”. Natomiast podczas Igrzysk Olimpijskich najlepiej zaprezentowała się Iraschko-Stolz, plasując się na 6. pozycji.

___________________________________________________________________

Źródło: fis-ski.com, własne

Foto: fis-ski.com