Zgrupowanie w Zakopanem!

0

Od poniedziałku 23 kwietnia do piątku 27 kwietnia odbyło się wspólne zgrupowanie kadr skokowych w Zakopanem. Pod okiem trenera Stefana Horngachera Polacy rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu.

Podczas gdy składy kadr A i B pozostały takie same, w kadrze juniorów pojawiły się następujące zmiany. Trenerem głównym został Wojciech Topór, a do jego sztabu szkoleniowego dołączyli Grzegorz Miętus oraz Andrzej Zapotoczny. Asystentem trenera głównego ciągle pozostaje Piotr Fijas.  Kadra juniorów  składa się teraz z siedmiorga zawodników.

Każda kadra trenowała osobno, skupiając się na własnych celach, jednak treningi techniki, stabilizacji czy chociażby te siłowe były przeprowadzane pod czujnym okiem Horngachera. Zawodnicy wielokrotnie rozmawiali z trenerem i prosili go o rady. „W Zakopanem głównie skupialiśmy się na treningu siłowym, pomiędzy który wplataliśmy elementy techniki. Chcieliśmy zapoznać nowych zawodników z wizją skakania, którą przekazał nam Stefan Horngacher” – powiedział Wojciech Topór.

Szkoleniowiec kadry juniorów jest bardzo zadowolony ze zgrupowania oraz postępów swoich młodych podopiecznych. W samych superlatywach wypowiadał się o ich profesjonalizmie oraz podejściu.  „Jestem bardzo zadowolony z tych pierwszych treningów. Zawodnicy są w 100% zaangażowani i prezentują profesjonalne podejście do sportu” – podsumował.

Najbliższe zgrupowanie zawodnicy kadry juniorów odbędą nad morzem. Już w przyszłym tygodniu będą oni mieli okazję trenować w Szczyrku i ponownie w Zakopanem. 6 maja wyruszą razem z kadrą B do Gniewina. Zapowiada się intensywny czas!

_____________________________________________________________________

Źródło: http://pzn.pl/skoki-narciarskie/aktualnosci/art3688,wspolne-zgrupowanie-kadr-skokowych-w-zakopanem.html

Foto: pzn.pl

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku