Nowe skocznie już niedługo na terenie Polski

0
fot. Katarzyna Satała

Infrastruktura polskich skoków rozwija się zaskakująco prężnie. Do sierpnia tego roku, w Chochołowie ma powstać kompleks skoczni. Gmina Czarny Dunajec pokrywa koszty, które wynoszą 6 milionów.

Zdecydowanie jest to postęp, jeśli chodzi o infrastrukturę tego rodzaju sportu. Skocznie te, mają mieć wysokość kolejno 16 i 30 metrów. Będą one przeznaczone głównie dla najmłodszych zawodników. Najbliższe obiekty tego typu znajdują się w Zakopanem, co jest zarówno sporym utrudnieniem, jak i dużym niebezpieczeństwem dla dzieci.

Jak do tej pory prace idą zgodnie z harmonogramem. Duża część robót jest już wykonana. Dwie największe skocznie mają być gotowe w sierpniu. W planach, jednakże dość dalekich jak na razie, jest także budowa malutkiej skoczni – najmniejszego obiektu w naszym kraju. Trzeba jednak jeszcze sporo czasu, gdyż nie wiadomo czy warunki terenowe będą odpowiednie.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie można rozegrać na nowych skoczniach jakiekolwiek zawody.

_____________________________________________________________________

Źródło: przegladsportowy.pl

Foto: Katarzyna Satała

 

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCo nowego w Kazachstanie, czyli jak mają się tamtejsze skoki
Następny artykułJanne Ahonen
Jedną z moich pasji jest sport - nie tylko skoki narciarskie, które oglądam od dzieciństwa, ale także sporty walki, które trenuję. Szczególnie kibicuję (oprócz Polaków, oczywiście) reprezentacjom Słowenii, Norwegii oraz Niemiec. Kiedy nie ćwiczę i piszę o skokach słucham muzyki oraz uczę się języków obcych.

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku