Plany likwidacji skoczni

0
fot. Aleksandra Wróblewska

Od pewnego czasu mówi się planach zburzenia słynnej skoczni w Kuopio, na której wygrywali zarówno Adam Małysz, jak i Kamil Stoch podczas zawodów Pucharu Świata.

Na obiekcie aktualnie trenuje około 20 zawodników, natomiast roczne koszty utrzymania skoczni wynoszą ponad 300 tys. euro. Wielu polityków uważa, iż nie ma sensu dalszego utrzymywania skoczni Puijo.

Znaleźli się również obrońcy skoczni, którzy uparcie twierdzą, iż wystarczy znaleźć potrzebne środki, np. od prywatnych sponsorów. Dodatkowo, skocznia ta, może być bazą przygotowawczą fińskich skoczków. Z pewnością sentyment do skoczni jest wielki, jednak pytaniem jest, czy wystarczy on, aby utrzymać tę skocznię.

Ostatnie zawody na Puijo odbyły się w 2016 roku, potem zaś FIS zrezygnował z rozgrywaniu zawodów Pucharu Świata na tym obiekcie, głównie z powodu niewielkich rozmiarów skoczni.

_____________________________________________________________________

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Foto: Aleksandra Wróblewska

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzansa dla fińskich skoków?
Następny artykułWisła przejmie konkursy w Libercu?
Jedną z moich pasji jest sport - nie tylko skoki narciarskie, które oglądam od dzieciństwa, ale także sporty walki, które trenuję. Szczególnie kibicuję (oprócz Polaków, oczywiście) reprezentacjom Słowenii, Norwegii oraz Niemiec. Kiedy nie ćwiczę i piszę o skokach słucham muzyki oraz uczę się języków obcych.

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku