Stefan Hula: „Wszystko jest podporządkowane treningowi”

0
728
fot. Wiktoria Wnętkowska

Przed piątkowymi kwalifikacjami odbyła się konferencja prasowa, na której obecny był m.in. Stefan Hula. Zawodnik opowiedział o swoim podejściu do sezonu letniego oraz o przygotowaniach do sezonu zimowego.

„Letnie Grand Prix jest dla nas dobrym treningiem, przygotowaniem się do nadchodzącej zimy, możemy też sprawdzić swoją aktualną dyspozycję. Nie podchodzimy do tego jak do najważniejszych zawodów, tutaj wszystko jest podporządkowane treningowi. Każdy będzie dawał z siebie 100% i skakał najlepiej, jak potrafi. Jak będzie – zobaczymy” – powiedział.

Stefan Hula przyznał także, iż po sezonie zimowym cała kadra od razu zaczęła mocno trenować.

„Nie było dłuższej przerwy, tylko trenowaliśmy. Przede wszystkim trzeba ostro i dobrze przepracować ten czas, aby w zimie wytrzymać długi sezon i być cały czas w dobrej formie. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze funkcjonowało – będę zdrowy, w dobrej dyspozycji i przede wszystkim będę się cieszył tym, co robię.”

Reprezentant Polski liczy na to, iż dobra dyspozycja utrzymywać się będzie przez cały sezon.

„Cały sezon jest ważny, najważniejszymi imprezami będą Turniej Czterech Skoczni i Mistrzostwa Świata, więc myślę, że będziemy dążyć do tego, by być w jak najlepszej formie na tych imprezach, ale nie można sobie niczego odpuścić. W skokach nie da się zaplanować dyspozycji, trzeba skakać cały sezon na dobrym, wysokim poziomie, aby skoki były powtarzalne, treningi dobre i to jest cel.”


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Wisły: Kinga Stanaszek
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here