Letnie Grand Prix w Einsiedeln: Dawid Kubacki wygrał drugi trening!

0
FOTO: Martyna Malich

Dawid Kubacki (110 m) wygrał drugi trening przed kwalifikacjami LGP w Einsiedeln (HS117). Na drugim miejscu uplasował się Timi Zajc (110 m), a na trzecim Stefan Kraft (110,5 m). Cała trójka skakała z 12. belki

W czołówce znaleźli się także Michael Hayboeck (110 m) skacząc z 11. belki i Evgeniy Klimov (110,5 m), który ruszał z belki 12.

W pierwszej dziesiątce uplasowali się również: zwycięzca pierwszego treningu – Piotr Żyła (109 m) na 6. miejscu i tuż za nim Stefan Hula (110,5 m). Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Roman Koudelka (112 m), Killian Peier (105,5 m) i Andreas Wank (110 m). Wszyscy Ci zawodnicy skakali z 12. belki

Na 13. miejscu trening zakończył Kamil Stoch (105,5 m), a na 15. Jakub Wolny (106 m). 25. pozycję zajął Maciej Kot (101,5 m).

Drugi trening rozpoczął się z opóźnieniem ze względu na silny wiatr i częste przerwy podczas pierwszej serii treningowej. Tym razem wiatr wiatr nie był już tak mocny, natomiast częściej przeszkadzał zawodnikom. Rywalizacja rozpoczęła się z 11. belki, ale po skoku Vassilieva (100,5 m) sędziowie podnieśli belkę na stopień 12.

Początek kwalifikacji o 18:35.

Wyniki II treningu przed kwalifikacjami do konkursu Letniego Grand Prix         w Einsiedeln (HS117):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 51 KUBACKI Dawid POL 110.0 12 90.7 3.0 67.6
2 47 ZAJC Timi SLO 110.0 12 90.4 2.9 67.5
3 44 KRAFT Stefan AUT 110.5 12 90.6 0.5 66.0
3 16 HAYBOECK Michael AUT 111.0 11 90.2 -4.8 66.0
5 46 KLIMOV Evgeniy RUS 110.5 12 90.4 0.2 65.7
6 53 ZYLA Piotr POL 109.0 12 90.4 2.4 65.2
7 48 HULA Stefan POL 110.5 12 90.5 -0.7 64.8
8 40 KOUDELKA Roman CZE 112.0 12 90.1 -3.9 64.3
9 52 PEIER Killian SUI 105.5 12 90.0 5.5 62.0
10 41 WANK Andreas GER 110.0 12 91.0 -3.1 61.5
11 31 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 105.5 11 90.0 0.2 61.1
12 20 LISSO Justin GER 108.0 11 89.8 -5.2 60.2
13 54 STOCH Kamil POL 105.5 12 90.2 2.5 59.0
14 39 KOFLER Andreas AUT 107.0 12 90.5 -0.8 58.4
15 49 WOLNY Jakub POL 106.0 12 90.1 0.5 57.9
16 34 HUBER Daniel AUT 102.0 11 89.5 2.7 57.3
17 8 HUBER Stefan AUT 109.0 11 89.2 -10.1 57.1
18 29 WELLINGER Andreas GER 103.0 11 90.1 0.4 56.8
19 33 DESCHWANDEN Gregor SUI 103.0 11 89.8 -1.0 55.4
20 19 PEDERSEN Robin NOR 107.0 11 89.9 -8.8 54.8
21 7 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 106.5 11 88.6 -8.2 54.5
22 22 NAGLIC Tomaz SLO 107.0 11 88.6 -9.7 53.9
22 21 TKACHENKO Sergey KAZ 106.0 11 89.3 -7.9 53.9
24 23 WESTERHEIM Oscar P NOR 105.0 11 89.2 -6.3 53.7
25 43 KOT Maciej POL 101.5 12 90.1 4.0 53.3
25 36 VASSILIEV Dmitriy RUS 100.5 11 89.4 1.4 53.3
27 6 KORNILOV Denis RUS 107.5 11 89.2 -11.3 53.2
28 38 SATO Yukiya JAP 104.0 12 90.3 -1.1 52.7
29 26 CHOI Heung Chul KOR 104.5 11 88.9 -6.5 52.6
29 15 CECON Federico ITA 105.5 11 89.2 -8.3 52.6
29 3 EGLOFF Luca SUI 102.0 11 89.4 -2.0 52.6
32 12 PRISLIC Ernest SLO 105.0 11 89.6 -7.9 52.1
33 9 BAER Moritz GER 105.0 11 88.7 -9.4 50.6
34 30 AMMANN Simon SUI 98.5 11 89.6 1.9 50.2
35 37 SIEGEL David GER 101.0 12 89.8 0.7 49.1
36 28 PREVC Domen SLO 99.5 11 89.7 -1.8 48.3
37 13 KOZISEK Cestmir CZE 103.5 11 89.1 -9.5 47.8
38 2 HAUSWIRTH Sandro SUI 101.0 11 89.6 -5.4 47.4
39 45 KOBAYASHI Junshiro JAP 98.5 12 89.4 3.4 47.3
39 24 HARADA Yumu JAP 100.0 11 88.9 -3.7 47.3
41 10 NAZAROV Mikhail RUS 101.0 11 88.9 -6.1 46.7
42 5 BARTOL Tilen SLO 101.0 11 89.0 -6.9 45.9
43 4 IWASA Yuken JAP 97.5 11 88.5 -5.0 41.5
44 32 AIGNER Clemens AUT 95.0 11 89.9 -0.9 41.1
45 35 LINDVIK Marius NOR 93.5 11 88.8 0.3 39.6
46 14 HAMANN Martin GER 97.0 11 89.4 -7.3 38.3
47 25 SCHULER Andreas SUI 96.0 11 89.0 -5.8 38.0
48 27 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 97.5 11 88.7 -8.6 37.9
49 17 MUMINOV Sabirzhan KAZ 98.0 11 89.0 -9.8 37.6
50 42 INSAM Alex ITA 92.0 12 89.9 4.9 37.1
51 11 HLAVA Lukas CZE 96.0 11 88.8 -6.8 37.0
52 18 HOFFMANN Felix GER 95.5 11 89.2 -6.6 36.3
53 1 KAELIN Pascal SUI 97.0 11 88.6 -10.9 34.7
50 NAKAMURA Naoki JAP DNS

Źródło: własne

Foto: Martyna Mail

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku