Lukáš Hlava: „Chcemy pokazać światu, że jesteśmy w stanie osiągać dobre wyniki i walczyć jako drużyna”

0
911
FOTO: Martyna Malich

Lukáš Hlava należy do czeskiej reprezentacji około 11 sezonów. Poprzedni sezon, podobnie jak dla reszty czeskich skoczków, był dla niego bardzo nieudany, nie zdobył ani jednego punktu w Pucharze Świata. Niektórzy podejrzewali, że zakończy karierę, ten jednak postanowił próbować dalej.

Zawodnik przyznał, że nie myślał o zakończeniu kariery, gdyż dowiedział się o powrocie Davida Jiroutka i wierzy, że razem daleko zajdą. Szkoleniowiec pracowała wcześniej z nim i z Romanem Koudelką, musiał tylko zaznajomić się z młodszymi zawodnikami. Hlava chce cierpliwie pracować i skoncentrować swoje myśli tylko na skokach.

Jak wyglądały zmiany po ostatnim sezonie?

„Głównie toczyły się rozmowy między zawodnikami i trenerami. Później David z nami usiadł i wyjaśnił nam trochę więcej. Powiedział, że nie ma co patrzeć na to, co było, ale na to, co będzie. Bardzo pomagała nam Dukla Liberec, za co wszyscy bardzo dziękujemy. Trzeba się koncentrować na samym sobie i na skokach. Myślę, że uda się otrzymać jakieś kwoty, które kiedyś były, więc teraz próbujemy dobrze skakać i osiągać dobre wyniki. Chcemy pokazać światu, że z tym, co mamy, jesteśmy w stanie osiągać dobre wyniki i walczyć jako drużyna.”

Ostatnio zostały zamknięte skocznie w Harrachovie. Gdzie teraz będą trenować Czesi?

„To wszystko się zobaczy, nie wiem, czy wchodzi w grę np. Liberec. Nie obchodzi mnie to, dla mnie najważniejsze jest dobrze skakać i zdobyć punkty w Letnim Grand Prix. Kiedy skakałem dobrze i miałem dobry sezon, to treningi między zawodami nie były tak potrzebne, przeprowadzano tylko trening pod kątem technicznym „na sucho”. Najpierw trzeba osiągnąć dobry poziom, a potem myślę, że i psychika będzie całkiem inna i możemy być wysoko.”

Celem reprezentanta Czech na lato jest startować w głównych zawodach i zebrać jak najwięcej punktów.


  • Źródło: skoky.net
  • FOTO: Martyna Malich