Letnie Grand Prix w Einsiedeln: Seria próbna dla Kamila Stocha!

0
fot. Kinga Stanaszek

Kamil Stoch (115 m) wygrał serię próbną przed konkursem indywidualnym Letniego Grand Prix w Einsiedeln (HS117). Na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła (115,5 m), a na trzecim Roman Koudelka (113 m). Na czwartej pozycji serię próbną ukończył Jakub Wolny (112 m).

W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: na 5. miejscu Michael Hayboeck (110,5 m), na 6. Stefan Kraft (109 m), na 7. pozycji Dimitriy Vassiliev (106,5 m), na 8. Timi Zajc (108 m). Dziewiąty był Andreas Kofler (108 m), a dziesiąty Andreas Wellinger (107 m).

Na 12. miejscu uplasował się Maciej Kot (107 m), a na 22. Stefan Hula (101 m). Dawid Kubacki skakał przy najsilniejszym wietrze w plecy (1,88 m/s), co skutkowało skokiem na odległość 81 metrów i 49. pozycją, a więc ostatnią, bo w serii próbnej nie wystartował Yukiya Sato.

Ze startujących zawodników tylko Kamil Stoch skakał z 11. belki, pozostali ruszali z rozbiegu ustawionego na 12. stopniu.

Seria próbna była opóźniona o 15 minut z powodu zbyt silnego wiatru. W trakcie rywalizacji wiatr często zmieniał kierunek, a jego prędkość wahała się od 1,88 m/s w plecy (przy skoku Dawida Kubackiego) do 1,51 m/s pod narty (Lukas Hlava, 108 m).

Wyniki serii próbnej Letniego Grand Prix w Einsiedeln (HS117):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 50 STOCH Kamil POL 115.0 11 89.8 -6.2 76.2
2 49 ZYLA Piotr POL 115.5 12 90.1 -7.1 71.8
3 36 KOUDELKA Roman CZE 113.0 12 90.0 -3.2 71.2
4 45 WOLNY Jakub POL 112.0 12 90.6 -3.4 69.2
5 15 HAYBOECK Michael AUT 110.5 12 90.3 -5.0 64.9
6 40 KRAFT Stefan AUT 109.0 12 90.0 -3.6 63.6
7 32 VASSILIEV Dmitriy RUS 106.5 12 90.7 -0.2 62.5
8 43 ZAJC Timi SLO 108.0 12 90.1 -3.1 62.3
9 35 KOFLER Andreas AUT 108.0 12 90.6 -3.7 61.7
10 25 WELLINGER Andreas GER 107.0 12 90.6 -2.0 61.6
11 42 KLIMOV Evgeniy RUS 107.5 12 89.9 -3.1 61.4
12 39 KOT Maciej POL 107.0 12 90.1 -2.9 60.7
13 31 LINDVIK Marius NOR 103.0 12 90.0 3.5 59.9
14 6 KORNILOV Denis RUS 107.0 12 90.2 -4.7 58.9
15 37 WANK Andreas GER 106.5 12 90.8 -4.4 58.3
16 27 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 106.0 12 90.2 -4.3 57.5
17 48 PEIER Killian SUI 106.0 12 89.8 -4.9 56.9
17 23 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 106.0 12 90.0 -4.9 56.9
19 38 INSAM Alex ITA 104.5 12 90.4 -2.3 56.8
20 14 CECON Federico ITA 108.5 12 89.2 -9.8 56.5
21 18 LISSO Justin GER 106.0 12 90.1 -5.4 56.4
22 44 HULA Stefan POL 101.0 12 90.0 2.6 55.4
23 4 IWASA Yuken JAP 106.0 12 88.7 -6.9 54.9
24 41 KOBAYASHI Junshiro JAP 103.5 12 89.4 -2.8 54.5
25 10 HLAVA Lukas CZE 108.0 12 89.4 -11.0 54.4
26 8 HUBER Stefan AUT 103.5 12 88.9 -3.1 54.2
27 26 AMMANN Simon SUI 104.0 12 90.1 -4.6 53.6
28 33 SIEGEL David GER 103.5 12 89.8 -3.8 53.5
29 24 PREVC Domen SLO 104.0 12 90.3 -5.2 53.0
30 29 DESCHWANDEN Gregor SUI 99.0 12 89.8 2.9 52.1
31 9 NAZAROV Mikhail RUS 103.5 12 89.4 -5.5 51.8
31 7 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 103.5 12 88.9 -5.5 51.8
33 17 PEDERSEN Robin NOR 100.0 12 90.0 -0.7 50.3
34 1 KAELIN Pascal SUI 101.5 12 89.8 -5.6 48.1
35 2 HAUSWIRTH Sandro SUI 98.5 12 89.9 -0.8 47.5
36 3 EGLOFF Luca SUI 98.0 12 90.4 -0.4 47.0
37 28 AIGNER Clemens AUT 96.0 12 89.9 2.6 46.4
38 22 SCHULER Andreas SUI 98.0 12 89.7 -1.3 46.1
39 19 NAGLIC Tomaz SLO 98.5 12 89.8 -2.4 45.9
40 11 PRISLIC Ernest SLO 101.5 12 89.5 -9.0 44.7
41 5 BARTOL Tilen SLO 97.5 12 89.1 -2.9 43.6
42 21 HARADA Yumu JAP 95.5 12 89.5 0.3 43.2
43 30 HUBER Daniel AUT 93.0 12 89.4 4.1 42.5
44 46 NAKAMURA Naoki JAP 97.0 12 89.6 -5.0 40.6
45 20 WESTERHEIM Oscar P NOR 93.0 12 89.7 0.2 38.6
46 13 HAMANN Martin GER 96.5 12 88.9 -7.4 37.3
47 16 HOFFMANN Felix GER 92.5 12 89.3 -2.2 35.3
48 12 KOZISEK Cestmir CZE 94.0 12 89.3 -5.0 35.2
49 47 KUBACKI Dawid POL 81.0 12 90.6 16.6 33.4
34 SATO Yukiya JAP DNS

Źródło: własne

Foto: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku