Ulrike Gräßler zakończyła karierę

0
899

W ostatnim czasie Niemiecki Związek Narciarski ogłosił, że Ulrike Gräßler postanowiła zakończyć swoją karierę sportową.

Wskutek kontuzji, których doznała podczas upadku w 2015 roku, 31 – letnia zawodniczka w ostatnim czasie nie była w stanie uczestniczyć w wielu konkursach i nie znalazła się w składzie kadr na nowy sezon. W tej sytuacji postanowiła zakończyć swoją karierę sportową. Teraz chce skupić się na swojej pracy w policji.

W Pucharze Świata uczestniczyła od inauguracyjnego sezonu 2011/2012. Już w 2012 roku dwa razy stała na najniższym stopniu podium – w Zao i w Predazzo. Podczas Mistrzostw Świata w Libercu w 2009 roku zdobyła indywidualnie srebrny medal, a cztery lata później w Predazzo brązowy w konkursie mixtów.

Ulrike Gräßler jest pionierką, która pracowała dla rozwoju jej sportu od pierwszego dnia kariery. Poza prywatnymi celami, walczyła dla kobiecych skoków i osiągnęła wiele. Była jedną z czterech znakomitych skoczkiń, kiedy mieliśmy tylko Puchar Kontynentalny, w Pucharze Świata była ważną częścią naszego zespołu i reprezentowała nas podczas pierwszych Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich” – powiedział szkoleniowiec Andreas Bauer.

Doświadczonej zawodniczce życzymy wszystkiego najlepszego i sukcesów w nowej pracy.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: fis-ski.com