Koniec skoków narciarskich w Bańskiej Bystrzycy?

0
390

Jedyny dobrze działający kompleks skoczni narciarskich na Słowacji ma poważne problemy. Centrum służące jako szkoła dla młodych talentów jest już dwa tygodnie bez energii elektrycznej. To uniemożliwia skoczkom przygotowanie się do nowego sezonu.

„Bez energii elektrycznej nie możemy spryskać igelitu wodą i polać nią torów, aby nasi skoczkowie mogli trenować. To w lecie istotne, aby mogły przebiegać przygotowania na najbliższe zawody” – napisano wczoraj wieczorem na facebookowej stronie miejscowego klubu.

Nie chodzi jednak o planowane wyłączenie dostawy, co potwierdzono w elektrowni. Problemy pojawiły się gdzie indziej.

„Chodzi o świadome rozłączenie przez właścicieli klubu ŠK kartík. Teraz, kiedy skoki narciarskie na Słowacji zaczynają się odradzać, po co je znowu topić?” – możemy przeczytać.

KPSL jest jednym z czterech klubów regionu, który wykorzystuje skocznie, teraz jednak z powodu problemów ze strony właściciela nie może. Odbyto już negocjacje, ale nie były udane.

„Ja tego sportu nie chcę zniszczyć. 15 lat staram się je ratować i inwestowałem w nie wiele własnych środków. Okoliczne kluby liczą, że pokryjemy koszty i wszystko zapłacimy. Pół roku temu zapowiedziałem, że będzie trzeba zapłacić za wodę i elektryczność inaczej pójdą w odstawkę. Nie mam środków od miasta, czy Słowackiego Związku Narciarskiego na wszystko. Nie może wszystkiego zawsze ratować Kartík. Kluby mogą kontynuuowac uprawianie tego sportu, ale muszą płacić za wodę i elektryczność z własnych pieniędzy. Ja już nie wniosę ani jednego centa” – skomentował właściciel ŠK Kartík – Miroslav Kartík.

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie w celu ponownego udostępnienia kompleksu. W obecności Prezydium Słowackiego Związku Narciarskiego Miroslav Kartík zobowiązał się do ponownego włączenia energii elektrycznej na skoczni i w krótkim czasie do przedstawienia propozycji umowy definiującej warunki korzystania z tych obiektów.

Trzymamy kciuki za powodzenie klubu z Bańskiej Bystrzycy!


  • Źródło: mybystrica.sme.sk / https://www.facebook.com/KPSLBB/
  • FOTO: emsbb.sk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here