Letnie Grand Prix w Courchevel: Zapowiedz i program zawodów

0
515

Przed nami czwarty odcinek skoków narciarskich podczas Letniej Grand Prix 2018. Tym razem najlepszych zawodników przywita francuskie Courchevel.

Podobnie jak w Hinterzarten, także i teraz do rywalizacji przestępować będą także panie. W rywalizacji nie zabraknie liderki cyklu, którą jest Japonka – Sara Takanashi. Warto zauważyć, iż na starcie pojawi się także Polka – Kinga Rajda, dla której będzie to debiut na dużym obiekcie. Gorąco wierzymy w sukces, gdyż podczas inauguracyjnego startu tego sezonu reprezentantka naszego kraju wywalczyła punkty, co wlewa optymizm w serca wszystkich kibiców. Jak potoczy się sytuacja? Przekonamy się jutro. To w piątek czekają nas skoki treningowe, ale i wieczorny konkurs, który rozpocznie się o 18:00.

W kolejnym dniu startowym na skoczni pojawią się panowie, dla których będzie to świetna okazja do poprawienia swoich lokat w łącznej klasyfikacji. Rozgrywany tylko jeden konkurs nie pozwoli na wyprzedzenie nieobecnego we Francji lidera cyklu, a naszego orła – Kamila Stocha, lecz pozwoli mocno zbliżyć się do liderującego Polaka. Najwyżej rozstawionym skoczkiem będzie w Courchevel Szwajcar – Killian Peier, który w tabeli posiada 129 punktów. W konkursie nie zabraknie jednak polskich akcentów. Mamy nadzieję, że po rozegraniu sobotnich kwalifikacji, w godzinach wieczornych o punkty powalczy ekipa Macieja Maciusiaka. Polacy rywalizować będą w składzie: Bartosz Czyż, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka oraz Tomasz Pilch. Liczymy na sukces!

Program zawodów:

Piątek; 10.08.2018r.

9:00 – trening kobiet

12:00 – wolny trening mężczyzn

16:30 – seria próbna kobiet

18:00 – konkurs kobiet

Sobota; 11.08.2018r.

9.00 – trening mężczyzn

11:00 – kwalifikacje mężczyzn

16:50 – seria próbna mężczyzn

18:00 – konkurs mężczyzn


  • Źródło: Własne
  • Foto: skisprungschanzen.com