Letnie Grand Prix w Hakubie: Sato, Tochimoto oraz Klimow najlepsi na treningach

0
fot. Wiktoria Wnętkowska

Yukiya Sato (128,5 m) wygrał pierwszy trening przed jutrzejszymi zawodami w Hakubie (HS131) w ramach Letniego Grand Prix. W drugiej serii treningowej najlepszy był jego rodak – Shohei Tochimoto (134,5 m). Natomiast trzeci trening należał do Jewgienija Klimowa (132,5 m).

W pierwszym treningu w czołowej trójce, oprócz Sato, znaleźli się także Daniel Huber (130 m) na 2. miejscu, Evgeniy Klimow (128,5 m) na 3. pozycji. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Shohei Tochimoto (126,5 m), Junshiro Kobayashi (126 m), Ryoyu Kobayashi (115,5 m), Fredrik Bjerkeengen (128,5 m), Mackenzie Boyd-Clowes (121,5 m), Kento Sakuyama (118,5 m) oraz Jurij Tepes (121,5 m).

Słabo spisali się Polacy: Andrzej Stękała (102,5 m) zajął 37. miejsce, a Krzysztof Biegun (91 m) został sklasyfikowany na ostatniej, 41 pozycji.

Trening był rozgrywany z 13., 14. oraz 15. belki startowej.

Druga seria treningowa ponownie należała do Japończyków. Za zwycięzcą (Tochimoto) uplasował się jego rodak – Ryoyu Kobayashi (127 m). 3. miejsce zajął Gregor Deschwanden (123,5 m). W czołówce uplasowali się także: Daniel Huber (122 m) na 4. pozycji, a na 5. lokacie Evgeniy Klimow (127 m). Szósty był Mackenzie Boyd-Clowes (125,5 m), siódmy Kevin Bickner (122,5 m), ósmy Jaka Hvala (120,5 m), dziewiąty Taku Takeuchi (120,5 m), a pierwszą dziesiątkę zamknął Killian Peier (119,5 m).

Nieco lepiej niż w pierwszym treningu zaprezentował się Andrzej Stękała (112 m) zajmując 30. miejsce. Ponownie ostatni był Krzysztof Biegun (98,5 m).

Na treningu nie skakał Daiki Ito.

Podczas drugiej serii treningowej wszyscy zawodnicy skakali z 15. belki startowej.

W trzecim treningu (zamiast kwalifikacji) najlepszy był Jewgienij Klimow (132,5 m). Drugie miejsce zajął Daniel Huber (128 m), a trzecie Junshiro Kobayashi (129 m).

W pierwszej dziesiątce uplasowali się również: na 4. pozycji Tomaz Naglic (125 m), 5. lokatę zajął Kevin Bickner (123 m), szósty był Robert Kranjec (131 m), siódmy Killian Peier (124,5 m), ósmy Jurij Tepes (119 m). 9. miejsce ez-auqo zajęli Yukiya Sato (122,5 m) oraz Jaka Hvala (126 m).

Ponownie słabo skakali Polacy: Andrzej Stękała (104 m) zajął 34. pozycję, a Krzysztof Biegun (87,5 m) po raz trzeci zajął ostatnie miejsce na treningu.

Na skoczni podczas trzeciego treningu nie pojawili się Daiki Ito oraz Ryoyu Kobayashi.

Podczas trzeciej serii treningowej zawodnicy rywalizowali z 13., 14. oraz 15. belki startowej.

Początek piątkowego konkursu o godzinie 11:30. Na 10:30 zaplanowano serię próbną.

Wyniki I treningu Letniego Grand Prix w Hakubie (HS131):
lp. nr imię i nazwisko kraj pktodl. belka km/h komp. nota
1 38 SATO Yukiya JAP 128.5 15 91.8 3.3 78.6
2 39 HUBER Daniel AUT 130.0 15 91.7 -2.1 75.9
3 41 KLIMOW Evgeniy RUS 128.5 15 91.7 -0.4 74.9
4 6 TOCHIMOTO Shohei JAP 126.5 15 90.7 3.0 74.7
5 37 KOBAYASHI Junshiro JAP 126.0 15 91.4 -1.2 69.6
6 15 KOBAYASHI Ryoyu JAP 115.5 13 90.7 7.2 67.9
7 9 BJERKEENGEN Fredrik NOR 128.5 15 91.6 -7.9 67.4
8 28 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 121.5 15 91.7 2.1 64.8
9 1 SAKUYAMA Kento JAP 118.5 15 91.3 6.5 63.8
10 23 TEPES Jurij SLO 121.5 14 91.2 -4.6 62.5
11 33 DESCHWANDEN Gregor SUI 116.5 15 91.2 7.7 61.4
11 32 BICKNER Kevin USA 118.0 15 91.9 5.0 61.4
13 5 ITO Daiki JAP 121.0 15 91.3 -0.5 61.3
14 40 PEIER Killian SUI 121.0 15 91.3 -1.2 60.6
15 35 NAKAMURA Naoki JAP 114.0 15 91.0 11.1 60.3
16 36 WANK Andreas GER 117.0 15 92.0 4.8 59.4
17 18 TAKEUCHI Taku JAP 117.0 14 91.1 0.3 59.3
18 4 ITO Kenshiro JAP 116.0 15 91.6 1.6 54.4
19 2 NAITO Tomofumi JAP 114.5 15 90.9 3.5 53.6
20 17 HOERL Jan AUT 111.0 14 90.4 5.2 53.4
21 16 KRANJEC Robert SLO 111.5 14 91.2 3.9 53.0
22 19 WOHLGENANNT Ulrich AUT 112.5 14 90.7 2.0 52.9
23 31 HLAVA Lukas CZE 117.0 15 91.5 -3.8 50.8
24 3 IWASA Yuken JAP 115.0 15 91.1 -0.5 50.5
25 22 AALTO Antti FIN 113.5 14 91.1 -2.5 50.2
26 34 VASSILIEV Dmitriy RUS 109.5 15 91.2 7.7 48.8
27 12 NOMME Martti EST 106.0 13 90.9 2.9 46.5
28 26 MARKENG Thomas Aasen NOR 105.0 14 91.6 5.5 42.9
29 21 NAZAROV Mikhail RUS 105.5 14 90.8 4.3 42.6
30 27 KORNILOV Denis RUS 108.5 14 91.1 -1.4 42.3
31 20 ALAMOMMO Andreas FIN 106.5 14 90.7 0.7 40.8
32 29 KOZISEK Cestmir CZE 106.5 15 91.2 3.7 39.4
33 25 POPPINGER Manuel AUT 105.0 14 90.9 0.5 37.9
34 30 TKACHENKO Sergey KAZ 115.0 15 91.0 -14.3 36.7
35 8 CHOI Seou KOR 103.5 15 90.5 -0.6 29.7
36 13 HAMANN Martin GER 90.5 13 90.7 11.5 27.2
37 24 STEKALA Andrzej POL 102.5 14 91.1 -6.3 26.6
38 7 MUMINOV Sabirzhan KAZ 103.5 15 91.4 -5.0 25.3
39 14 HVALA Jaka SLO 90.0 13 91.0 8.5 23.3
40 11 NAGLIC Tomaz SLO 93.0 13 90.4 0.9 20.2
41 10 BIEGUN Krzysztof POL 91.0 13 90.7 -0.6 16.0

 

Wyniki II treningu Letniego Grand Prix w Hakubie (HS131):
lp. nr imię i nazwisko kraj pktodl. belka km/h komp. nota
1 6 TOCHIMOTO Shohei JAP 134.5 15 91.3 -2.3 83.8
2 15 KOBAYASHI Ryoyu JAP 127.0 15 91.6 5.4 78.0
3 33 DESCHWANDEN Gregor SUI 123.5 15 91.5 6.1 72.4
4 39 HUBER Daniel AUT 122.0 15 91.6 8.2 71.8
5 41 KLIMOV Evgeniy RUS 127.0 15 92.0 -1.1 71.5
6 28 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 125.5 15 91.9 -0.3 69.6
7 32 BICKNER Kevin USA 122.5 15 92.0 4.3 68.8
8 14 HVALA Jaka SLO 120.5 15 91.7 4.1 65.0
9 18 TAKEUCHI Taku JAP 120.5 15 91.5 2.2 63.1
10 40 PEIER Killian SUI 119.5 15 91.3 1.7 60.8
11 16 KRANJEC Robert SLO 116.5 15 91.5 6.4 60.1
12 35 NAKAMURA Naoki JAP 117.0 15 91.3 3.4 58.0
13 4 ITO Kenshiro JAP 118.5 15 91.7 0.5 57.8
14 2 NAITO Tomofumi JAP 117.0 15 91.0 2.7 57.3
15 1 SAKUYAMA Kento JAP 115.5 15 91.1 4.8 56.7
16 25 POPPINGER Manuel AUT 118.5 15 91.3 -1.2 56.1
17 34 VASSILIEV Dmitriy RUS 114.0 15 91.4 5.1 54.3
18 22 AALTO Antti FIN 115.5 15 91.9 2.2 54.1
19 3 IWASA Yuken JAP 110.5 15 91.4 10.8 53.7
20 13 HAMANN Martin GER 110.0 15 91.2 11.1 53.1
21 12 NOMME Martti EST 112.5 15 91.8 6.3 52.8
22 23 TEPES Jurij SLO 116.0 15 91.7 -0.5 52.3
23 30 TKACHENKO Sergey KAZ 112.0 15 91.9 6.5 52.1
24 31 HLAVA Lukas CZE 111.0 15 91.6 7.2 51.0
25 11 NAGLIC Tomaz SLO 110.5 15 91.3 7.3 50.2
26 27 KORNILOV Denis RUS 113.5 15 91.3 -0.8 48.3
27 38 SATO Yukiya JAP 112.5 15 91.7 1.7 48.2
28 9 BJERKEENGEN Fredrik NOR 111.0 15 91.7 2.9 46.7
29 36 WANK Andreas GER 107.0 15 92.0 9.8 46.4
30 24 STEKALA Andrzej POL 112.0 15 91.7 0.5 46.1
31 21 NAZAROV Mikhail RUS 110.0 15 91.1 3.9 45.9
32 26 MARKENG Thomas Aasen NOR 113.0 15 91.7 -2.1 45.3
33 37 KOBAYASHI Junshiro JAP 106.5 15 90.8 8.8 44.5
34 20 ALAMOMMO Andreas FIN 110.0 15 91.2 2.1 44.1
35 17 HOERL Jan AUT 108.0 15 91.0 5.1 43.5
36 19 WOHLGENANNT Ulrich AUT 108.5 15 91.6 1.2 40.5
37 29 KOZISEK Cestmir CZE 107.0 15 91.5 1.6 38.2
38 7 MUMINOV Sabirzhan KAZ 103.0 15 91.5 0.1 29.5
39 8 CHOI Seou KOR 106.0 15 90.6 -8.9 25.9
40 10 BIEGUN Krzysztof POL 98.5 15 91.2 0.3 21.6
5 ITO Daiki JAP DNS

 

Wyniki III treningu Letniego Grand Prix w Hakubie (HS131):
lp. nr imię i nazwisko kraj pktodl. belka km/h komp. nota
1 41 KLIMOV Evgeniy RUS 132.5 13 91.3 -11.0 80.3
2 39 HUBER Daniel AUT 128.0 13 91.0 -3.6 79.6
3 37 KOBAYASHI Junshiro JAP 129.0 13 90.3 -9.0 76.0
4 11 NAGLIC Tomaz SLO 125.0 15 91.6 5.7 74.7
5 32 BICKNER Kevin USA 123.0 13 90.9 -0.6 73.6
6 16 KRANJEC Robert SLO 131.0 15 91.4 -6.7 73.1
7 40 PEIER Killian SUI 124.5 13 90.7 -4.2 72.7
8 23 TEPES Jurij SLO 119.0 13 91.1 3.3 70.3
9 38 SATO Yukiya JAP 122.5 13 90.5 -4.9 68.4
9 14 HVALA Jaka SLO 126.0 15 91.5 -2.4 68.4
11 6 TOCHIMOTO Shohei JAP 120.5 15 91.0 5.9 66.8
12 9 BJERKEENGEN Fredrik NOR 120.5 15 91.6 4.8 65.7
13 27 KORNILOV Denis RUS 123.0 13 90.6 -9.6 64.6
14 18 TAKEUCHI Taku JAP 123.5 14 91.0 -6.3 64.4
15 36 WANK Andreas GER 125.5 13 91.2 -16.7 62.0
16 35 NAKAMURA Naoki JAP 123.0 13 90.3 -12.6 61.6
17 33 DESCHWANDEN Gregor SUI 121.0 13 90.3 -9.1 61.5
18 3 IWASA Yuken JAP 119.5 15 91.2 1.7 60.8
19 13 HAMANN Martin GER 123.0 15 91.2 -5.7 59.7
20 28 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 119.0 13 90.5 -7.9 59.1
21 19 WOHLGENANNT Ulrich AUT 119.5 13 90.3 -10.9 57.0
22 34 VASSILIEV Dmitriy RUS 118.5 13 90.5 -9.4 56.7
23 31 HLAVA Lukas CZE 115.0 13 90.6 -4.1 55.7
24 8 CHOI Seou KOR 113.0 15 90.7 8.0 55.4
25 4 ITO Kenshiro JAP 118.0 15 91.4 -1.9 54.5
26 17 HOERL Jan AUT 114.5 14 90.5 -0.2 54.3
27 29 KOZISEK Cestmir CZE 117.0 13 90.8 -9.7 53.7
28 2 NAITO Tomofumi JAP 112.5 15 90.8 5.4 51.9
29 12 NOMME Martti EST 118.0 15 91.1 -4.9 51.5
30 26 MARKENG Thomas Aasen NOR 116.0 13 91.1 -11.6 50.0
31 30 TKACHENKO Sergey KAZ 113.0 13 90.5 -7.1 49.1
31 1 SAKUYAMA Kento JAP 116.0 15 91.0 -3.7 49.1
33 22 AALTO Antti FIN 109.5 13 91.1 -1.3 48.6
34 24 STEKALA Andrzej POL 104.0 13 91.0 2.4 42.4
35 25 POPPINGER Manuel AUT 107.5 13 90.6 -5.2 41.1
36 21 NAZAROV Mikhail RUS 99.5 13 90.2 1.6 33.5
37 20 ALAMOMMO Andreas FIN 102.0 13 90.3 -4.0 32.4
38 7 MUMINOV Sabirzhan KAZ 100.0 15 91.6 3.5 27.5
39 10 BIEGUN Krzysztof POL 87.5 15 90.8 -4.6  
5 ITO Daiki JAP DNS
15 KOBAYASHI Ryoyu JAP DNS

 


Źródło: własne

Foto: Wiktoria Wnętkowska

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku