Letnie Grand Prix w Czajkowskim: Robert Kranjec wygrywa drugi trening!

0
fot. Kinga Stanaszek

Robert Kranjec (142 m) po świetnym skoku niespodziewanie wygrał drugi trening przez zawodami Letniego Grand Prix w Czajkowskim (HS140). Drugie miejsce zajął Denis Kornilov (139 m), a trzecie Pius Paschke (139,5 m). Zawodnicy Ci skakali przy wietrze pod narty o sile około 1 m/s. Paschke ruszał z 13. belki, natomiast Kranjec i Kornilov ze stopnia 12.

W czołówce drugiego treningu znaleźli się także: czwarty Mikhail Nazarov (137,5 m), piąty Sergey Tkachenko (136 m), szósty Evgeniy Klimov (132 m), siódmy Kevin Bickner (132 m). 8. miejsce zajął Dimitriy Vassiliev (130 m), 9. lokatę Yumu Harada (131,5 m), a pierwszą dziesiątkę zamknął Yukiya Sato (127 m).

Skoczkowie rozpoczęli trening z 14. belki startowej. Po bardzo dobry skoku Nazarova (137,5 m) sędziowie obniżyli rozbieg do stopnia 13. Jednak z takiego rozbiegu ruszał tylko Pius Paschke (139,5 m), po jego skoku rozbieg skrócono do belki12. Po dwóch skokach ponownie obniżono rozbieg, tym razem do belki nr 11. Skoczkowie ruszający z obniżonego rozbiegu skakali w bardzo dobrych warunkach, przy silnym wietrze pod narty, jednak po skoku Roberta Kranjca wiatr zmienił kierunek i sędziowie zdecydowali, by belka powróciła na stopień 14. Dla ostatnich dwóch skoczków ponownie skrócono rozbieg – dla Vassilieva do stopnia 13., natomiast Klimov ruszał z belki nr 10.

Podczas drugiego treningu prędkość wiatru wahała się od 0,48 m/s w plecy (Kozisek; 110,5 m) do 1,17 m/s pod narty (Kornilov; 139 m). Wiatr zmieniał swój kierunek, czego wynikiem są kilkukrotne zmiany belki.

Ponownie na skoczni nie pojawili się Austriacy: Markus Schiffner oraz Ulrich Wohlgenannt.

Wyniki II treningu Letniego Grand Prix w Czajkowskim (HS140):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 22 KRANJEC Robert SLO 142.0 12 91.0 -9.1 89.0
2 21 KORNILOV Denis RUS 139.0 12 90.7 -11.0 81.7
3 20 PASCHKE Pius GER 139.5 13 90.9 -9.3 80.6
4 19 NAZAROV Mikhail RUS 137.5 14 91.7 -7.9 74.6
5 17 TKACHENKO Sergey KAZ 136.0 14 91.9 -5.9 73.9
6 35 KLIMOV Evgeniy RUS 132.0 10 91.2 0.7 73.3
7 28 BICKNER Kevin USA 132.0 14 92.0 -2.5 70.1
8 34 VASSILIEV Dmitriy RUS 130.0 13 90.8 -1.8 67.2
9 16 HARADA Yumu JAP 131.5 14 91.0 -6.1 65.6
10 33 SATO Yukiya JAP 127.0 14 91.4 1.1 64.7
11 30 TEPES Jurij SLO 128.5 14 91.5 -2.3 64.0
12 29 KOBAYASHI Junshiro JAP 126.5 14 91.6 -1.5 61.2
13 27 HVALA Jaka SLO 126.5 14 92.1 -2.1 60.6
14 6 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 126.5 14 91.0 -3.7 59.0
15 5 HAZETDINOV Ilmir RUS 127.0 14 90.9 -6.5 57.1
16 8 AIGRO Artti EST 125.5 14 90.6 -4.2 56.7
17 31 NAKAMURA Naoki JAP 123.5 14 90.9 -1.4 55.9
18 10 PEDERSEN Robin NOR 124.5 14 91.0 -3.4 55.7
19 25 BJERKEENGEN Fredrik NOR 121.0 14 91.7 2.7 55.5
20 26 IWASA Yuken JAP 122.0 14 90.9 -0.4 54.2
21 23 HLAVA Lukas CZE 119.5 14 91.9 1.8 51.9
22 1 USACHEV Egor RUS 123.0 14 90.7 -5.8 50.6
23 15 MUMINOV Sabirzhan KAZ 122.0 14 91.8 -4.5 50.1
24 32 WANK Andreas GER 117.0 14 91.7 2.2 47.8
25 14 WESTERHEIM Oscar P NOR 123.5 14 91.1 -10.0 47.3
26 4 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 120.0 14 90.4 -5.4 45.6
27 3 BOYARINTSEV Vladislav RUS 120.5 14 91.1 -6.6 45.3
28 24 KOZISEK Cestmir CZE 110.5 14 91.2 5.4 39.3
29 11 VANCURA Tomas CZE 113.5 14 90.5 -2.8 36.5
30 2 BAZHENOV Aleksandr RUS 116.0 14 91.2 -7.4 36.4
31 13 POLASEK Viktor CZE 115.0 14 90.6 -5.7 36.3
32 9 PRISLIC Ernest SLO 112.0 14 91.7 -5.3 31.3
33 12 DEAN Decker USA 92.0 14 90.8 -0.1 0.5
7 SCHIFFNER Markus AUT DNS
18 WOHLGENANNT Ulrich AUT DNS

Źródło: własne

Foto: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku