Letnie Grand Prix w Czajkowskim: Trzeci trening dla Tepesa!

0
fot. Aleksandra Wróblewska

Jurij Tepes (135 m) wygrał trzeci trening przed zawodami Letniego Grand Prix w Czajkowskim (HS140). Drugie miejsce zajął Kevin Bickner (136 m), a trzecie Evgeniy Klimov (129,5 m). Trening odbył się zamiast kwalifikacji do niedzielnego konkursu, ponieważ do rywalizacji zgłosiło się tylko 35 skoczków.

W czołówce trzeciego treningu uplasowali się także: na 4. miejscu Junshiro Kobayashi (130 m), na 5. pozycji Mikhail Nazarov (131 m), na 6. lokacie Dimitriy Vassiliev (123,5 m). W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: siódmy Pius Pasche (127,5 m), ósmy Jaka Hvala (129,5 m), dziewiąty Naoki Nakamura (122,5 m) oraz dziesiąty Denis Kornilov (125,5 m).

Skoczkowie rozpoczęli serię treningową z 13. belki startowej. Po skoku Kevina Bicknera sędziowie zdecydowali, by obniżyć belkę do stopnia 11. Także po skoku zwycięzcy treningu, Jurija Tepesa, skrócono rozbieg do belki 10.

Podczas trzeciego treningu prędkość wiatru wahała się od 0,73 m/s w plecy (Hazetdinov; 108 m) do 0,56 m/s pod narty (Kobayashi; 130m oraz Tepes; 135 m).

W treningu nie skakali:Tomas Vancura, Lukas Hlava, Sabirzan Muminov oraz (podobnie jak w poprzednich dwóch seriach treningowi) Markus Schiffner i Ulrich Wohlgenannt.

Wyniki III treningu Letniego Grand Prix w Czajkowskim (HS140):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 30 TEPES Jurij SLO 135.0 11 91.0 -5.2 80.2
2 28 BICKNER Kevin USA 136.0 13 91.6 -2.2 77.6
3 35 KLIMOV Evgeniy RUS 129.5 10 90.8 -2.9 76.4
4 29 KOBAYASHI Junshiro JAP 130.0 11 90.7 -5.2 71.2
5 19 NAZAROV Mikhail RUS 131.0 13 91.2 -2.2 68.6
6 34 VASSILIEV Dmitriy RUS 123.5 10 90.2 -2.3 66.2
7 20 PASCHKE Pius GER 129.5 13 90.6 -2.2 65.9
8 27 HVALA Jaka SLO 129.5 13 91.6 -4.7 63.4
9 31 NAKAMURA Naoki JAP 122.5 10 89.8 -4.5 62.2
10 21 KORNILOV Denis RUS 125.5 13 90.8 -2.7 58.2
11 22 KRANJEC Robert SLO 124.5 13 90.7 -1.1 58.0
12 16 HARADA Yumu JAP 124.5 13 90.3 -1.3 57.8
13 26 IWASA Yuken JAP 123.5 13 90.4 -0.4 56.9
14 32 WANK Andreas GER 118.5 10 90.6 -3.2 56.3
15 25 BJERKEENGEN Fredrik NOR 122.5 13 91.0 -1.7 53.8
16 10 PEDERSEN Robin NOR 123.0 13 91.1 -3.4 53.0
17 4 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 118.0 13 91.0 5.5 52.9
18 8 AIGRO Artti EST 122.0 13 89.8 -3.3 51.3
19 1 USACHEV Egor RUS 122.0 13 90.6 -3.6 51.0
20 33 SATO Yukiya JAP 115.5 10 89.9 -3.2 50.9
21 14 WESTERHEIM Oscar P NOR 117.0 13 90.9 1.0 46.6
22 9 PRISLIC Ernest SLO 117.5 13 91.4 -0.4 46.1
23 2 BAZHENOV Aleksandr RUS 114.0 13 91.2 1.8 42.0
24 24 KOZISEK Cestmir CZE 115.5 13 90.4 -2.4 40.5
25 3 BOYARINTSEV Vladislav RUS 111.0 13 91.4 4.1 38.9
26 5 HAZETDINOV Ilmir RUS 108.0 13 91.2 8.3 37.7
27 13 POLASEK Viktor CZE 111.0 13 90.2 2.5 37.3
28 6 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 101.0 13 90.9 5.7 22.5
29 12 DEAN Decker USA 87.0 13 90.8 -3.0
7 SCHIFFNER Markus AUT DNS
11 VANCURA Tomas CZE DNS
15 MUMINOV Sabirzhan KAZ DNS
18 WOHLGENANNT Ulrich AUT DNS
23 HLAVA Lukas CZ DNS

Źródło: własne

Foto: Aleksandra Wróblewska

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku