FIS Cup w Rasnovie: Ren Nikaido prowadzi po pierwszej serii, dwóch Polaków w „30”

0
fot. Kinga Stanaszek

Ren Nikaido (96 m) prowadzi na półmetku konkursu FIS Cup w Rasnovie (HS97). Drugie miejsce zajmuje Dominik Maylaender (99,5 m), a trzecie Jan Hoerl (94 m). W drugiej serii wystąpią dwaj Polacy: dwudziesty Mateusz Gruszka (94 m) i dwudziesty pierwszy Damian Skupień (93 m).

W czołówce uplasowali się także: na 4. miejscu Markus Rupitsch (93,5 m), na 5. pozycji Mika Schwann (90,5 m), na 6. lokacie Luca Roth (98 m). Siódmy po pierwszej serii jest Johannes Schubert (94 m), ósmy Aljaz Osterc (94 m), dziewiąty Philipp Raimund (90 m), a pierwszą dziesiątkę zamyka Fabian Seidl (94 m).

W serii finałowej wystąpią tylko dwaj Polacy: dwudziesty Mateusz Gruszka (94 m) i dwudziesty pierwszy Damian Skupień (93 m).

Niewiele do awansu zabrakło Wiktorowi Pękali (87 m) i Bartoszowi Czyżowi (88 m), którzy zajęli odpowiednio 31. i 32. miejsce. W czwartej dziesiątce uplasowali się jeszcze Szymon Jojko (88,5 m) na 36. pozycji i Szymon Pawłowski (85 m) na 39. lokacie.

W finale nie wystąpią również: pięćdziesiąty drugi Kacper Stosel (81 m) oraz sześćdziesiąty piąty Karol Niemczyk (74,5 m).

Zdyskwalifikowani zostali: Nikita Devatkin, Nigel Lauchlan, Andrew Urlaub oraz Faith Arda Ipcioglu.

Zawodnicy rywalizowali początkowo z 26. belki, po 61 zawodnikach skrócono rozbieg do stopnia 25.

Podczas pierwszej serii wiał silny wiatr pod narty, a jego prędkosć wahała się od 0,03 m/s (Weigel, 85 m; Mazurchuk, 73,5 m) do 3,06 m/s (Galiani, 94 m).

Początek drugiej serii o godzinie 12:55 czasu polskiego.

Wyniki FIS Cup w Rasnovie po pierwszej serii (HS97):
Lp. Zawodnik Kraj Odl1. Pkt1.
1 NIKAIDO Ren JAP 96 m 124.8
2 MAYLAENDER Dominik GER 99.5 m 120.6
3 HOERL Jan AUT 94 m 118
4 RUPITSCH Markus AUT 93.5 m 115.6
5 SCHWANN Mika AUT 90.5 m 114.4
6 ROTH Luca GER 98 m 113.7
7 SCHUBERT Johannes GER 94 m 113.2
8 OSTERC Aljaz SLO 94 m 111
9 RAIMUND Philipp GER 90 m 109.4
10 SEIDL Fabian GER 94 m 108.7
11 WINTER Paul GER 93 m 108.4
12 LIENHER Maximilian AUT 98 m 107.9
13 POGRAJC Andraz SLO 93.5 m 104.4
14 WEIGEL Cedrik GER 85 m 104.2
15 OI Shun JAP 94 m 104
16 GRILC Tjas SLO 95 m 103.8
17 FUJITA Shinnosuke JAP 86.5 m 103.5
18 HAHN Julian GER 88 m 103
19 RAINER Stefan AUT 87 m 102.2
20 GRUSZKA Mateusz POL 94 m 102
21 SKUPIEŃ Damian POL 93 m 101.1
22 GALIANI Mattia ITA 94 m 100.9
23 WAGNER Lukas GER 85 m 100.2
24 LEITNER Clemens AUT 88 m 99.6
25 HOLUB Benedikt CZE 90.5 m 99.3
26 MARUSIAK Jewhen UKR 89.5 m 98.9
27 CHOI Heung-Chul KOR 87 m 98.5
28 DOLEZEL Dusan CZE 93 m 97.7
29 CACINA Daniel Andrei ROU 86 m 96.8
30 AHONEN Mico FIN 86 m 96.3
31 PĘKALA Wiktor POL 87 m 96.2
32 CZYŻ Bartosz POL 88 m 95.1
33 NISHIMORI Kaito JAP 89 m 94.7
34 KOTIK Kirił RUS 87 m 94.4
35 OBLAK Rok SLO 84.5 m 93.7
36 JOJKO Szymon POL 88.5 m 93.3
37 PACURAR Radu Mihai ROU 83 m 92.8
38 SI Jeong-Heon KOR 84.5 m 91.4
39 PAWŁOWSKI Szymon POL 85 m 90.8
40 KUDO Sota JAP 87 m 88.3
41 GERISCH Tom GER 83.5 m 87.5
42 MORODER Daniel ITA 81 m 86.9
43 CECON Francesco ITA 85.5 m 86.6
44 GASIENICA Patrick USA 84.5 m 86.3
45 MATAWIN Nikołaj RUS 83 m 85.4
46 KARTA Samet TUR 81 m 84.6
47 MOLNAR Florian BUL 83.5 m 84.2
48 KOBAYASHI Tatsunao JAP 78.5 m 82
49 DEMIR Ayberk TUR 83 m 81.2
50 KUSAKA Ryuki JAP 83.5 m 81.1
51 DEAN Decker USA 77.5 m 81
52 STOSEL Kacper POL 81 m 80.7
53 PASICZNYK Wiktor UKR 77.5 m 79.9
53 SELCER Radek CZE 81.5 m 79.9
55 SCHARFFS Greyson USA 80.5 m 79.4
56 WASKUL Andrij UKR 81.5 m 78.9
57 CINTIMAR Muhammet Irfan TUR 79 m 78.1
58 BLEGA Stefan Valentin ROU 78 m 78
59 KELLERMANN Sebestian CZE 79 m 77.6
60 VITEZ Patrik SLO 76 m 77.4
61 SPULBER Mihnea Alexandru ROU 75 m 76.1
62 CHO Sung-Woo KOR 85 m 75.1
63 MAZURCZUK Dmytro UKR 73.5 m 73.3
64 SIKOLA Jakub CZE 75 m 71
65 NIEMCZYK Karol POL 74.5 m 67.7
66 REP Marcel SLO 73.5 m 67.6
67 BEDIR Muhammed Ali TUR 72.5 m 66.4
68 GIBSON Hunter USA 72 m 65.7
69 SARKISIANI Artur GEO 73 m 64.8
70 SZUMBAREC Ołeksandr UKR 76.5 m 62
71 GUNGEN Muhammed Munir TUR 71 m 60.7
72 SIMITCZIJSKI Krasimir BUL 71 m 54.7
73 ZEŁENCZUK Iwan UKR 70.5 m 54.4
74 GREBENIUK Witalij UKR 67 m 54.2
75 KAPIAS Erik SVK 55 m 32.1
76 GOBOZOVI Alan GEO 61.5 m 26.7
77 CHRISTOW Wiktor BUL 54.5 m 20
78 ARSLAN Salih Enes TUR 44.5 m 5.6
79 LAUCHLAN Nigel CAN 0
79 URLAUB Andrew USA 0
79 DEWJATKIN Nikita KAZ 0
79 IPCIOGLU Fatih Arda TUR 0

Źródło: własne

Foto: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku