Letni Puchar Kontynentalny: Anze Semenic wygrywa serię próbną

0
fot. Wiktoria Wnętkowska

Anze Semenic (140 m) wygrał serię próbną przed dzisiejszym knkursem indywidualnym Letniego Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem (HS140). Drugie miejsce zajął Tomaz Naglic (136,5 m), a trzecie Philipp Aschenwald (137 m). Najlepiej z Polaków zaprezentował się dziewiąty Przemysław Kantyka (133,5 m).

Za czołową trójką uplasowali się: czwarty Sigurd Nymoen Soeberg (137,5 m), piąty Andreas Schuler (130,5 m), szósty Constantin Schmid (130,5 m), siódmy Zak Mogel (132,5 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: Killian Peier na 8. miejscu (133,5 m) oraz Sondre Ringen (129,5 m) na 10. pozycji. Tuż za czołową dziesiątką serię próbną zakończył Aleksander Zniszczoł (133,5 m).

W trzeciej dziesiątce uplasowali się trzej Polacy: na 21. miejscu Tomasz Pilch (126,5 m), na 24. pozycji Paweł Wąsek (129,5 m) i na 28. lokacie Andrzej Stękała (125 m). Trzydziesty drugi w serii próbnej był Klemens Murańka (127,5 m).

Pozostali Polacy zajęli odleglejsze miejsca: czterdzieste trzecie zajął Mateusz Gruszka (124,5 m), a tuz za nim odpowiednio: Kacper Juroszek (125 m) i Bartosz Czyż (122 m).

Damian Skupień (112 m) został sklasyfikowany na 53. miejscu, Szymon Jojko (111 m) na 57. pozycji, a Kacper Stosel (108 m) na 61. lokacie.

Serię próbną rozpoczęto z 18. belki startowej. Po 41 skoczkach sędziowie obniżyli rozbieg do stopnia 17. Po czterech zawodnikach (ze względu na silny wiatr i bardzo dalekie skoki) jury ponownie skróciło najazd, tym razem do belki 16.

Podczas serii próbnej wiatr głównie pomagał zawodnikom, jedynie Aigro (119,5 m) i Hamann (114,5 m) skakali przy nieznacznych wietrze pod narty – odpowiednio: 0,11 m/s oraz 0,09 m/s. Pozostali zawodnicy oddawali swoje próby przy wietrze pod narty, który często zmieniał swoją siłę. Przy najsilniejszym wietrze pod narty skakał Kacper Juroszek (125 m) – 1,6 m/s.

Początek konkursu o godzinie 11:00.

Wyniki serii próbnej Letniego Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem (HS140):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 45 SEMENIC Anze SLO 140.0 17 91.8 -13.8 78.0
2 42 NAGLIC Tomaz SLO 136.5 17 91.2 -9.6 75.9
3 65 ASCHENWALD Philipp AUT 137.0 16 90.7 -15.7 75.4
4 39 SOEBERG Sigurd Nymoen NOR 137.5 18 91.3 -8.9 73.6
5 55 SCHULER Andreas SUI 130.5 16 91.2 -6.7 72.7
6 52 SCHMID Constantin GER 130.5 16 91.1 -9.5 69.9
7 63 MOGEL Zak SLO 132.5 16 90.5 -13.3 69.7
8 64 PEIER Killian SUI 133.5 16 90.7 -15.4 69.4
9 58 KANTYKA Przemyslaw POL 133.5 16 91.1 -16.0 68.8
10 51 RINGEN Sondre NOR 129.5 16 90.3 -9.2 68.4
11 61 ZNISZCZOL Aleksander POL 133.5 16 91.2 -17.2 67.6
12 59 BAER Moritz GER 130.0 16 90.9 -11.4 67.1
13 41 LISSO Justin GER 137.0 18 92.0 -16.4 65.2
14 57 HOFFMANN Felix GER 128.0 16 90.8 -10.3 64.6
14 49 JUSTIN Rok SLO 127.0 16 91.2 -8.5 64.6
14 35 ITO Kenshiro JAP 135.5 18 92.0 -14.3 64.6
17 26 WOHLGENANNT Ulrich AUT 134.0 18 91.9 -13.4 62.8
18 60 SIEGEL David GER 128.0 16 91.0 -12.3 62.6
19 38 LINDVIK Marius NOR 134.5 18 91.6 -15.7 61.4
19 30 NIETZEL Justin GER 134.5 18 91.6 -15.7 61.4
21 56 PILCH Tomasz POL 126.5 16 90.8 -11.7 60.5
22 31 HOFER Thomas AUT 132.0 18 92.0 -12.9 59.7
23 47 NAKAMURA Naoki JAP 121.5 16 90.8 -3.7 59.5
24 44 WASEK Pawel POL 129.5 17 91.6 -14.9 58.0
25 43 DESCHWANDEN Gregor SUI 128.5 17 91.0 -14.0 57.1
26 53 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 126.5 16 90.7 -15.8 56.4
27 28 BOYARINTSEV Vladislav RUS 126.5 18 92.0 -6.9 55.8
28 37 PAVLOVCIC Bor SLO 127.5 18 91.6 -9.5 55.0
28 32 STEKALA Andrzej POL 125.0 18 91.8 -5.0 55.0
30 25 HARADA Yumu JAP 126.5 18 91.1 -8.1 54.6
31 62 HUBER Stefan AUT 123.0 16 90.4 -11.8 54.1
32 17 MURANKA Klemens POL 127.5 18 92.0 -10.9 53.6
33 29 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 128.0 18 91.8 -12.4 53.0
34 48 HAMANN Martin GER 114.5 16 90.9 1.2 51.8
35 9 AIGRO Artti EST 119.5 18 90.5 1.4 51.5
36 36 BOMBEK Jan SLO 125.0 18 91.8 -9.3 50.7
37 54 BUSKUM Andreas Granerud NOR 118.5 16 89.9 -8.0 49.8
38 46 MARKENG Thomas Aasen NOR 118.0 16 91.6 -8.4 48.5
39 27 POPPINGER Manuel AUT 123.5 18 91.6 -11.8 45.5
40 15 SOUKUP Matthew CAN 120.5 18 91.7 -6.7 45.2
41 40 LACKNER Thomas AUT 124.0 18 90.9 -13.1 45.1
42 34 KARLEN Gabriel SUI 124.0 18 90.7 -13.5 44.7
43 3 GRUSZKA Mateusz POL 124.5 18 91.2 -15.6 43.5
44 6 JUROSZEK Kacper POL 125.0 18 91.4 -17.3 42.7
45 5 CZYZ Bartosz POL 122.0 18 91.2 -14.9 39.7
46 12 MARUSIAK Yevhen UKR 115.5 18 90.9 -7.1 35.8
47 10 DZHAFAROV Zakhir RUS 112.5 18 91.3 -2.6 34.9
48 19 ZHAPAROV Marat KAZ 114.5 18 91.7 -7.3 33.8
49 14 VANSKA Elias FIN 112.5 18 91.3 -4.6 32.9
50 50 STEINER Maximilian AUT 110.0 16 90.7 -9.9 32.6
51 24 POHJOLA Arttu FIN 112.0 18 90.0 -5.6 31.0
52 20 IPCIOGLU Fatih Arda TUR 110.0 18 91.1 -3.8 29.2
53 4 SKUPIEN Damian POL 112.0 18 91.2 -7.8 28.8
54 13 LAUCHLAN Nigel CAN 106.5 18 91.5 -1.9 24.8
55 8 LOYTAINEN Niko FIN 110.0 18 91.6 -9.9 23.1
56 7 GASIENICA Patrick USA 107.0 18 90.6 -5.8 21.8
57 21 STURSA Vojtech CZE 105.5 18 91.6 -4.5 20.4
57 2 JOJKO Szymon POL 111.0 18 91.3 -14.4 20.4
59 33 SAKALA Filip CZE 108.0 18 91.9 -10.3 19.1
60 11 VASKUL Andrii UKR 105.0 18 91.8 -6.0 18.0
61 1 STOSEL Kacper POL 108.0 18 91.6 -16.6 12.8
62 22 BEDIR Muhammed Ali TUR 103.0 18 91.0 -9.4 11.0
63 16 DEMIR Ayberk TUR 102.0 18 91.1 -8.4 10.2
64 23 DEAN Decker USA 102.0 18 90.7 -8.9 9.7
65 18 VANCURA Tomas CZE 98.5 18 90.7 -4.3 8.0

Źródło: własne

Foto: Wiktoria Wnętkowska

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku