Letni Puchar Kontynentalny w Zakopanem: Lista startowa niedzielnego konkursu

0
FOTO: Martyna Malich

65 skoczków z 16 państw, w tym 12 Polaków, wystąpi w niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem (HS140). Konkursy w Zakopanem z cyklu LPK są jednocześnie X Pucharem Solidarności.

Na skoczni im. Stanisława Marusarza Polacy wystąpią w składzie: Kacper Stosel (nr 1), Szymon Jojko (nr 2), Mateusz Gruszka (nr 3), Damian Skupień (nr 4), Bartosz Czyż (nr 5), Kacper Juroszek (nr 6), Klemens Murańka (nr 17), Andrzej Stękała (nr 32), Paweł Wąsek (nr 44), Tomasz Pilch (nr 56), Przemysław Kantyka (nr 58), Aleksander Zniszczoł (61).

We wczorajszym konkursie punktowało pięciu biało czerwonych: Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała. Najlepiej z tego grona zaprezentował się Aleksander Zniszczoł (133,5 m; 127 m), który zajął 9. miejsce. Natomiast zwycięzcą został Stefan Huber (138,5 m; 137,5 m), a podium uzupełnili odpowiednio: Killian Peier (133 m; 128,5 m) i Moritz Baer (129 m; 133,5 m).

O godzinie 11:00 ma rozpocząć się konkurs, natomiast na 9:30 zaplanowano serię próbną.

Lista startowa konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem (HS140):
Nr Zawodnik Kraj Rocznik
1 STOSEL Kacper POL
2001
2 JOJKO Szymon POL
2001
3 GRUSZKA Mateusz POL
2001
4 SKUPIEŃ Damian POL
1999
5 CZYŻ Bartosz POL
1999
6 JUROSZEK Kacper POL
2001
7 GASIENICA Patrick USA 1998
8 LOYTAINEN Niko FIN 1998
9 AIGRO Artti EST 1999
10 DŻAFAROW Zachir RUS 1998
11 WASKUL Andrij UKR 1999
12 MARUSIAK Jewhen UKR 2000
13 LAUCHLAN Nigel CAN 1996
14 VANSKA Elias FIN 1996
15 SOUKUP Matthew CAN 1997
16 DEMIR Ayberk TUR 1997
17 MURAŃKA Klemens POL 1994
18 VANCURA Tomas CZE 1996
19 ŻAPAROW Marat KAZ 1985
20 IPCIOGLU Fatih Arda TUR 1997
21 STURSA Vojtech CZE 1995
22 BEDIR Muhammed Ali TUR 2000
23 DEAN Decker USA 2000
24 POHJOLA Arttu FIN 2001
25 HARADA Yumu JAP 1990
26 WOHLGENANNT Ulrich AUT 1994
27 POPPINGER Manuel AUT 1989
28 BOJARINCEW Władysław RUS 1994
29 MAKSIMOCZKIN Michaił RUS 1993
30 NIETZEL Justin GER 1997
31 HOFER Thomas AUT 1996
32 STĘKAŁA Andrzej POL 1995
33 SAKALA Filip CZE 1996
34 KARLEN Gabriel SUI 1994
35 ITO Kenshiro JAP 1990
36 BOMBEK Jan SLO 2001
37 PAVLOVCIC Bor SLO 1998
38 LINDVIK Marius NOR 1998
39 SOEBERG Sigurd Nymoen NOR 1994
40 LACKNER Thomas AUT 1993
41 LISSO Justin GER 1999
42 NAGLIC Tomaz SLO 1989
43 DESCHWANDEN Gregor SUI 1991
44 WĄSEK Paweł POL 1999
45 SEMENIC Anze SLO 1993
46 MARKENG Thomas Aasen NOR 2000
47 NAKAMURA Naoki JAP 1996
48 HAMANN Martin GER 1997
49 JUSTIN Rok SLO 1993
50 STEINER Maximilian AUT 1996
51 RINGEN Sondre NOR 1996
52 SCHMID Constantin GER 1999
53 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 1995
54 BUSKUM Andreas Granerud NOR 1996
55 SCHULER Andreas SUI 1995
56 PILCH Tomasz POL 2000
57 HOFFMANN Felix GER 1997
58 KANTYKA Przemysław POL 1996
59 BAER Moritz GER 1997
60 SIEGEL David GER 1996
61 ZNISZCZOŁ Aleksander POL 1994
62 HUBER Stefan AUT 1994
63 MOGEL Zak SLO 2001
64 PEIER Killian SUI 1995
65 ASCHENWALD Philipp AUT 1995

 


Źródło: własne

Foto: Martyna Malich

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku