LGP w Klingenthal: Czas na finałowe zawody.

0
463
FOTO: Justyna Kowalewska

Jesteśmy na ostatniej prostej letniego sezonu GP w skokach narciarskich. Jak to ma miejsce w ostatnich latach, rywalizacja zakończy się w niemieckim Klingenthal.

Nie jesteśmy jakoś poddenerwowani. Pewnym triumfu jest Rosjanin – Jewgenij Klimov. Zawodnik z Rosji posiada obecnie 555 punktów, zaś drugi w klasyfikacji Karl Geiger (Niemcy) zdobył łącznie 416 punktów.

Biało-czerwoni, którzy na początku cyklu wypracowali sobie niezłe pozycje powalczyć mogą o 2. miejsce. Obecnie na 3. lokacie plasuje się Piotr Żyła, który dzięki równej formie w zawodach wyprzedza Kamila Stocha o zaledwie 6 punktów. Do Niemca traci zaś ponad 30 punktów. To nie wiele, choć patrząc na formę Polaków w Hinzenbach, a wcześniej w Rasnovie – była ona średnia. Owszem, nie było wpadek, ale ciężko liczyć na super sukcesy.

Mimo to nie to jest tu najważniejsze. Czekamy na finał, który zbliży nas do rozpoczęcia nowego sezonu Pucharu Świata. To z pewnością cel nadrzędny. W ogólnej ocenie lato nie było fenomenalne, ale pokazało, że biało-czerwoni wciąż walczą z najlepszymi. To zwiastuje dobrą formę zimą. Czy tak będzie. Przekonamy się za półtora miesiąca. Czekamy!

Program zawodów:

Środa (02.10.18r)

– 14:30 – trening mężczyzn i kobiet

18:00 – kwalifikacje kobiet

– 19:00 – kwalifikacje mężczyzn

Czwartek (03.10.18r)

– 10:00 – seria próbna kobiet

– 11:00 – konkurs kobiet

– 13:15 – seria próbna mężczyzyzn

– 14:15 – konkurs mężczyzn


  • Źródło: Własne; PZN
  • Foto: Justyna Kowalewska