Tymoteusz Cienciała wciąż niepokonany w Turnieju Czterech Skoczni dla dzieci

0
205
fot. Andrzej Cienciała

Trwa pasmo międzynarodowych sukcesów Tymka Cienciały! 10-letni skoczek z Wisły sięgnął po czwarte z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni Dzieci. Ponownie wygrał wszystkie cztery konkursy, a w swojej kategorii wiekowej jest niepokonany od 21 czerwca 2015 roku, kiedy triumfował w Hinzenbach. Od tamtej pory zwyciężał w szesnastu kolejnych zawodach.

W tegorocznej rywalizacji na Energie AG-Skisprung Arenie, Tymek Cienciała znów nie dał szans rywalom. W pierwszym skoku poprawił o pół metra własny rekord skoczni – 22,5 m.

Jeszcze przed ostatnim triumfem, po trzech konkursach w Berchtesgaden, Reit im Winkl oraz Bischofshofen, Tymek miał 138 punktów przewagi nad drugim w łącznej klasyfikacji Alexandrem Achleitnerem. W ostatnich zawodach Austriak był piąty, więc przewaga wzrosła aż do 193 punktów.

Tegoroczny turniej był 20. odsłoną rywalizacji dzieci na skoczniach w Niemczech i Austrii. Finałowym zawodom towarzyszyła więc specjalna oprawa. Tego samego dnia odbywały się treningi przed konkursem Letniego Grand Prix. Młodzi skoczkowie mogli liczyć na większe zainteresowanie kibiców, a Tymek, stojąc na podium, poczuł się jak jego starsi koledzy.

Po odebraniu nagrody, w nocy przyszedł czas na powrót do kraju. Mimo zmęczenia podróżą, kilka godzin później Tymek dołączył do kolekcji kolejny piękny puchar za trzecie miejsce w zawodach w Bystrej.


  • Źródło: Andrzej Cienciała
  • FOTO: Andrzej Cienciała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here