Puchar Świata w Wiśle: Lista startowa kwalifikacji!

0
370
Kamil Stoch
fot. Aleksandra Wróblewska

Już dzisiaj o godzinie 18:00 rozpoczną się kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu Świata w sezonie 2018/2019. Najlepsi skoczkowie na świecie rywalizować będą w Wiśle.

Kwalifikacje zostaną oczywiście poprzedzone oficjalnym treningiem zaplanowanym na godzinę 16:00. Na liście startowej znajduje się aż 70 skoczków z 15 krajów, w tym 12 reprezentantów Polski: Przemysław Kantyka (nr 1), Andrzej Stękała (nr 2), Paweł Wąsek (nr 3), Klemens Murańka (nr 4), Aleksander Zniszczoł (nr 5), Tomasz Pilch (nr 17), Jakub Wolny (nr 39), Maciej Kot (nr 51), Piotr Żyła (nr 56), Stefan Hula (nr 58), Dawid Kubacki (nr 62) i Kamil Stoch (nr 70).

Dwóch reprezentantów Kazachstanu wystąpi tylko i wyłącznie w serii treningowej, gdyż nie mają prawa starować w kwalifikacjach. Jutro o godzinie 16:00 rozpocznie się rywalizacja drużynowa, a w niedzielę o 15:00 – pierwszy konkurs indywidualny w sezonie 2018/2019.

Lista startowa kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w Wiśle (HS134):
Nr Zawodnik Kraj Rocznik
1 KANTYKA Przemysław POL 1996
2 STĘKAŁA Andrzej POL 1995
3 WĄSEK Paweł POL 1999
4 MURAŃKA Klemens POL 1994
5 ZNISZCZOŁ Aleksander POL 1994
6 MOGEL Zak SLO 2001
7 DEWJATKIN Nikita* KAZ 1999
8 HLAVA Lukas CZE 1984
9 TURSUNŻANOW Nurszat* KAZ 2003
10 LANISEK Anze SLO 1996
11 MAATTA Jarkko FIN 1994
12 NAZAROW Michaił RUS 1994
13 TKACZENKO Siergiej KAZ 1999
14 POLASEK Viktor CZE 1997
15 MUMINOW Sabirżan KAZ 1994
16 ALAMOMMO Andreas FIN 1998
17 PILCH Tomasz POL 2000
18 COLLOREDO Sebastian ITA 1987
19 WASILJEW Dmitrij RUS 1979
20 NAKAMURA Naoki JAP 1996
21 SCHULER Andreas SUI 1995
22 NOUSIAINEN Eetu FIN 1997
23 KLIMOW Jewgienij RUS 1994
24 ITO Daiki JAP 1985
25 INSAM Alex ITA 1997
26 SIEGEL David GER 1996
27 KOUDELKA Roman CZE 1989
28 PEIER Killian SUI 1995
29 AALTO Antti FIN 1995
30 PAVLOVCIC Bor SLO 1998
31 NAGLIC Tomaz SLO 1989
32 ZOGRAFSKI Władimir BUL 1993
33 KOZISEK Cestmir CZE 1991
34 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 1991
35 ASCHENWALD Philipp AUT 1995
36 KORNIŁOW Denis RUS 1986
37 BICKNER Kevin USA 1996
38 DESCHEWANDEN Gregor SUI 1991
39 WOLNY Jakub POL 1995
40 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 1990
41 ZAJC Timi SLO 2000
42 TAKEUCHI Taku JAP 1987
43 PASCHKE Pius GER 1990
44 AIGNER Clemens AUT 1993
45 HUBER Daniel AUT 1993
46 FETTNER Manuel AUT 1985
47 KASAI Noriaki JAP 1972
48 KOBAYASHI Ryoyu JAP 1996
49 HAYBOECK Michael AUT 1991
50 SEMENIC Anze SLO 1993
51 KOT Maciej POL 1991
52 GRANERUD Halvor Egner NOR 1996
53 AMMANN Simon SUI 1981
54 LEYHE Stephan GER 1992
55 DAMJAN Jernej SLO 1983
56 ŻYŁA Piotr POL 1987
57 GEIGER Karl GER 1993
58 HULA Stefan POL 1986
59 FANNEMEL Anders NOR 1991
60 KOBAYASHI Junshiro JAP 1991
61 EISENBICHLER Markus GER 1991
62 KUBACKI Dawid POL 1990
63 STJERNEN Andreas NOR 1988
64 FORFANG Johann Andre NOR 1995
65 WELLINGER Andreas GER 1995
66 JOHANSSON Robert NOR 1990
67 KRAFT Stefan AUT 1993
68 TANDE Daniel-Andre NOR 1994
69 FREITAG Richard GER 1991
70 STOCH Kamil POL 1987

  • Źródło: Własne
  • fot. Aleksandra Wróblewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here