Puchar Świata w Niżnym Tagile: Kobayashi prowadzi na półmetku, Piotr Żyła drugi

0
FOTO: Martyna Malich

Ryoyu Kobayashi (134 m) prowadzi na półmetku konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Niżnym Tagile (HS134). 2,5 punktu za Japończykiem plasuje się Piotr Żyła (133 m). Trzecie miejsce zajmuje Johann Andre Forfang (135,5 m). W drugiej serii wystąpi czterech Polaków, punktów dziś nie zdobędą: trzydziesty szósty Maciej Kot (121 m) i czterdziesty siódmy Jakub Wolny (114 m).

Tuż za pierwszą trójką niespodziewanie plasuje się Dimitriy Vassiliev (133 m), który wykorzystał dobre warunki podczas swojego konkursu. W pierwszej dziesiątce na półmetku konkursu zostali sklasyfikowani także: piąty Halvor Egner Granerud (135 m), szósty Stefan Kraft (132 m), siódmy Timi Zajc (131 m), ósmy Killian Peier (132,5 m), dziewiąty Jernej Damjan (131 m) oraz dziesiąty Vladimir Zografski (129,5 m).

W drugiej dziesiątce uplasowało się trzech Polaków: na 14. miejscu Kamil Stoch (123,5 m), na 15. pozycji Stefan Hula (125,5 m), na 19. lokacie Dawid Kubacki (126 m). Do drugiej serii nie zakwalifikowali się: Maciej Kot (121 m) oraz Jakub Wolny (114 m).

Słabiej zaprezentowali się, m.in. dwudziesty siódmy Evgeniy Klimov (123,5 m), który miał spore problemy przy lądowaniu, dwudziesty trzeci Domen Prevc (122 m) czy też dwudziesty pierwszy Andreas Wellinger (120 m).

W drugiej serii nie wystąpią, m.in. zwycięzca serii próbnej – Markus Eisenbichler (122 m) zajmując 32. pozycję, a także trzydziesty czwarty Gregor Schlirenzauer (119 m), trzydziesty piąty Noriaki Kasai (119 m), czterdziesty Richard Freitag (117 m) czy też czterdziesty szósty Daniel Andre Tande (115,5 m).

Podczas pierwszej serii konkursowej wiatr głównie pomagał zawodnikom, jednak ze zmienną prędkością. Natomiast kilku zawodników musiało zmagać się z wiatrem tylnym. W najgorszych warunkach swój skok oddawał Naoki Nakamura (119,5 m), a w najlepszych Halvor Egner Granerud (135 m).

Zawody rozpoczęły się z 5. belki startowej, jedynie ostatnia dziesiątka oddawała swoje próby ze stopnia 4.

Początek serii finałowej o godzinie 16:54 czasu polskiego.

Wyniki po I serii:
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 Q 50 KOBAYASHI Ryoyu JAP 134.0 4 86.0 55.5 -8.7 136.9
2 Q 48 ZYLA Piotr POL 133.0 4 86.0 55.5 -9.4 134.4
3 Q 40 FORFANG Johann Andre NOR 135.5 5 86.6 55.5 -10.9 132.5
4 Q 9 VASSILIEV Dmitriy RUS 133.0 5 86.2 54.0 -7.2 130.2
5 Q 19 GRANERUD Halvor Egner NOR 135.0 5 86.6 55.5 -13.6 128.9
6 Q 36 KRAFT Stefan AUT 132.0 5 86.6 55.0 -9.1 127.5
7 Q 43 ZAJC Timi SLO 131.0 4 85.9 54.0 -12.9 125.8
8 Q 23 PEIER Killian SUI 132.5 5 86.5 55.0 -12.8 124.7
9 Q 18 DAMJAN Jernej SLO 131.0 5 86.4 53.5 -9.7 123.6
10 Q 35 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 129.5 5 86.1 54.0 -8.2 122.9
11 Q 47 LEYHE Stephan GER 129.5 4 86.6 52.5 -13.6 120.9
12 Q 2 BICKNER Kevin USA 127.0 5 86.3 53.0 -5.7 119.9
13 Q 41 JOHANSSON Robert NOR 126.0 4 86.1 52.5 -8.7 119.5
14 Q 49 STOCH Kamil POL 123.5 4 85.5 54.0 -6.0 119.2
15 Q 21 HULA Stefan POL 125.5 5 86.6 51.5 -4.3 117.1
16 Q 29 HUBER Daniel AUT 126.0 5 86.3 53.0 -8.0 115.8
17 Q 30 KOUDELKA Roman CZE 121.5 5 86.1 51.0 0.1 113.8
18 Q 45 GEIGER Karl GER 121.5 4 86.4 51.0 -5.2 113.4
19 Q 39 KUBACKI Dawid POL 126.0 5 86.7 54.0 -12.0 112.8
20 Q 20 NAKAMURA Naoki JAP 119.5 5 86.2 49.5 3.2 111.8
21 Q 46 WELLINGER Andreas GER 120.0 4 86.2 51.5 -4.9 111.5
22 Q 13 FREUND Severin GER 123.5 5 86.5 52.5 -8.1 110.7
23 Q 42 PREVC Domen SLO 122.0 4 85.6 51.5 -9.8 110.2
24 Q 37 LANISEK Anze SLO 120.5 5 86.3 51.5 -3.2 109.2
25 Q 34 KOBAYASHI Junshiro JAP 124.5 5 86.3 52.5 -11.9 108.7
26 Q 11 DESCHWANDEN Gregor SUI 122.5 5 86.5 51.5 -7.5 108.5
27 Q 44 KLIMOV Evgeniy RUS 123.5 4 86.3 44.5 -7.3 108.4
28 Q 31 AALTO Antti FIN 121.5 5 86.4 51.5 -6.0 108.2
29 Q 1 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 123.0 5 86.0 52.5 -9.9 108.0
30 Q 7 KOZISEK Cestmir CZE 122.5 5 86.4 51.0 -7.9 107.6
31 16 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 122.5 5 86.5 51.5 -10.1 105.9
32 33 EISENBICHLER Markus GER 122.0 5 86.5 51.0 -9.0 105.6
33 25 FANNEMEL Anders NOR 119.0 5 86.4 51.0 -4.7 104.5
34 27 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 119.0 5 86.5 51.5 -5.5 104.2
35 8 KASAI Noriaki JAP 119.0 5 85.8 51.0 -5.1 104.1
36   12 KOT Maciej POL 121.0 5 86.2 51.0 -10.3 102.5
37 4 RINGEN Sondre NOR 118.0 5 86.5 51.0 -6.3 101.1
38 15 INSAM Alex ITA 121.0 5 86.4 51.0 -12.6 100.2
39 22 ASCHENWALD Philipp AUT 112.5 5 86.4 49.5 2.2 98.2
40 32 FREITAG Richard GER 117.0 5 86.3 50.5 -8.0 97.1
41 3 TAKEUCHI Taku JAP 116.0 5 86.7 49.5 -5.7 96.6
42 26 POLASEK Viktor CZE 115.5 5 86.3 49.5 -4.9 96.5
43 28 SIEGEL David GER 112.5 5 86.4 49.0 -0.8 94.7
44 6 ITO Daiki JAP 116.5 5 86.3 50.5 -9.7 94.5
45 5 NAZAROV Mikhail RUS 117.5 5 86.2 49.0 -11.3 93.2
46 17 TANDE Daniel Andre NOR 115.5 5 87.1 48.5 -7.8 92.6
47   38 WOLNY Jakub POL 114.0 5 86.4 49.5 -8.0 90.7
48 10 SCHULER Andreas SUI 112.0 5 86.3 48.5 -5.3 88.8
49 14 MAATTA Jarkko FIN 108.0 5 86.5 48.0 -1.1 85.3
50 24 MOGEL Zak SLO 110.0 5 86.1 44.5 -7.9 78.6

Źródło: własne

Foto: Martyna Malich

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku