Puchar Świata w Niżnym Tagile: Markus Eisenbichler najlepszy w serii próbnej, trzech Polaków w dziesiątce

0
fot. Wiktoria Wnętkowska

Markus Eisenbichler (131,5 m) wygrał serię próbną przed konkursem indywidualnym Pucharu Świata w rosyjskim Niżnym Tagile (HS134). Drugie miejsce zajął Stefan Kraft (132,5 m), a trzecie Stephan Leyhe (132 m). Tuż za pierwszą trójką uplasował się Dawid Kubacki (131 m). W czołowej dziesiątce serię próbną zakończyli także: szósty Kamil Stoch (132,5 m) i siódmy Piotr Żyła (128,5 m).

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: piąty Junshiro Kobayashi (132,5 m), ósmy Kevin Bickner (129,5 m) oraz dwaj Norwegowie: dziewiąty Anders Fannemel (128,5 m) i dziesiąty Johann Andre Forfang (128 m).

Stefan Hula po skoku na odległość 123 metrów został sklasyfikowany na 21. pozycji. Słabiej spisali się pozostali dwaj Polacy – 34. lokatę zajął Jakub Wolny (117,5 m), a 38. Maciej Kot (114 m).

Lider Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi, jako jedyny skakał z obniżonego rozbiegu (belka nr 4) i po swoim skoku na odległość 118 metrów został sklasyfikowany na 30. miejscu.

Podczas serii próbnej prędkość wiatru wahała się od 0,02 m/s (Vassiliev, 110 m) do 1,16 m/s pod narty (Prevc, 123 m). Wszyscy zawodnicy, za wyjątkiem Kobayashiego, skakali z 5. belki startowej.

Jako jedyny, w serii próbnej, na rozbiegu nie pojawił się japoński weteran – Noriaki Kasai.

Początek konkursu o godzinie 15:45 czasu polskiego.

Wyniki serii próbnej Pucharu Świata w Niżnym Tagile (HS134):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 33 EISENBICHLER Markus GER 131.5 5 86.8 -4.5 76.2
2 36 KRAFT Stefan AUT 132.5 5 86.2 -8.5 74.0
3 47 LEYHE Stephan GER 132.0 5 87.0 -9.9 71.7
4 39 KUBACKI Dawid POL 131.0 5 86.7 -8.4 71.4
5 34 KOBAYASHI Junshiro JAP 132.5 5 86.5 -11.3 71.2
6 49 STOCH Kamil POL 132.5 5 86.1 -11.4 71.1
7 48 ZYLA Piotr POL 128.5 5 86.4 -4.9 70.4
8 2 BICKNER Kevin USA 129.5 5 86.3 -6.8 70.3
9 25 FANNEMEL Anders NOR 128.5 5 86.7 -5.7 69.6
10 40 FORFANG Johann Andre NOR 128.0 5 86.8 -6.0 68.4
11 41 JOHANSSON Robert NOR 125.0 5 86.9 -1.9 67.1
12 13 FREUND Severin GER 125.5 5 86.6 -3.7 66.2
13 16 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 123.5 5 86.7 -2.6 63.7
14 18 DAMJAN Jernej SLO 125.0 5 86.4 -5.9 63.1
15 31 AALTO Antti FIN 122.0 5 86.6 -3.3 60.3
16 43 ZAJC Timi SLO 121.0 5 86.4 -2.2 59.6
17 45 GEIGER Karl GER 122.0 5 86.9 -7.2 56.4
18 29 HUBER Daniel AUT 118.0 5 86.4 -0.6 55.8
19 4 RINGEN Sondre NOR 120.0 5 86.4 -4.6 55.4
20 6 ITO Daiki JAP 120.5 5 86.5 -5.6 55.3
21 21 HULA Stefan POL 123.0 5 86.4 -10.4 55.0
22 5 NAZAROV Mikhail RUS 121.5 5 86.0 -8.4 54.3
23 32 FREITAG Richard GER 120.5 5 86.6 -6.7 54.2
24 42 PREVC Domen SLO 123.0 5 86.7 -11.5 53.9
25 27 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 116.5 5 86.6 -0.7 53.0
26 15 INSAM Alex ITA 119.5 5 86.3 -7.0 52.1
27 19 GRANERUD Halvor Egner NOR 119.0 5 86.5 -6.3 51.9
28 35 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 119.5 5 85.9 -8.0 51.1
29 23 PEIER Killian SUI 121.0 5 86.0 -11.3 50.5
30 50 KOBAYASHI Ryoyu JAP 118.0 4 85.8 -6.4 50.0
31 44 KLIMOV Evgeniy RUS 115.0 5 87.0 -1.2 49.8
32 20 NAKAMURA Naoki JAP 117.0 5 86.4 -5.4 49.2
33 46 WELLINGER Andreas GER 117.5 5 86.7 -8.4 47.1
34 38 WOLNY Jakub POL 117.5 5 86.1 -8.6 46.9
35 17 TANDE Daniel Andre NOR 115.5 5 87.2 -5.3 46.6
36 14 MAATTA Jarkko FIN 115.0 5 86.5 -5.1 45.9
37 30 KOUDELKA Roman CZE 115.5 5 86.2 -6.8 45.1
38 12 KOT Maciej POL 114.0 5 86.7 -4.3 44.9
39 7 KOZISEK Cestmir CZE 113.5 5 86.6 -3.8 44.5
40 11 DESCHWANDEN Gregor SUI 115.5 5 86.3 -8.3 43.6
41 37 LANISEK Anze SLO 113.5 5 86.3 -6.1 42.2
42 9 VASSILIEV Dmitriy RUS 110.0 5 86.0 -0.2 41.8
43 24 MOGEL Zak SLO 110.0 5 86.3 -1.7 40.3
44 26 POLASEK Viktor CZE 111.0 5 85.8 -4.5 39.3
45 22 ASCHENWALD Philipp AUT 112.5 5 86.3 -7.9 38.6
46 1 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 109.0 5 85.9 -3.2 37.0
47 28 SIEGEL David GER 108.5 5 86.4 -5.7 33.6
48 3 TAKEUCHI Taku JAP 107.5 5 86.2 -7.4 30.1
49 10 SCHULER Andreas SUI 104.0 5 86.1 -2.7 28.5
8 KASAI Noriaki JAP DNS

Źródło: własne

Foto: Wiktoria Wnętkowska

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku