Puchar Kontynentalny w Kuusamo: Robin Pedersen wygrywa, Zniszczoł drugi w jednoseryjnym konkursie

0
146
Aleksander Zniszczoł
fot. Anna Chlapek

Ze względu na silny wiatr organizatorzy zdecydowali, by popołudniowe zawody przesunąć na przedpołudnie. Niestety, wiatr był na tyle mocny, że udało rozegrać się tylko jedną serię. W tym jednoseryjnym konkursie najlepszy okazał się Robin Pedersen (135,5 m), drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (144 m), a trzecie Słoweniec Robert Kranjec (144 m). Tuż za podium uplasował się Andrzej Stękała (137,5 m).

W czołówce tego konkursu uplasowali się także: na 5. miejscu Artti Aigro (143,5 m), na 6. pozycji Jaka Hvala (132,5 m), na 7. lokacie Yuken Iwasa (136,5 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: ósmy Justin Lisso (134,5 m), dziewiąty Rok Justin (127,5 m) oraz dziesiąty Thomas Aasen Markeng (134 m). Na 11. miejscu konkurs zakończył Paweł Wąsek (134,5 m).

W dzisiejszym konkursie punktował także trzydziesty Klemens Murańka (125 m), natomiast bez punktów do klasyfikacji generalnej konkurs zakończył czterdziesty czwarty Tomasz Pilch (98 m).

Zdyskwalifikowani zostali: Taavi Pappel oraz Andreas Haare.

Jutro drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Kuusamo – jest on zaplanowany na godzinę 9:00, natomiast o 8:00 ma rozpocząć się seria próbna.

Wyniki Pucharu Kontynentalnego w Kuusamo (HS142):
Lp. Zawodnik Kraj Odl.1 Odl.2 Suma pkt.
1 PEDERSEN Robin NOR 135.5 m 123.6
X
3 KRANJEC Robert SLO 144 m 116.6
4 STĘKAŁA Andrzej POL 137.5 m 115
5 AIGRO Artti EST 143.5 m 108.9
6 HVALA Jaka SLO 132.5 m 108
7 IWASA Yuken JAP 136.5 m 106.6
8 LISSO Justin GER 134.5 m 106.5
9 JUSTIN Rok SLO 127.5 m 105.9
10 MARKENG Thomas Aasen NOR 134 m 103.2
11 WĄSEK Paweł POL 134.5 m 102.9
12 ALTENBURGER Florian AUT 135.5 m 102.4
13 NAZAROV Mikhail RUS 132.5 m 101.1
14 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 137.5 m 99.8
15 WOHLGENANNT Ulrich AUT 134.5 m 99.7
16 BUSKUM Andreas Granerud NOR 132 m 97.9
17 PASCHKE Pius GER 130.5 m 97.7
18 HAMANN Martin GER 129.5 m 97.3
19 RINGEN Sondre NOR 129.5 m 96.8
20 KOFLER Andreas AUT 132 m 96.1
21 POHJOLA Arttu FIN 132.5 m 95.8
22 HOFFMANN Felix GER 137.5 m 93.8
23 DEZMAN Nejc SLO 128 m 92.8
24 NOUSIAINEN Eetu FIN 127.5 m 92.2
25 SEMENIC Anze SLO 139 m 91.5
26 SCHMID Constantin GER 127.5 m 89.8
27 SAKALA Filip CZE 135 m 89.7
28 TOCHIMOTO Shohei JAP 125 m 89.6
29 HAAGEN David AUT 120.5 m 88.1
30 MURAŃKA Klemens POL 125 m 87.4
31 WANK Andreas GER 123.5 m 86.5
32 VANSKA Elias FIN 126.5 m 80.1
33 BAER Moritz GER 121.5 m 79.8
34 TAKEUCHI Taku JAP 120 m 71.9
35 OJALA Juho FIN 119 m 69.4
36 POPPINGER Manuel AUT 117.5 m 66.8
37 KAVILO Henri FIN 119 m 65
38 TEPES Jurij SLO 114 m 64.9
39 HEIKKINEN Kalle FIN 116.5 m 63.6
40 KYTOSAHO Niko FIN 113 m 54.4
41 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 109 m 53
42 HAZETDINOV Ilmir RUS 113 m 48.4
43 ITO Kenshiro JAP 100.5 m 27.5
44 PILCH Tomasz POL 98 m 25
45 AHONEN Mico FIN 86 m 14.1
46 STURSA Vojtech CZE 91.5 m 11.1
46 MALTSEV Kevin EST 88.5 m 11.1
48 ALAMOMMO Andreas FIN 79.5 m 2.9
49 HOFER Thomas AUT 59.5 m 0
DSQ PAPPEL Taavi EST DSQ
49 HOERL Jan AUT 86 m 0
DSQ HAARE Anders NOR DSQ

Źródło: własne

Foto: Anna Chlapek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here