Puchar Świata Pań w Premanon: lista startowa niedzielnych kwalifikacji

0
fot. Kinga Stanaszek

Dziś odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata Pań we francuskim Premanon (HS90), który debiutuje w zawodach tej rangi. Na liście startowej kwalifikacji znajduje się 61 skoczkiń z 18 państw, w tym trzy Polki

W kwalifikacjach do ostatniego przed świętami konkursu Pucharu Świata Pań wystąpią trzy reprezentantki Polski: Kinga Rajda (nr 3), Kamila Karpiel (nr 6) oraz Anna Twardosz (nr 16).

We wczorajszym konkursie najlepsza okazała się Niemka Katharina Althaus, który dzięki świetnemu drugiemu skoku (94,5 m) zdołała wyprzedzić, liderującą na półmetku, Sarę Takanashi i zwyciężyć z dużą przewagą. Podium uzupełniła Słowenka Ema Klinec.

Jedyna Polka, która wystartowała w konkursie, Kinga Rajda, nie zakwalifikowała się do drugiej serii zajmując trzydziestą czwartą pozycję po skoku na odległość 76,5 metra.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Pań lideruje Katharina Althaus (300 punktów), drugie miejsce zajmuje Rosjanka Lidiia Iakovleva (222 punkty), a trzecie Norweżka Maren Lundby (198 punktów). Póki co żadna z Polek nie zdobyła punktów.

Dzisiejszy konkurs ma rozpocząć się o godzinie 11:00, a zostanie od poprzedzony kwalifikacjami zaplanowanymi na 9:45.

Lista startowa kwalifikacji Pucharu Świata Pań w Premanon (HS90):
Nr Zawodniczka Kraj Rocznik
1 KRAMER Marita AUT 2001
2 MA Tong CHN 1994
3 RAJDA Kinga POL 2000
4 TERVAHARTIALA Julia FIN 2002
5 SHISHKINA Veronika KAZ 2003
6 KARPIEL Kamila POL 2001
7 IWASA Haruka JAP 1996
8 PTACKOVA Stepanka CZE 2002
9 BARANTCEVA Aleksandra RUS 2001
10 STRATE Abigail CAN 2001
11 VOROS Virag HUN 1999
12 SDERZHIKOVA Valentina KAZ 2001
13 BLAZKOVA Barbora CZE 1997
14 MILITARU Carina Alexandra ROU 2001
15 MOBERG Astrid SVE 2001
16 TWARDOSZ Anna POL 2001
17 TRAMBITAS Andreea Diana ROU 2000
18 INDRACKOVA Karolina CZE 1997
19 BODNARCHUK Natasha CAN 1998
20 WESTMAN Frida SVE 2001
21 ENGLUND Nita USA 1992
22 PAGNIER Josephine FRA 2002
23 KABLUKOVA Ksenia RUS 1998
24 KYKKAENEN Julia FIN 1994
25 AVOCAT GROS Oceane FRA 1997
26 CLAIR Julia FRA 1994
27 LI Xueyao CHN 1995
28 EDER Lisa AUT 2001
29 HARALAMBIE Daniela ROU 1997
30 MARUYAMA Nozomi JAP 1998
31 VTIC Maja SLO 1988
32 BRAATEN Ingebjoerg Saglien NOR 1999
33 HESSLER Pauline GER 1998
34 BRECL Jerneja SLO 2001
35 RUPPRECHT Anna GER 1996
36 RUNGGALDIER Elena ITA 1990
37 ROGELJ Spela SLO 1994
38 SETO Yuka JAP 1997
39 IWABUCHI Kaori JAP 1993
40 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline AUT 1991
41 LEMARE Lea FRA 1996
42 MORAT Lucile FRA 2001
43 HOELZL Chiara AUT 1997
44 MALSINER Lara ITA 2000
45 OPSETH Silje NOR 1999
46 KUSTOVA Aleksandra RUS 1998
47 TIKHONOVA Sofia RUS 1998
48 STROEM Anna Odine NOR 1998
49 ITO Yuki JAP 1994
50 BOGATAJ Ursa SLO 1995
51 IRASCHKO-STOLZ Daniela AUT 1983
52 PINKELNIG Eva AUT 1988
53 KRIZNAR Nika SLO 2000
54 VOGT Carina GER 1992
55 STRAUB Ramona GER 1993
56 KLINEC Ema SLO 1998
57 TAKANASHI Sara JAP 1996
58 SEYFARTH Juliane GER 1990
59 LUNDBY Maren NOR 1994
60 IAKOVLEVA Lidiia RUS 2001
61 ALTHAUS Katharina GER 1996

Źródło: własne

Foto: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku