Puchar Świata w Engelbergu: Ryoyu Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Stoch ósmy

0
fot. Aleksandra Wróblewska

Ryoyu Kobayashi (126 m) wygrał serię próbną przed konkursem Pucharu Świata w Engelbergu (HS140). Drugie miejsce zajął Marius Lindvik (123,5 m), a trzecie Markus Eisenbichler (122,5 m). Wszyscy Polacy zakwalifikowali się do konkursu głównego. Najlepiej z nich zaprezentował się ósmy Kamil Stoch (118 m).

Z reprezentantów naszego kraju w pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze Stefan Hula (120,5 m) zajmując 10. pozycję. 18. lokatę zajął Dawid Kubacki (117,5 m), dwudziesty pierwszy był Maciej Kot (118 m), dwudziesty szósty Piotr Żyła (117,5 m), a Jakub Wolny (114 m) został sklasyfikowany na 40. lokacie.

W czołówce kwalifikacji uplasowali się: na 4. miejscu Junshiro Kobayashi (123 m), na 5. pozycji Naoki Nakamura (121,5 m), na 6. lokacie Stephan Leyhe (119,5 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: siódmy Andreas Stjernen (116,5 m) oraz dziewiąty Evgeniy Klimov (117,5 m).

Do konkursu nie zakwalifikował się Daniel Huber (103 m) zajmując 55. pozycję. Austriak we wczorajszym konkursie uplasował się na 3. miejscu – za Piotrem Żyłą i Karlem Geigerem.

W kwalifikacjach nie wystartował Richard Freitag skarżący się na ból w kolanie, który jest skutkiem drobnej kontuzji, jakiej nabawił się we wczorajszej serii próbnej.

Kwalifikacje rozpoczęły się z 15. belki startowej, po 16 zawodnikach sędziowie wydłużyli najazd do 16. stopnia.

Podczas kwalifikacji wiatr głównie przeszkadzał zawodnikom, ale nie był zbyt silny. W najgorszych warunkach skakał Daniel Huber (103 m) – 0,46 m/s wiatr w plecy. Natomiast w najkorzystniejszych Jernej Damjan (119,5 m) – 0,24 m/s pod narty.

Podczas kwalifikacji tylko Ryoyu Kobayashi zdołał przeskoczyć punkt K. Przyczyną słabych odległości był wiatr w plecy tuż za progiem, a także niskie prędkości najazdowe (powodem był padający deszcz ze śniegiem).

Początek zawodów o godzinie 14:15.

Wyniki kwalifikacji Pucharu Świata w Engelbergu (HS140):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 Q 63 KOBAYASHI Ryoyu JAP 126.0 16 90.9 54.0 2.7 113.3
2 Q 7 LINDVIK Marius NOR 123.5 15 90.3 52.0 -0.3 109.0
3 Q 46 EISENBICHLER Markus GER 122.5 16 90.6 50.5 2.3 103.1
4 Q 43 KOBAYASHI Junshiro JAP 123.0 16 90.6 51.0 -0.7 101.5
5 Q 35 NAKAMURA Naoki JAP 121.5 16 90.3 51.5 -0.4 99.6
6 Q 58 LEYHE Stephan GER 119.5 16 91.2 53.0 0.8 98.7
7 Q 15 STJERNEN Andreas NOR 116.5 15 90.7 50.5 3.0 98.2
8 Q 60 STOCH Kamil POL 118.0 16 90.0 52.0 3.8 98.0
9 Q 57 KLIMOV Evgeniy RUS 117.5 16 90.8 51.5 5.1 97.9
10 Q 32 HULA Stefan POL 120.5 16 90.5 51.0 0.1 97.8
11 Q 33 HAYBOECK Michael AUT 121.0 16 90.3 52.0 -2.1 97.5
12 Q 36 SIEGEL David GER 120.0 16 90.8 51.0 0.1 96.9
13 Q 4 AMMANN Simon SUI 119.0 15 90.3 48.5 -1.5 96.2
14 Q 61 FORFANG Johann Andre NOR 116.5 16 90.6 52.5 3.4 95.4
15 Q 47 KOUDELKA Roman CZE 116.5 16 90.7 50.5 5.1 95.1
16 Q 59 GEIGER Karl GER 117.0 16 90.7 51.0 3.5 94.9
17 Q 20 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 118.5 16 90.8 51.0 0.1 94.2
18 Q 50 KUBACKI Dawid POL 117.5 16 90.6 51.0 1.8 94.1
19 Q 21 INSAM Alex ITA 118.0 16 90.7 50.5 1.3 94.0
20 Q 45 PEIER Killian SUI 116.5 16 90.6 51.0 3.4 93.9
21 Q 22 KOT Maciej POL 118.0 16 90.4 51.0 0.6 93.8
22 Q 13 PREVC Peter SLO 115.0 15 89.7 51.0 0.6 93.6
22 Q 5 SCHIFFNER Markus AUT 117.0 15 90.0 48.5 -0.5 93.6
24 Q 42 GRANERUD Halvor Egner NOR 118.5 16 90.8 50.0 0.4 93.5
25 Q 34 DAMJAN Jernej SLO 119.5 16 89.6 51.0 -2.5 93.4
26 Q 62 ZYLA Piotr POL 117.5 16 90.4 51.0 0.5 92.8
27 Q 39 FETTNER Manuel AUT 117.5 16 90.7 51.0 -0.2 92.1
28 Q 38 POLASEK Viktor CZE 115.5 16 90.3 51.0 1.4 90.1
29 Q 52 KRAFT Stefan AUT 113.0 16 90.0 51.0 5.6 89.8
30 Q 27 VASSILIEV Dmitriy RUS 115.5 16 90.6 49.5 2.3 89.5
31 Q 51 AALTO Antti FIN 114.5 16 90.6 51.0 2.5 89.4
32 Q 29 ASCHENWALD Philipp AUT 115.0 16 89.7 49.5 2.0 88.3
33 Q 54 JOHANSSON Robert NOR 113.0 16 90.9 51.0 3.3 87.5
34 Q 31 BICKNER Kevin USA 116.0 16 90.1 49.5 -0.7 87.4
35 Q 53 PREVC Domen SLO 112.0 16 90.5 52.5 3.0 86.9
36 Q 26 SATO Yukiya JAP 114.0 16 90.2 50.0 1.0 86.0
37 Q 56 WELLINGER Andreas GER 112.0 16 91.0 50.5 3.9 85.8
38 Q 28 HLAVA Lukas CZE 113.5 16 90.6 50.5 1.1 85.7
38 Q 19 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 115.0 16 90.2 50.0 -1.1 85.7
40 Q 40 WOLNY Jakub POL 114.0 16 90.2 49.5 1.1 85.6
41 Q 18 DESCHWANDEN Gregor SUI 114.5 16 90.4 49.0 -0.5 84.4
42 Q 44 FANNEMEL Anders NOR 112.0 16 90.7 49.5 2.1 83.0
43 Q 16 MAATTA Jarkko FIN 107.5 15 90.0 48.5 4.7 81.7
44 Q 25 FREUND Severin GER 112.5 16 90.5 48.0 0.9 81.2
45 Q 2 LEAROYD Jonathan FRA 110.0 15 90.3 49.5 -1.8 80.7
46 Q 24 AIGNER Clemens AUT 111.0 16 89.9 49.5 1.0 80.1
47 Q 48 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 108.5 16 90.1 49.0 5.3 79.4
48 Q 23 ITO Daiki JAP 110.0 16 90.3 49.5 0.3 77.6
49 Q 41 LANISEK Anze SLO 109.0 16 90.1 50.0 0.9 76.9
50 Q 55 ZAJC Timi SLO 107.5 16 90.0 48.5 4.9 76.7
50 Q 11 KASAI Noriaki JAP 106.0 15 90.4 50.0 0.9 76.7
52 30 MOGEL Zak SLO 109.5 16 90.2 46.5 0.1 73.5
53 6 NAGLIC Tomaz SLO 105.0 15 89.3 47.5 -1.6 69.9
54 3 CHOI Heung Chul KOR 107.0 15 89.5 43.5 -2.3 68.8
55 49 HUBER Daniel AUT 103.0 16 90.0 47.5 5.8 68.5
56 10 KORNILOV Denis RUS 101.5 15 90.1 47.0 0.3 65.0
57 17 KOZISEK Cestmir CZE 103.0 16 90.4 47.5 0.8 63.5
58 14 SCHULER Andreas SUI 99.0 15 89.9 47.5 1.3 62.0
59 9 NOMME Martti EST 98.5 15 89.8 47.5 0.9 60.7
60 12 CHOI Seou KOR 98.0 15 89.3 44.5 0.9 56.8
61 8 TKACHENKO Sergey KAZ 95.5 15 89.7 42.0 0.3 49.2
62 1 MUMINOV Sabirzhan KAZ 91.0 15 89.8 40.5 -0.5 38.8
37 FREITAG Richard GER DNS

Źródło: własne

Foto: Aleksandra Wróblewska

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku