Norweska tragedia

0
339
Norwegia
Foto: flagipanstw.eu

W dzisiejszym dniu norweska federacja narciarska poinformowała, że w dniu 17 grudnia w wieku 18 lat zmarła świetnie zapowiadająca się juniorka Thea Sofie Kleven.

Oficjalna przyczyna śmierci zawodniczki nie jest znana. Odejście Kleven jest ogromną stratą nie tylko dla norweskiej federacji, ale też dla całego świata skoków. Zawodniczka miała już bowiem za sobą starty w zawodach najwyższej rangi. Jej kariera zaczęła nabierać niesamowitego tempa, wskazując na jej świetlaną przyszłość. Thea miała być pewnym punktem norweskiej drużyny na Igrzyska Olimpijskie, które będą miały miejsce za cztery lata w Pekinie. Brała ona udział w ,,Projekcie 2022″. Jak poinformował szef norweskiego związku narciarskiego Clas Brede Bråten sprawa nie będzie szerzej komentowana w mediach ze względu na dobro rodziny skoczkini, a także całej drużyny.

,,Jesteśmy myślami z jej rodziną. Jednocześnie, co jest bardzo ważne, staramy się zapewnić niezbędną pomoc jej przyjaciołom i najbliższym. Wykorzystamy też specjalne środki, by pomóc zespołowi pogrążonemu w żałobie.”


  • Źródło: NRK.no
  • FOTO: flagipanstw.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here