Puchar Kontynentalny w Engelbergu: Philipp Aschenwald prowadzi na półmetku

0
fot. Anna Chlapek

Philipp Aschenwald (127 m) prowadzi na półmetku konkursu Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu (HS140), drugie miejsce zajmuje Markus Schiffner (132 m), a trzecie Anze Lanisek (123,5 m). W drugiej serii wystąpią dwaj Polacy: dwudziesty dziewiąty Klemens Murańka (118 m) i trzydziesty Andrzej Stękała (119 m).

W czołówce na półmetku konkursu plasują się także: na 4. miejscu Andreas Alamommo (127,5 m), na 5. pozycji Shohei Tochimoto (124 m), na 6. lokacie Jaka Hvala (124,5 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełniają: siódmy Rok Justin (127,5 m), ósmy Manuel Fettner (125,5 m), dziewiąty Yuken Iwasa (123,5 m) oraz dziesiąty Andreas Schuler (123 m).

Punktów dziś nie zdobędą: trzydziesty drugi Przemysław Kantyka (118 m), trzydziesty piąty Paweł Wąsek (118 m) oraz czterdziesty Tomasz Pilch (113,5 m).

Pierwsza seria była rozgrywana głównie przy wietrze w plecy, który nierzadko przekraczał 1 m/s. Natomiast niektórzy zawodnicy swoje próby oddawali w sprzyjających warunkach – w najlepszych skakał Dimitriy Vassiliev (1,16 m/s pod narty; 140 m). Po tym skoku sędziowie zdecydowali, by obniżyć rozbieg z 20. na 18. belkę startową. W najgorszych warunkach swój skok oddał Paul Brasme (100 m) – 1,58 m/s w plecy.

W konkursie nie wystąpili: Szwajcar Simon Ammann oraz Rosjanin Maksim Sergeev. Zdyskwalifikowany został Czech Filip Sakala.

Początek serii finałowej o godzinie 14:00.

Wyniki po I serii:
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 21 ASCHENWALD Philipp AUT 127.0 18 91.9 53.5 14.8 142.2
2 59 SCHIFFNER Markus AUT 132.0 18 91.7 55.5 -0.8 137.6
3 41 LANISEK Anze SLO 123.5 18 91.6 53.5 12.5 133.6
4 32 ALAMOMMO Andreas FIN 127.5 18 91.5 52.5 6.1 133.4
5 46 TOCHIMOTO Shohei JAP 124.0 18 91.8 52.5 11.4 132.4
6 55 HVALA Jaka SLO 124.5 18 92.1 53.5 9.1 132.0
7 58 JUSTIN Rok SLO 127.5 18 91.5 54.0 3.0 131.8
8 33 FETTNER Manuel AUT 125.5 18 91.3 52.5 7.5 131.2
9 49 IWASA Yuken JAP 123.5 18 91.6 53.0 9.5 130.1
10 39 SCHULER Andreas SUI 123.0 18 92.0 50.5 12.5 129.7
11 15 RAIMUND Philipp GER 137.0 20 92.5 54.5 -6.9 129.2
12 5 MOGEL Zak SLO 125.0 20 92.7 51.0 17.2 128.2
13 48 MARKENG Thomas Aasen NOR 122.5 18 92.3 51.0 10.6 127.4
14 34 AIGNER Clemens AUT 123.0 18 91.9 51.5 9.1 127.3
15 36 BUSKUM Andreas Granerud NOR 121.0 18 91.6 51.0 13.1 127.2
16 54 HOFER Thomas AUT 122.5 18 92.2 52.0 8.8 126.6
17 56 WOHLGENANNT Ulrich AUT 121.5 18 91.6 52.0 10.2 126.2
18 47 ITO Kenshiro JAP 122.5 18 91.9 51.0 9.2 126.0
19 28 HAARE Anders NOR 120.0 18 91.7 51.0 13.0 125.3
20 38 KOZISEK Cestmir CZE 119.5 18 91.6 49.5 14.3 124.2
21 35 HAUSWIRTH Sandro SUI 121.0 18 91.9 51.0 10.0 124.1
22 12 ROTH Luca GER 123.5 20 92.5 52.0 13.5 122.8
23 43 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 119.5 18 92.1 51.5 10.6 122.5
24 9 VANCURA Tomas CZE 122.0 20 92.4 51.0 16.6 122.2
24 1 DESCHWANDEN Gregor SUI 122.0 20 92.3 51.5 16.1 122.2
26 60 LINDVIK Marius NOR 124.5 18 91.8 52.5 -0.2 121.7
27 57 DEZMAN Nejc SLO 123.0 18 91.6 50.5 4.3 121.5
28 30 LEAROYD Jonathan FRA 120.0 18 91.8 52.0 8.1 121.4
29 42 MURANKA Klemens POL 118.0 18 91.6 51.0 12.1 120.8
30 45 STEKALA Andrzej POL 119.0 18 91.5 50.5 9.9 119.9
31 19 RAINER Stefan AUT 116.0 18 91.7 51.0 13.3 118.4
32 20 KANTYKA Przemyslaw POL 118.0 18 91.9 50.5 9.7 117.9
33 24 EGLOFF Luca SUI 116.0 18 92.2 51.0 12.6 117.7
34 50 RINGEN Sondre NOR 117.0 18 91.8 49.5 11.9 117.3
35 52 WASEK Pawel POL 118.0 18 91.8 52.0 7.5 117.2
36 29 PETER Dominik SUI 116.5 18 92.2 51.0 9.9 115.9
37 7 COLLOREDO Sebastian ITA 117.5 20 92.7 50.0 18.6 115.1
38 53 KRANJEC Robert SLO 118.5 18 91.5 50.5 5.4 114.5
39 23 HAZETDINOV Ilmir RUS 115.0 18 90.9 49.5 11.2 113.0
40 27 PILCH Tomasz POL 113.5 18 91.9 51.0 12.0 112.6
41 44 WANK Andreas GER 114.0 18 92.3 49.5 11.2 111.2
42 51 AIGRO Artti EST 114.0 18 91.1 49.0 9.4 108.9
43 14 KALINICHENKO Vitaliy UKR 123.5 20 92.4 48.0 1.4 106.7
44 2 KAELIN Pascal SUI 112.0 20 92.0 49.0 17.9 103.5
45 10 SEIDL Fabian GER 114.5 20 92.5 46.5 15.3 102.9
46 16 VASSILIEV Dmitriy RUS 140.0 20 92.5 26.0 -12.1 100.9
47 17 BRESADOLA Giovanni ITA 110.5 18 91.5 48.0 5.7 97.9
48 31 POHJOLA Arttu FIN 110.0 18 90.6 48.0 5.4 96.7
49 3 SELL Adrian GER 112.0 20 92.5 44.0 14.4 95.0
50 26 KARLEN Gabriel SUI 107.0 18 90.9 41.0 14.3 93.2
51 8 BRESADOLA Davide ITA 109.0 20 92.7 46.5 11.5 89.2
52 4 GOLLER Max GER 103.5 20 91.7 45.0 18.8 85.1
53 6 BRASME Paul FRA 100.0 20 92.2 47.0 20.0 82.0
54 13 VASKUL Andrii UKR 107.0 20 92.5 45.5 8.5 81.6
55 18 CHO Sungwoo KOR 96.5 18 91.0 46.0 13.3 78.3
56 22 MARUSIAK Yevhen UKR 97.0 18 91.1 44.0 12.5 76.4
57 11 ROCH DUPLAND Thomas FRA 96.0 20 92.2 42.0 7.0 56.8
37 SAKALA Filip CZE DSQ
25 SERGEEV Maksim RUS DNS
40 AMMANN Simon SUI DNS

Źródło: własne

Foto: Anna Chlapek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku