Puchar Kontynentalny w Engelbergu: Philipp Aschenwald wygrywa

0
fot. Anna Chlapek

Philipp Aschenwald (127 m; 135 m) zdecydowanie wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu (HS140). Drugie miejsce, ze stratą 10,5 punktu, zajął Słoweniec Anze Lanisek (123,5 m; 131,5 m). Podium uzupełnił Markus Schiffner (132 m; 130 m). Punkty zdobyli dzisiaj dwaj Polacy: dwudziesty siódmy Klemens Murańka (118 m; 126 m) oraz dwudziesty dziewiąty Andrzej Stękała (119 m; 114 m).

W czołówce uplasowali się także: na 4. miejscu ex-auqo Shohei Tochimoto (124 m; 131,5 m) oraz Andreas Alamommo (127,5 m; 129 m), na 6. pozycji Rok Justin (127,5 m; 130 m), na 7. lokacie Manuel Fettner (125,5 m; 131 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: ósmy Zak Mogel (125 m; 133,5 m), dziewiąty Andreas Schuler (123 m; 130 m) oraz dziesiąty Yuken Iwasa (123,5 m; 131,5 m).

W dzisiejszym konkursie punktów nie zdobyli trzej Polacy: trzydziesty drugi Przemysław Kantyka (118 m), trzydziesty piąty Paweł Wąsek (118 m) oraz czterdziesty Tomasz Pilch (113,5 m).

W pierwszej serii wiatr głównie przeszkadzał zawodnikom niejednokrotnie przekraczając 1 m/s. Jedynie pięciu zawodników skakało przy lekkim wietrze pod narty. W najlepszych warunkach swoją próbę oddał Dimitriy Vassiliev (140 m) – 1,16 m/s pod narty – i właśnie po skoku Rosjanina sędziowie obniżyli belkę ze stopnia 20. na 18. Natomiast w najgorszych warunkach skakał Paul Brasme (100 m) – 1,58 m/s w plecy.

W serii finałowej wszyscy zawodnicy skakali z rozbiegu ustawionego na 20. stopniu przy wietrze w plecy. W najgorszych warunkach swoją próbę oddał Tomas Vancura (123,5 m) – 1 m/s w plecy. Natomiast przy najsłabszym wietrze w plecy – 0,16 m/s – Jonathan Learoyd (129,5 m).

W pierwszej serii zdyskwalifikowany został Czech Filip Sakala, natomiast w finale Słoweniec Nejc Dezman.

W konkursie nie wystąpili: Szwajcar Simon Ammann oraz Rosjanin Maksim Sergeev.

Wyniki Pucharu Kontynentalnego w Engelberg (HS140):
Lp. Zawodnik Kraj Odl.1 Odl.2 Suma pkt.
1 ASCHENWALD Philipp AUT 127 m 135 m 284.4
2 LANISEK Anze SLO 123.5 m 131.5 m 273.9
3 SCHIFFNER Markus AUT 132 m 130 m 269.2
4 TOCHIMOTO Shohei JAP 124 m 131.5 m 265.9
4 ALAMOMMO Andreas FIN 127.5 m 129 m 265.9
6 JUSTIN Rok SLO 127.5 m 130 m 264.5
7 FETTNER Manuel AUT 125.5 m 131 m 264.3
8 MOGEL Zak SLO 125 m 133.5 m 261.7
9 SCHULER Andreas SUI 123 m 130 m 260.7
10 IWASA Yuken JAP 123.5 m 131.5 m 260.2
11 KOZISEK Cestmir CZE 119.5 m 130.5 m 258.7
12 BUSKUM Andreas Granerud NOR 121 m 131 m 258.3
13 ROTH Luca GER 123.5 m 132 m 257.6
14 WOHLGENANNT Ulrich AUT 121.5 m 128 m 256
15 RAIMUND Philipp GER 137 m 128.5 m 255.9
16 AIGNER Clemens AUT 123 m 129 m 254.9
17 ITO Kenshiro JAP 122.5 m 126 m 252.3
18 LINDVIK Marius NOR 124.5 m 131 m 250.9
19 HAARE Anders NOR 120 m 125.5 m 250.6
20 HOFER Thomas AUT 122.5 m 125 m 250.5
21 HVALA Jaka SLO 124.5 m 123 m 249.7
22 MARKENG Thomas Aasen NOR 122.5 m 127 m 248.7
23 VANCURA Tomas CZE 122 m 123.5 m 245.1
24 LEAROYD Jonathan FRA 120 m 129.5 m 244
25 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 119.5 m 123.5 m 243
26 HAUSWIRTH Sandro SUI 121 m 124 m 242.6
27 MURAŃKA Klemens POL 118 m 126 m 238.9
28 DESCHWANDEN Gregor SUI 122 m 124.5 m 238.5
29 STĘKAŁA Andrzej POL 119 m 114 m 215.4
30 DEZMAN Nejc SLO 123 m 121.5
31 RAINER Stefan AUT 116 m 118.4
32 KANTYKA Przemysław POL 118 m 117.9
33 EGLOFF Luca SUI 116 m 117.7
34 RINGEN Sondre NOR 117 m 117.3
35 WĄSEK Paweł POL 118 m 117.2
36 PETER Dominik SUI 116.5 m 115.9
37 COLLOREDO Sebastian ITA 117.5 m 115.1
38 KRANJEC Robert SLO 118.5 m 114.5
39 HAZETDINOV Ilmir RUS 115 m 113
40 PILCH Tomasz POL 113.5 m 112.6
41 WANK Andreas GER 114 m 111.2
42 AIGRO Artti EST 114 m 108.9
43 KALINICHENKO Vitaliy UKR 123.5 m 106.7
44 KAELIN Pascal SUI 112 m 103.5
45 SEIDL Fabian GER 114.5 m 102.9
46 VASSILIEV Dmitriy RUS 140 m 100.9
47 BRESADOLA Giovanni ITA 110.5 m 97.9
48 POHJOLA Arttu FIN 110 m 96.7
49 SELL Adrian GER 112 m 95
50 KARLEN Gabriel SUI 107 m 93.2
51 BRESADOLA Davide ITA 109 m 89.2
52 GOLLER Max GER 103.5 m 85.1
53 BRASME Paul FRA 100 m 82
54 VASKUL Andrii UKR 107 m 81.6
55 CHO Sung-Woo KOR 96.5 m 78.3
56 MARUSIAK Yevhen UKR 97 m 76.4
57 ROCH DUPLAND Thomas FRA 96 m 56.8
DNS SERGEEV Maksim RUS DNS
DSQ SAKALA Filip CZE DSQ
DNS AMMANN Simon SUI DNS

Źródło: własne

Foto: Anna Chlapek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku