Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie: Kobayashi prowadzi na półmetku

0
fot. Kinga Stanaszek

Ryoyu Kobayashi (138,5 m) prowadzi na półmetku pierwszego konkursu 67. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie (HS137). Drugie miejsce, ze stratą 2,7 punktu, zajmuje Markus Eisenbichler (133 m), a trzecie Andreas Stjernen (132,5 m). W pierwszej dziesiątce plasują się trzej Polacy – czwarty Piotr Żyła (133 m), dziewiąty Kamil Stoch (127 m) i dziesiąty Dawid Kubacki (128,5 m). Żyła do podium traci 1,3 punktu.

W czołówce po pierwszej serii plasują się także: na 5. miejscu Robert Johansson (129 m), na 6. pozycji Daniel Huber (129 m), na 7. lokacie Timi Zajc (127 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnia ósmy Stefan Kraft (131 m), który wyprzedza Stocha o 0,1 punktu.

W drugiej serii wystąpi także trzydziesty Jakub Wolny (116 m), który o zaledwie 1 punkt zwyciężył w parze z Felixem Hoffmannem (114 m).

W drugiej serii nie wystąpią czterdziesty drugi Aleksander Zniszczoł (114,5 m) i czterdziesty trzeci Stefan Hula (113,5 m). Pierwszy przegrał w parze z Klimovem (124 m), a drugi z Hayboeckiem (118,5 m).

Z naszych reprezentantów w pierwszej dziesiątce – Kamil Stoch w parze KO pokonał Kiliana Peiera (123 m), Piotr Żyła Johanna Andre Forfanga (125 m), a Dawid Kubacki Lukasa Hlavę (109 m).

W drugiej serii nie wystąpią, m.in.: Junshiro Kobayashi (101 m), który zajął ostatnie miejsce, Manuel Fettner (104,5 m), Daniel Andre Tande (110,5 m), Andreas Wellinger (114,5 m), Severin Freund (118,5 m) czy też Anders Fannemel (121,5 m).

Podczas pierwszej serii konkursowej wiatr głównie przeszkadzał zawodnik, jednak ze zmienną prędkością. Jedynie kilku zawodników skakało przy wietrze pod narty. W najlepszych warunkach swój skok oddał Yukia Sato (130 m) – 0,44 m/s pod narty – a w najgorszych Moritz Baer (109 m) – 1,25 m/s w plecy.

Wszyscy zawodnicy startowali z 8. belki.

Początek serii finałowej o 17:48.

Wyniki po I serii:
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 Q 2 KOBAYASHI Ryoyu JAP 138.5 8 92.4 54.0 -0.1 147.2
2 Q 30 EISENBICHLER Markus GER 133.0 8 92.8 54.0 7.1 144.5
3 Q 4 STJERNEN Andreas NOR 132.5 8 93.0 55.0 3.1 140.6
4 Q 3 ZYLA Piotr POL 133.0 8 92.5 55.5 0.4 139.3
5 Q 13 JOHANSSON Robert NOR 129.0 8 92.8 54.0 8.9 139.1
6 Q 5 HUBER Daniel AUT 129.0 8 92.3 54.0 8.2 138.4
7 Q 15 ZAJC Timi SLO 127.0 8 92.6 53.5 11.0 137.1
8 Q 1 KRAFT Stefan AUT 131.0 8 92.6 55.5 -0.5 134.8
9 Q 8 STOCH Kamil POL 127.0 8 91.9 54.5 7.6 134.7
10 Q 9 KUBACKI Dawid POL 128.5 8 92.5 54.0 3.0 132.3
11 Q 23 GEIGER Karl GER 129.0 8 92.8 54.5 1.4 132.1
12 Q 18 KLIMOV Evgeniy RUS 124.0 8 92.6 53.0 11.2 131.4
12 Q 17 LEYHE Stephan GER 125.5 8 93.3 52.5 9.0 131.4
14 Q 25 AMMANN Simon SUI 125.0 8 92.4 53.0 8.1 130.1
15 Q 6 KOUDELKA Roman CZE 126.0 8 92.4 53.5 4.3 128.6
16 Q 11 SATO Yukiya JAP 130.0 8 91.4 53.0 -4.8 126.2
17 Q 7 SIEGEL David GER 121.5 8 92.7 52.5 10.6 125.8
18 LL 48 FORFANG Johann Andre NOR 125.0 8 92.7 53.5 2.7 125.2
18 Q 39 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 125.0 8 91.8 53.5 2.7 125.2
20 LL 12 FREITAG Richard GER 123.5 8 92.5 53.5 4.3 124.1
21 Q 16 PASCHKE Pius GER 120.0 8 92.2 52.0 11.4 123.4
22 LL 46 PREVC Peter SLO 120.5 8 92.5 51.0 9.3 121.2
23 LL 43 PEIER Killian SUI 123.0 8 92.5 52.5 3.0 120.9
24 LL 26 AALTO Antti FIN 120.0 8 92.5 51.0 9.8 120.8
25 Q 14 SCHMID Constantin GER 119.0 8 92.5 51.0 9.4 118.6
26 Q 27 NAKAMURA Naoki JAP 118.0 8 91.9 50.5 8.9 115.8
27 Q 19 POLASEK Viktor CZE 119.0 8 92.3 51.0 5.4 114.6
28 Q 20 HAYBOECK Michael AUT 118.5 8 92.9 51.0 5.9 114.2
29 Q 41 SCHIFFNER Markus AUT 119.5 8 92.1 51.0 2.0 112.1
30 Q 29 WOLNY Jakub POL 116.0 8 92.3 49.5 7.8 110.1
31 49 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 124.5 8 92.5 52.5 0.1 120.7
31 47 ITO Daiki JAP 123.0 8 92.3 52.0 3.3 120.7
33 28 FANNEMEL Anders NOR 121.5 8 92.3 51.0 4.7 118.4
34 38 PEDERSEN Robin NOR 117.0 8 92.9 50.5 10.7 115.8
35 40 ASCHENWALD Philipp AUT 122.5 8 92.2 51.5 -1.8 114.2
36 45 SEMENIC Anze SLO 117.5 8 92.3 51.0 7.6 114.1
37 24 FREUND Severin GER 118.5 8 92.3 49.0 7.8 114.1
38 50 LEAROYD Jonathan FRA 119.5 8 92.5 51.0 1.6 111.7
39 10 WELLINGER Andreas GER 114.5 8 92.9 51.0 8.5 109.6
40 32 PAVLOVCIC Bor SLO 116.0 8 92.3 50.0 6.4 109.2
41 22 HOFFMANN Felix GER 114.0 8 91.9 50.5 9.4 109.1
42   33 ZNISZCZOL Aleksander POL 114.5 8 92.5 49.5 9.1 108.7
43   31 HULA Stefan POL 113.5 8 92.2 48.0 10.8 107.1
44 36 BAER Moritz GER 109.0 8 92.5 49.0 16.3 105.5
44 35 TANDE Daniel Andre NOR 110.5 8 92.8 48.5 14.1 105.5
46 42 HLAVA Lukas CZE 109.0 8 92.2 48.0 5.4 93.6
47 21 DAMJAN Jernej SLO 108.0 8 91.8 44.5 10.6 93.5
48 37 FETTNER Manuel AUT 104.5 8 92.5 48.0 12.0 92.1
49 34 HAMANN Martin GER 105.0 8 92.7 48.0 10.1 91.1
50 44 KOBAYASHI Junshiro JAP 101.0 8 91.8 48.0 13.9 87.7

Źródło: własne

Foto: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku