Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie: Ryoyu Kobayashi najlepszy w serii próbnej

0
FOTO: Martyna Malich

Ryoyu Kobayashi (137 m) wygrał serię próbną przed pierwszym konkursem 67. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie (HS137). Drugie miejsce, ze stratą 2 punktów, zajął Andreas Stjernen (135,5 m), a trzecie ex-auqo Markus Eisenbichler (133 m) i Kamil Stoch (129 m). Na 5 pozycji uplasował się Piotr Żyła (135 m), a na 6. lokacie Dawid Kubacki (125,5 m).

W pierwszej dziesiątce serię próbną zakończyli także: na 7. miejscu Stephan Leyhe (132 m), na 8. pozycji Johann Andre Forfang (130,5 m), na 9. lokacie Karl Geiger (129 m). Tę część stawki zamknął dziesiąty Stefan Kraft (125 m).

Na 14. lokacie w serii próbnej został sklasyfikowany Jakub Wolny (125 m), natomiast Stefan Hula (114,5 m) i Aleksander Zniszczoł (1110,5 m) w czwartej i piątej dziesiątce – odpowiednio na 38. pozycji i 41. lokacie.

W systemu KO Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Jakub Wolny zwyciężyli w swoich parach – Stoch z Peierem (117 m), Żyła z Forfangiem (130,5 m), Kubacki z Hlavą (109 m), a Wolny z Hoffmannem (117 m). Natomiast Hula i Zniszczoł musieli uznać wyższość swoich rywali. Hula rywalizował z Hayboeckiem (118,5 m), a Zniszczoł z Klimovem (121 m).

Podczas serii próbnej wiatr kilkukrotnie zmieniał swój kierunek. Raczej jego siła nie przekraczała 1 m/s. Za wielkiego pechowca można uznać Manuela Fettnera (102,5 m), który skakał przy wietrze 1,54 m/s w plecy. Tylko Austriak skakał przy wietrze przekraczającym 1 m/s. Natomiast w najlepszych warunkach swoją próbę oddał Mackenzie Boyd-Clowes (123,5 m) – 0,45 m/s pod narty.

Pomimo loteryjnych warunków sędziowie nie zmieniali belki startowej, choć niektórzy zawodnicy zdecydowanie nie radzili sobie z wiatrem w plecy i krótkim rozbiegiem. Wszyscy skoczkowie rozpoczynali najazd z 8. platformy startowej.

Początek konkursu o godzinie 16:30.

Wyniki serii próbnej Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie (HS137):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 2 KOBAYASHI Ryoyu JAP 137.0 8 92.3 -1.8 88.8
2 4 STJERNEN Andreas NOR 135.5 8 93.2 -1.1 86.8
3 30 EISENBICHLER Markus GER 133.0 8 92.8 0.8 84.2
3 8 STOCH Kamil POL 129.0 8 92.0 8.0 84.2
5 3 ZYLA Piotr POL 135.0 8 92.5 -3.5 83.5
6 9 KUBACKI Dawid POL 125.5 8 92.7 10.3 80.2
7 17 LEYHE Stephan GER 132.0 8 93.2 -3.0 78.6
8 48 FORFANG Johann Andre NOR 130.5 8 92.8 -0.8 78.1
9 23 GEIGER Karl GER 129.0 8 92.8 0.4 76.6
10 1 KRAFT Stefan AUT 125.0 8 92.3 2.7 71.7
11 13 JOHANSSON Robert NOR 121.0 8 92.6 9.8 71.6
12 45 SEMENIC Anze SLO 124.0 8 92.5 2.5 69.7
13 28 FANNEMEL Anders NOR 125.0 8 92.5 0.3 69.3
14 29 WOLNY Jakub POL 125.0 8 92.4 -0.1 68.9
15 26 AALTO Antti FIN 121.5 8 92.5 5.9 68.6
16 10 WELLINGER Andreas GER 117.5 8 93.1 12.7 68.2
17 25 AMMANN Simon SUI 122.0 8 92.1 4.2 67.8
18 16 PASCHKE Pius GER 122.5 8 92.0 2.7 67.2
19 18 KLIMOV Evgeniy RUS 121.0 8 92.3 2.6 64.4
20 6 KOUDELKA Roman CZE 121.0 8 92.0 2.4 64.2
21 34 HAMANN Martin GER 122.5 8 92.3 -1.3 63.2
22 47 ITO Daiki JAP 119.0 8 92.0 4.8 63.0
23 43 PEIER Killian SUI 117.0 8 92.2 7.6 62.2
24 12 FREITAG Richard GER 115.0 8 92.3 11.0 62.0
25 49 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 123.5 8 92.4 -4.9 61.4
25 21 DAMJAN Jernej SLO 117.5 8 92.3 5.9 61.4
27 27 NAKAMURA Naoki JAP 119.0 8 92.0 2.6 60.8
28 20 HAYBOECK Michael AUT 118.5 8 92.9 3.4 60.7
29 40 ASCHENWALD Philipp AUT 114.0 8 92.4 10.5 59.7
30 35 TANDE Daniel Andre NOR 118.0 8 92.7 3.1 59.5
31 5 HUBER Daniel AUT 114.5 8 91.8 8.6 58.7
32 24 FREUND Severin GER 117.5 8 92.4 3.1 58.6
33 36 BAER Moritz GER 116.0 8 92.1 5.0 57.8
34 39 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 111.5 8 91.6 12.7 57.4
35 15 ZAJC Timi SLO 112.5 8 92.4 10.2 56.7
36 19 POLASEK Viktor CZE 113.0 8 92.1 7.4 54.8
37 22 HOFFMANN Felix GER 117.0 8 91.8 0.1 54.7
38 31 HULA Stefan POL 114.5 8 92.6 4.2 54.3
39 44 KOBAYASHI Junshiro JAP 112.5 8 91.9 7.3 53.8
40 32 PAVLOVCIC Bor SLO 113.5 8 76.3 5.1 53.4
41 33 ZNISZCZOL Aleksander POL 110.5 8 92.4 10.3 53.2
42 41 SCHIFFNER Markus AUT 109.0 8 92.2 11.1 51.3
43 7 SIEGEL David GER 113.0 8 92.6 3.8 51.2
44 11 SATO Yukiya JAP 111.5 8 92.1 6.4 51.1
45 42 HLAVA Lukas CZE 109.0 8 92.6 10.5 50.7
46 38 PEDERSEN Robin NOR 107.0 8 92.8 12.2 48.8
47 37 FETTNER Manuel AUT 102.5 8 92.3 20.1 48.6
48 46 PREVC Peter SLO 109.0 8 92.4 7.2 47.4
49 14 SCHMID Constantin GER 103.0 8 92.4 8.6 38.0
50 50 LEAROYD Jonathan FRA 107.0 8 92.2 0.9 37.5

Źródło: własne

Foto: Martyna Malich

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku