Aktualna sytuacja w klasyfikacji generalnej Puchar Narodów 2018/2019

0
131
Kamil Stoch

Przewaga Reprezentacji Polski Nad Niemcami w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów, po wczorajszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie stopniała ze 137 do 91 oczek.

Trzech reprezentantów Polski zakończyło co prawda zmagania w pierwszej dziesiątce (Dawid Kubacki – 5 miejsce, Piotr Żyła – 6 miejsce, Kamil Stoch – 8 miejsce), ale w drugiej serii z biało-czerwonych oglądaliśmy jeszcze tylko Jakuba Wolnego (26 miejsce).

Z kolej aż siedmiu Niemców zdobyło punkty we wczorajszej rywalizacji. Najwyżej sklasyfikowany został oczywiście Markus Eisenbichler, który zajął drugą pozycję.

Na pozostałych lokatach w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów nie zaszły zmiany, swoje pozycje utrzymali kolejno Japończycy, Norwegowie, Austriacy, Słoweńcy, Rosjanie, Szwajcarzy, Czesi, Finowie, Bułgarzy, Amerykanie, Estończycy, Kanadyjczycy i Włosi.