Turniej Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen: Ryoyu Kobayashi wygrywa serię próbną

0
FOTO: Martyna Malich

Ryoyu Kobayashi (140 m) zdecydowanie wygrał serię próbną przed konkursem noworocznym w Garmisch-Partenkirchen (HS142). Drugie miejsce, ze stratą 13 punktów, zajął Robert Johansson (135 m), a trzecie Markus Eisenbichler (133,5 m).

W czołówce serii próbnej uplasowali się także: na 4. pozycji Halvor Egner Granerud (135 m), na 5. lokacie David Siegel (135 m), na 6. miejscu Anders Fannemel (130 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: siódmy Roman Koudelka (130 m), ósmy Andreas Stjernen (131 m) dziewiąty Johann Andre Forfang (129 m).

Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki (128 m), uplasował się na 10. pozycji. Na 16. miejscu został sklasyfikowany Piotr Żyła (127 m). W trzeciej dziesiątce uplasowali się Jakub Wolny (135 m) i Kamil Stoch (121,5 m) – odpowiednio na 23. i 24. lokacie. Trzydziesty drugi w serii próbnej był Stefan Hula (123,5 m), a czterdziesty pierwszy Aleksander Zniszczoł (118 m).

W parach KO Dawid Kubacki wygrał z Jernejem Damjanem (118 m); Kamil Stoch z Andreasem Schulerem (110,5 m), a Jakub Wolny z Naoki Nakamurą (131 m). Pozostali Polacy przegrali swoje rywalizację w serii próbnej – Hula z Granerudem (135 m), Żyła z Peierem (131 m), a Zniszczoł z Zajcem (118,5 m).

Podczas serii próbnej wiatr sprzyjał zawodnikom, ale jego siła była różna. Przy najsilniejszym wietrze pod narty skakał Alex Insam (127 m) – 0,98 m/s. Natomiast przy najsłabszym wietrze swoją próbę oddał Kamil Stoch (121,5 m) – 0,11 m/s pod narty.

Seria próbna rozpoczęła się z 15. belki startowej, później sędziowie, z uwagi na silny wiatr pod narty i dalekie skoki, obniżali belkę – odpowiednio na: 14., 13., 11. i w końcu na 10.

W serii próbnej nie skakał Anze Semenic.

Początek konkursu o godzinie 14:00.

Wyniki serii próbnej Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen (HS142):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 2 KOBAYASHI Ryoyu JAP 140.0 10 88.8 -3.3 102.9
2 12 JOHANSSON Robert NOR 135.0 10 89.0 -7.3 89.9
3 4 EISENBICHLER Markus GER 133.5 10 88.5 -6.4 88.1
4 14 GRANERUD Halvor Egner NOR 135.0 11 89.0 -8.0 85.3
5 15 SIEGEL David GER 135.0 11 89.0 -8.6 84.7
6 10 FANNEMEL Anders NOR 130.0 10 88.9 -3.9 84.3
7 7 KOUDELKA Roman CZE 130.0 10 88.2 -6.4 81.8
8 5 STJERNEN Andreas NOR 131.0 10 89.0 -8.6 81.4
9 11 FORFANG Johann Andre NOR 129.0 10 88.8 -5.2 81.2
10 1 KUBACKI Dawid POL 128.0 10 88.7 -4.1 80.5
11 6 GEIGER Karl GER 129.0 10 88.9 -7.0 79.4
12 16 KOBAYASHI Junshiro JAP 130.5 11 88.5 -6.4 78.8
13 38 PEIER Killian SUI 131.0 11 88.8 -7.8 78.3
14 41 AMMANN Simon SUI 127.0 10 88.3 -5.6 77.2
14 17 AALTO Antti FIN 129.0 11 88.9 -5.3 77.2
16 29 WELLINGER Andreas GER 134.0 13 90.0 -7.6 76.3
16 13 ZYLA Piotr POL 127.0 10 88.6 -6.5 76.3
18 24 HAYBOECK Michael AUT 134.0 14 90.1 -5.3 74.7
19 19 FREITAG Richard GER 125.0 11 88.8 -1.9 73.4
20 22 HUBER Daniel AUT 131.0 13 89.2 -5.5 73.0
21 32 BICKNER Kevin USA 125.0 11 88.8 -2.6 72.7
22 8 LEYHE Stephan GER 125.0 10 89.0 -7.1 72.1
23 26 WOLNY Jakub POL 135.0 15 90.0 -6.1 71.9
24 3 STOCH Kamil POL 121.5 10 87.7 -1.1 71.8
25 39 PASCHKE Pius GER 125.5 10 87.7 -8.6 71.5
26 20 SATO Yukiya JAP 127.0 11 88.4 -8.6 70.3
27 23 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 130.5 13 88.7 -7.7 69.9
28 40 HOFFMANN Felix GER 123.0 10 88.0 -7.2 68.4
29 33 ITO Daiki JAP 124.5 11 89.1 -6.7 67.7
30 35 TANDE Daniel Andre NOR 124.0 11 89.1 -6.3 67.2
31 27 PEDERSEN Robin NOR 128.5 14 90.3 -3.4 66.7
32 37 HULA Stefan POL 123.5 11 88.6 -7.9 64.7
32 9 ZAJC Timi SLO 118.5 10 88.2 -2.8 64.7
34 25 NAKAMURA Naoki JAP 131.0 15 89.8 -6.4 64.4
35 30 KRAFT Stefan AUT 126.0 13 89.4 -5.5 64.0
36 50 DAMJAN Jernej SLO 118.0 10 87.6 -3.5 63.1
37 28 HAMANN Martin GER 128.0 14 89.8 -6.3 62.9
38 18 KASAI Noriaki JAP 121.0 11 88.7 -6.5 61.6
39 44 FREUND Severin GER 120.0 10 88.5 -8.8 61.4
40 31 INSAM Alex ITA 127.0 13 89.5 -10.2 61.1
41 42 ZNISZCZOL Aleksander POL 118.0 10 88.2 -6.2 60.4
42 21 SCHMID Constantin GER 124.0 13 89.5 -8.2 57.7
43 45 ASCHENWALD Philipp AUT 117.0 10 88.5 -8.0 56.8
44 34 FETTNER Manuel AUT 118.0 11 89.0 -7.2 55.5
45 48 SCHULER Andreas SUI 110.5 10 88.3 -2.3 50.8
46 47 BAER Moritz GER 110.5 10 87.8 -3.7 49.4
47 46 SCHIFFNER Markus AUT 113.0 10 88.6 -8.5 49.1
48 49 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 108.5 10 87.7 -2.6 46.9
49 43 KLIMOV Evgeniy RUS 110.5 10 88.4 -8.0 45.1
36 SEMENIC Anze SLO DNS

Źródło: własne

Foto: Martyna Malich

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku