Puchar Kontynentalny w Klingenthal: lista startowa

0
fot. Aleksandra Wróblewska

Podczas gdy najlepsi skoczkowie będą rywalizować w finale 67. Turnieju Czterech Skoczni, to karuzela Pucharu Kontynentalnego zawita w niemieckim Klingenthal (HS140). Na liście startowej sobotniego konkursu znajduje się 62 zawodników z 14 państw, w tym pięciu Polaków.

Na Vogtland Arenie nasz kraj będą reprezentować: Przemysław Kantyka (nr 23), Tomasz Pilch (nr 28), Klemens Murańka (nr 43), Andrzej Stękała (nr 45) oraz Paweł Wąsek (nr 55).

Na liście startowej znajduje się, m.in. Severin Freund, który po słabych występach w niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni musiał skupić się na zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Początek dzisiejszego konkursu o godzinie 17:00, na 15:00 zaplanowano trening. Jednak prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne – silny wiatr i dodatnia temperatura mogą przeszkodzić w rozegraniu dzisiejszych zawodów.

Program zawodów:

Sobota, 05.01.2019

15:00 – Oficjalny trening

17:00 – Konkurs

Niedziela, 06.01.2019

15:30 – seria próbna

16:30 – konkurs

 

Lista startowa konkursu Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal (HS140):
Nr Zawodnik Kraj Rocznik
1 MAERKL Kilian GER 2000
2 SCHUBERT Johannes GER 1997
3 NIETZEL Justin GER 1997
4 FREUND Severin GER 1988
5 NOMME Martti EST 1993
6 LIENHER Maximilian AUT 1999
7 MALTSEV Kevin EST 2000
8 LAUCHLAN Nigel CAN 1996
9 LACKNER Thomas AUT 1993
10 STURSA Vojtech CZE 1995
11 HEIKKINEN Kalle FIN 1999
12 STEINER Maximilian AUT 1996
13 WIENERROITHER Julian AUT 1999
14 LARSON Casey USA 1998
15 BARTOL Tilen SLO 1997
16 SOUKUP Matthew CAN 1997
17 RAINER Stefan AUT 1999
18 GASIENICA Patrick USA 1998
19 BRASME Paul FRA 1997
20 NAGLIC Tomaz SLO 1989
21 BAŻENOW Aleksandr RUS 1995
22 BATBY Alessandro FRA 2001
23 KANTYKA Przemysław POL 1996
24 SCHARFFS Greyson USA 2001
25 HAZETDINOW Ilmir RUS 1991
26 EGLOFF Luca SUI 1995
27 DESCHWANDEN Gregor SUI 1991
28 PILCH Tomasz POL 2000
29 PETER Dominik SUI 2001
30 MAKSIMOCZKIN Michaił RUS 1993
31 VANCURA Tomas CZE 1996
32 POHJOLA Arttu FIN 2001
33 LEAROYD Jonathan FRA 2000
34 RAIMUND Philipp GER 2000
35 HAARE Anders NOR 1999
36 ROTH Luca GER 2000
37 ALTENBURGER Florian AUT 1993
38 JELAR Ziga SLO 1997
39 HAUSWIRTH Sandro SUI 2000
40 MOGEL Zak SLO 2001
41 SAKALA Filip CZE 1996
42 BUSKUM Andreas Granerud NOR 1996
43 MURAŃKA Klemens POL 1994
44 WANK Andreas GER 1988
45 STĘKAŁA Andrzej POL 1995
46 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 1995
47 BAER Moritz GER 1997
48 PASCHKE Pius GER 1990
49 LISSO Justin GER 1999
50 RINGEN Sondre NOR 1996
51 HAMANN Martin GER 1997
52 MARKENG Thomas Aasen NOR 2000
53 ITO Kenshiro JAP 1990
54 AIGRO Artti EST 1999
55 WĄSEK Paweł POL 1999
56 IWASA Yuken JAP 1999
57 HVALA Jaka SLO 1993
58 TOCHIMOTO Shohei JAP 1989
59 WOHLGENANNT Ulrich AUT 1994
60 HOFFMANN Felix GER 1997
61 JUSTIN Rok SLO 1993
62 LINDVIK Marius NOR 1998

 


Źródło: własne

Foto: Aleksandra Wróblewska

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku