Puchar Świata w Predazzo: Ryoyu Kobayashi wygrywa kwalifikacje, sześciu Polaków w konkursie

0
FOTO: Martyna Malich

Ryoyu Kobayashi (134,5 m) wygrywając kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w Predazzo (HS135) potwierdził wysoką formę, jaką prezentuje w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft (132 m), a trzecie Dawid Kubacki (132 m). Na 5. lokacie uplasował się Kamil Stoch (129 m). W konkursie zobaczymy sześciu Polaków.

W czołówce uplasowali się także: na 4. miejscu Robert Johansson (130 m), na 6. lokacie Roman Koudelka (129 m), a na 7. pozycji Anze Semenic (128 m).

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: ósmy Stephan Leyhe (126 m), dziewiąty Karl Geiger (126 m) oraz dziesiąty Timi Zajc (126,5 m).

W jutrzejszym konkursie zobaczymy komplet biało-czerwonych – oprócz wspomnianej dwójki także szesnastego Piotra Żyłę (128 m), dwudziestego dziewiątego Stefana Hulę (118,5 m), trzydziestego pierwszego Jakuba Wolnego (117,5 m) oraz czterdziestego drugiego Macieja Kota (110 m).

W kwalifikacjach wiatr głównie przeszkadzał zawodnikom, jedynie kilku skoczków oddało swoje próby przy wietrze pod narty. W najlepszych warunkach skakał Sabirzhan Muminov (112,5 m) – 0,07 m/s pod narty. Natomiast przy najsilniejszym wietrze w plecy swoją próbę oddał Robin Pedersen (108,5 m) – 0,62 m/s.

Wszyscy zawodnicy ruszali z 7. belki startowej.

Za nieprawidłowy kombinezon został zdyskwalifikowany drugi zawodnik 67. Turnieju Czterech Skoczni – Markus Eisenbichler.

Początek jutrzejszego konkursu o godzinie 16:00, na 15:00 zaplanowano serię próbną.

Wyniki kwalifikacji Pucharu Świata w Predazzo (HS135):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 Q 59 KOBAYASHI Ryoyu JAP 134.5 7 90.9 57.0 3.4 146.5
2 Q 52 KRAFT Stefan AUT 132.0 7 90.9 58.0 3.1 142.7
3 Q 53 KUBACKI Dawid POL 132.0 7 91.2 54.5 5.5 141.6
4 Q 50 JOHANSSON Robert NOR 130.0 7 91.3 56.5 3.8 138.3
5 Q 57 STOCH Kamil POL 129.0 7 90.4 57.0 3.8 137.0
6 Q 48 KOUDELKA Roman CZE 129.0 7 90.5 57.0 2.0 135.2
7 Q 22 SEMENIC Anze SLO 128.0 7 91.1 55.0 4.2 133.6
8 Q 56 LEYHE Stephan GER 126.0 7 91.2 55.5 5.0 131.3
9 Q 55 GEIGER Karl GER 126.0 7 91.4 54.0 5.4 130.2
10 Q 49 ZAJC Timi SLO 126.5 7 90.5 55.5 2.1 129.3
11 Q 54 FORFANG Johann Andre NOR 123.5 7 90.8 54.0 5.1 125.4
12 Q 37 SATO Yukiya JAP 125.0 7 90.6 53.5 2.4 124.9
13 Q 34 FETTNER Manuel AUT 124.5 7 91.2 53.5 3.0 124.6
14 Q 47 WELLINGER Andreas GER 125.5 7 91.1 54.5 -0.1 124.3
14 Q 35 LANISEK Anze SLO 125.0 7 90.6 54.5 0.8 124.3
16 Q 58 ZYLA Piotr POL 128.0 7 90.7 48.0 1.8 124.2
17 Q 46 HUBER Daniel AUT 123.0 7 90.8 54.5 1.2 121.1
18 Q 42 GRANERUD Halvor Egner NOR 120.0 7 90.9 53.0 8.0 121.0
19 Q 45 AALTO Antti FIN 121.0 7 90.8 53.5 4.3 119.6
20 Q 24 ASCHENWALD Philipp AUT 121.5 7 90.8 52.5 3.7 118.9
21 Q 26 DAMJAN Jernej SLO 121.0 7 89.9 52.5 3.9 118.2
22 Q 32 AMMANN Simon SUI 120.5 7 91.0 51.5 3.3 115.7
23 Q 30 ITO Daiki JAP 119.5 7 91.2 51.5 4.4 115.0
24 Q 33 SIEGEL David GER 119.5 7 90.9 52.5 2.2 113.8
25 Q 41 KOBAYASHI Junshiro JAP 120.0 7 90.0 51.0 2.7 113.7
26 Q 31 HAYBOECK Michael AUT 118.0 7 91.4 51.5 5.0 112.9
27 Q 43 PEIER Killian SUI 116.5 7 90.5 52.5 6.1 112.3
28 Q 44 STJERNEN Andreas NR 118.0 7 91.3 51.0 4.7 112.1
29 Q 25 HULA Stefan POL 118.5 7 90.7 51.0 3.7 112.0
30 Q 39 FREITAG Richard GER 117.5 7 90.6 52.5 3.5 111.5
31 Q 36 WOLNY Jakub POL 117.5 7 90.4 53.0 2.0 110.5
32 Q 40 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 115.5 7 90.0 52.5 3.0 107.4
33 Q 4 BARTOL Tilen SLO 117.5 7 90.7 52.0 -0.6 106.9
34 Q 23 LINDVIK Marius NOR 115.0 7 91.0 51.0 3.9 105.9
35 Q 17 INSAM Alex ITA 112.5 7 90.4 51.0 7.2 104.7
36 Q 19 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 111.0 7 90.8 51.5 7.8 103.1
37 Q 14 SCHIFFNER Markus AUT 111.0 7 90.6 51.0 7.4 102.2
38 Q 15 HOERL Jan AUT 110.5 7 90.5 51.0 7.1 101.0
39 Q 27 PREVC Peter SLO 113.0 7 90.4 49.5 2.5 99.4
40 Q 10 ALAMOMMO Andreas FIN 112.5 7 90.8 50.5 2.1 99.1
41 Q 16 KOZISEK Cestmir CZE 110.0 7 90.7 50.5 6.3 98.8
42 Q 29 NAKAMURA Naoki JAP 111.0 7 90.8 51.0 3.9 98.7
42 Q 18 KOT Maciej POL 110.0 7 90.8 49.5 7.2 98.7
44 Q 6 NOUSIAINEN Eetu FIN 113.5 7 90.9 50.5 -0.3 98.5
45 Q 9 HAUSWIRTH Sandro SUI 111.5 7 90.5 50.5 2.0 97.2
46 Q 20 PEDERSEN Robin NOR 108.5 7 91.1 49.5 8.1 96.9
47 Q 5 MUMINOV Sabirzhan KAZ 112.5 7 90.6 49.5 -0.8 95.2
48 Q 3 PETER Dominik SUI 110.5 7 90.7 50.5 -0.1 93.3
49 Q 28 POLASEK Viktor CZE 108.5 7 90.7 49.5 3.4 92.2
50 Q 13 KASAI Noriaki JAP 105.5 7 90.6 50.5 7.1 91.5
51 21 BICKNER Kevin USA 106.5 7 90.5 49.5 6.0 91.2
52 12 TKACHENKO Sergey KAZ 107.5 7 90.7 47.5 4.6 89.6
53 38 FANNEMEL Anders NOR 106.0 7 90.8 49.5 4.3 88.6
54 8 BRESADOLA Davide ITA 105.0 7 90.4 48.0 1.0 82.0
55 11 COLLOREDO Sebastian ITA 102.0 7 90.1 49.5 4.2 81.3
56 7 TOCHIMOTO Shohei JAP 105.5 7 90.5 44.5 0.5 78.9
57 2 CECON Federico ITA 98.0 7 90.0 44.5 0.9 65.8
58 1 BRESADOLA Giovanni ITA 95.0 7 90.2 47.0 2.2 64.2
51 EISENBICHLER Markus GER DSQ

Źródło: własne

Foto: Martyna Malich

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku