Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lahti

0
Tomasz Pilch
fot. Anna Chlapek

Od 20 do 27 stycznie w fińskim Lahti odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów U-23. Do Finlandii poleci 5 skoczków i 4 skoczkini. Z zawodnikami na Mistrzostwa uda się także sztab szkoleniowy – 9 przedstawicieli.

W Lahti nasz kraj będą reprezentować: Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek, Mateusz Gruszka, Adam Niżnik oraz Kinga Rajda, Anna Twardosz, Kamila Karpiel, Joanna Kil. Ostatnia zawodniczka wystartuje także w zawodach kombinacji norweskiej.

Po raz pierwszy na skoczni pojawią się kobiety we wtorek o 13:30 podczas oficjalnego treningu, po nich swoje skoki treningowe oddadzą również mężczyźni.

Podczas Mistrzostw zostaną rozegrane konkursy indywidualne Panów i Pań (Czwartek, 24 stycznia); drużynowe Panów i Pań (Sobota, 26 stycznia), a także zawody drużyn mieszanych (Niedziela, 27 stycznia).

 

Skład Polski – Mistrzostwa Świata Juniorów, Lahti 2019

  • Mateusz Gruszka;
  • Kacper Juroszek;
  • Adam Niżnik;
  • Tomasz Pilch;
  • Paweł Wąsek;
  • Kamila Karpiel;
  • Joanna Kil;
  • Kinga Rajda;
  • Anna Twardosz.

Sztab szkoleniowy:

  • Adam Małysz (kierownik ekipy; Dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej);
  • Wojciech Topór (trener główny mężczyzn);
  • Grzegorz Miętus (asystent trenera głównego mężczyzn);
  • Piotr Fijas (asystent trenera głównego mężczyzn);
  • Marcin Bachleda (trener główny kobiet);
  • Sławomir Hankus (asystent trenera głównego kobiet);
  • Andrzej Zapotoczny (serwisem);
  • Aleksander Winiarski (lekarz);
  • Jerzy Kochaj (fizjoterapeuta).

 

Program zawodów:

Poniedziałek, 21.01.2019

15:30 – odprawa techniczna

Wtorek, 22.01.2019

13:30 – oficjalny trening Pań

16:00 – oficjalny trening Panów

Środa, 23.01.2019

15:30 – oficjalny trening Pań

17:30 – oficjalny trening Panów

19:45 – odprawa techniczna

Czwartek, 24.01.2019

13:00 – seria próbna Pań

14:00 – pierwsza seria konkursu indywidualnego Pań

16:30 – seria próbna Panów

17:30 – pierwsza seria konkursu indywidualnego Panów

Piątek, 25.01.2019

12:00 – oficjalny trening Pań

15:00 – oficjalny trening Panów

17:15 – odprawa techniczna

19:30 – ceremonia medalowa konkursów indywidualnych

Sobota, 26.01.2019

13:00 – seria próbna Pań

14:00 – pierwsza seria konkursu drużynowego Pań

16:30 – seria próbna Panów

17:30 – pierwsza seria konkursu drużynowego Panów

19:30 – ceremonia medalowa konkursów drużynowych

20:00 – odprawa techniczna

Niedziela, 27.01.2019

13:00 – seria próbna drużyn mieszanych

14:00 – pierwsza seria konkursu drużyn mieszanych

16:15 – ceremonia medalowa konkursu drużyn mieszanych

 

Wszystkie godziny są podane według czasu polskiego.


Źródło: pzn.pl

Foto: Anna Chlapek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku