Puchar Kontynentalny w Sapporo: Clemens Aigner wygrywa serię próbną

0
fot. Jagoda Przybyła

Clemens Aigner (128,5 m) wygrał serię próbną przed dzisiejszym konkursem Pucharu Kontynentalnego w Sapporo (HS137). Drugie miejsce zajął Yumu Harada (129 m), a trzecie Pius Paschke (123,5 m).

W czołówce uplasowali się także: na 4. pozycji Martin Hamann (118,5 m), na 5. lokacie Keiichi Sato (123,5 m) ex-auqo z Nejcem Dezmanem (115,5 m), na 7. miejscu Robin Pedersen (123,5 m).

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: ósmy Tomofumi Naito (125 m), dziewiąty Kento Sakuyama (123,5 m) oraz dziesiąty Yuken Iwasa (117 m).

Serię próbną rozpoczęto z 12. belki startowej, potem rozbieg wydłużano do 13. i 14. stopnia.

W serii próbnej nie skakał Ziga Jelar.

Do Japonii nie polecieli reprezentanci Polski.

Początek konkursu o godzinie 2:00 czasu polskiego.

Wyniki serii próbnej Pucharu Kontynentalnego w Sapporo (HS137):
lp. nr zawodnik kraj odl. nota
1 57 AIGNER Clemens AUT 128.5 59.2
2 19 HARADA Yumu JAP 129.0 53.3
3 54 PASCHKE Pius GER 123.5 49.5
4 49 HAMANN Martin GER 118.5 48.7
5 22 SATO Keiichi JAP 123.5 48.6
5 50 DEZMAN Nejc SLO 115.5 48.6
7 58 PEDERSEN Robin NOR 123.5 48.3
8 17 NAITO Tomofumi JAP 125.0 47.7
9 20 SAKUYAMA Kento JAP 123.5 47.4
10 43 IWASA Yuken JAP 117.0 45.9
11 51 BUSKUM Andreas Granerud NOR 118.0 44.1
12 41 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 115.5 43.2
13 35 TAKEUCHI Taku JAP 119.0 42.2
14 18 SHIMIZU Reruhi JAP 126.5 41.8
15 45 FREUND Severin GER 118.5 39.9
16 27 HLAVA Lukas CZE 117.5 39.3
17 52 BAER Moritz GER 115.5 39.2
18 38 ALTENBURGER Florian AUT 121.0 37.6
19 37 AUNE Joakim NOR 118.0 37.5
20 44 ITO Kenshiro JAP 116.0 37.4
21 56 HOFFMANN Felix GER 119.0 35.8
22 46 WANK Andreas GER 114.0 35.4
23 47 WOHLGENANNT Ulrich AUT 113.0 32.6
24 36 POGRAJC Andraz SLO 113.0 32.1
25 55 JUSTIN Rok SLO 117.0 30.8
26 29 HAUKEDAL Richard NOR 114.0 29.8
27 34 VANCURA Tomas CZE 112.5 26.1
28 40 LEITNER Clemens AUT 108.5 23.6
29 30 CHOI Heung Chul KOR 111.0 23.5
30 39 STEINER Maximilian AUT 107.0 20.8
31 42 PAVLOVCIC Bor SLO 103.5 19.5
32 31 LARSON Casey USA 108.0 17.4
33 26 CHOI Seou KOR 107.5 15.5
34 48 HOFER Thomas AUT 102.5 14.1
35 32 SOUKUP Matthew CAN 101.5 7.5
36 28 URLAUB Andrew USA 96.0 7.3
37 33 WESTERHEIM Oscar P NOR 100.0 4.5
38 21 WATANABE Hiroaki JAP 101.5 3.8
39 24 LAUCHLAN Nigel CAN 87.5 0.0
39 25 MERILAEINEN Eetu FIN 94.5 0.0
39 23 DEAN Decker USA 86.5 0.0
DNS 53 JELAR Ziga SLO DNS

Źródło: własne

Foto: Jagoda Przybyła

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku