Puchar Świata w Zakopanem: Dawid Kubacki i Markus Eisenbichler wygrali serię próbną

0
Dawid Kubacki
fot. Kinga Stanaszek

Dawid Kubacki (137 m) wygrał ex-auqo z Markusem Eisenbichlerem (139,5 m) serię próbną przed konkursem drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem (HS140). Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft (134,5 m).

W czołówce uplasowali się także: na 4. pozycji Daniel Huber (131 m), na 5. lokacie Robert Johansson (133 m), na 6. miejscu Timi Zajc (133 m). Siódmy w serii próbnej był Kamil Stoch (133,5 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: ósmy Stephan Leyhe (133 m), dziewiąty Johann Andre Forfang (131 m) oraz dziesiąty Andreas Stjernen (128 m).

Na 13. pozycji sklasyfikowany został Piotr Żyła (125,5 m), a na 29. lokacie Maciej Kot (121,5 m).

W rywalizacji drużynowej serię próbną wygrali Austriacy (326,8 pkt) przed Norwegami (319,2 pkt) i Polakami (314,6 pkt).

Serię próbną rozpoczęto z 18. belki startowej, druga grupa skakała ze stopnia 20., a trzecia i czwarta z platformy nr 19.

Podczas serii próbnej wiatr przeszkadzał zawodnikom. W najgorszych warunkach skakał Karl Geiger (116,5 m) – 1,29 m/s. Natomiast przy najsłabszych wietrze w plecy swoją próbę oddał Anze Semenic (121,5 m) – 0,9 m/s.

Początek konkursu o 16:15.

Wyniki serii próbnej Pucharu Świata w Zakopanem (HS140):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 104 KUBACKI Dawid POL 137.0 19 93.8 15.6 92.4
1 92 EISENBICHLER Markus GER 139.5 20 94.0 15.8 92.4
3 64 KRAFT Stefan AUT 134.5 19 93.2 16.6 88.9
4 61 HUBER Daniel AUT 131.0 18 92.7 15.6 86.4
5 74 JOHANSSON Robert NOR 133.0 19 93.4 15.8 85.4
6 54 ZAJC Timi SLO 133.0 19 93.4 15.2 84.8
7 103 STOCH Kamil POL 133.5 19 93.0 14.1 84.6
8 94 LEYHE Stephan GER 133.0 19 93.9 14.2 83.8
9 73 FORFANG Johann Andre NOR 131.0 19 93.2 15.2 81.2
10 71 STJERNEN Andreas NOR 128.0 18 92.9 15.4 80.8
11 84 KOBAYASHI Ryoyu JAP 130.5 19 92.5 15.2 80.3
12 53 LANISEK Anze SLO 129.0 19 93.1 16.7 79.1
13 101 ZYLA Piotr POL 125.5 18 92.6 15.8 76.7
14 81 SATO Yukiya JAP 125.5 18 92.7 15.7 76.6
15 63 HAYBOECK Michael AUT 129.0 19 93.7 14.1 76.5
16 21 POLASEK Viktor CZE 125.5 18 92.9 15.0 75.9
17 34 KLIMOV Evgeniy RUS 128.0 19 93.0 15.0 75.6
18 24 KOUDELKA Roman CZE 127.5 19 93.3 15.4 75.1
19 62 HOERL Jan AUT 131.0 20 93.1 13.7 75.0
20 93 SIEGEL David GER 127.0 19 93.3 14.6 73.4
20 83 KOBAYASHI Junshiro JAP 127.5 19 92.7 13.7 73.4
22 72 FANNEMEL Anders NOR 128.0 20 94.0 15.9 71.8
23 44 PEIER Killian SUI 123.5 19 93.0 15.2 67.7
24 13 AALTO Antti FIN 124.5 19 93.2 13.2 67.5
25 82 ITO Daiki JAP 125.0 20 93.4 16.2 66.7
26 51 SEMENIC Anze SLO 121.5 18 92.5 11.8 65.5
27 52 PREVC Domen SLO 125.0 20 93.9 14.2 64.7
28 91 GEIGER Karl GER 116.5 18 92.9 16.9 61.6
29 102 KOT Maciej POL 121.5 20 93.8 16.7 60.9
29 12 NOUSIAINEN Eetu FIN 122.0 20 93.9 15.8 60.9
31 42 AMMANN Simon SUI 122.0 20 93.3 14.9 60.0
32 41 SCHULER Andreas SUI 114.0 18 92.5 15.6 55.8
33 33 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 116.5 19 93.2 15.4 55.3
34 23 KOZISEK Cestmir CZE 115.5 19 92.9 15.4 53.5
35 22 SAKALA Filip CZE 118.0 20 93.3 14.2 52.1
36 43 DESCHWANDEN Gregor SUI 115.0 19 92.8 14.6 51.8
37 32 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 118.0 20 93.0 13.1 51.0
38 11 ALAMOMMO Andreas FIN 108.5 18 92.3 14.1 44.4
39 14 MAATTA Jarkko FIN 109.0 19 92.8 15.6 42.0
40 31 KORNILOV Denis RUS 103.5 18 92.9 13.1 34.4

Źródło: własne

Foto: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku