Apoloniusz Tajner o przedłużeniu współpracy z Telewizją Polską

0
99
fot. Wiktoria Ostrowska

Dzisiaj przed zmaganiami w Zakopanem odbyła się konferencja prasowa, podczas której Polski Związek Narciarski przedłużył umowę z Telewizją Polską. Ma ona obowiązywać do 2026 roku.

O przedłużeniu umowy z Telewizją Polską: „Dzisiaj przygotowaliśmy się do podpisania umowy na lata 2020 – 2026. To już sześć kolejnych lat współpracy, a jesteśmy razem od 1991 roku, wtedy, kiedy odbył się tutaj pierwszy Puchar Świata. Stanowisko Polskiego Związku Narciarskiego było zawsze takie, że współpracujemy z Telewizją Publiczną. Z tym medium, do którego dostęp ma każde gospodarstwo domowe w kraju. W związku z tym, że ta współpraca układała się bardzo dobrze nie mamy żadnych wątpliwości, aby ją kontynuować. Będzie to współpraca nie tylko ograniczona do Pucharu Świata, ale poszerzona o Puchar Kontynentalny, ewentualny Puchar Świata w skokach kobiet, czy kombinację norweską i biegi narciarskie. Bardzo się cieszę z tego tytułu, że będziemy mieć gwarancję emitowania wielkich imprez na terenie Polski”.

O stanie polskich skoków narciarskich: „W tej chwili mamy czołową grupę sześciu zawodników, prezentują absolutnie światowy poziom. Mamy również Kadrę B i Juniorów, to są młodzi skoczkowie, którzy wymagają kilka lat szkolenia, aby osiągnąć wysoki poziom, ale niektórzy z nich są już bardzo blisko. Mamy bardzo dobry Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich, współpracujemy wspólnie z grupą LOTOS. Funkcjonuje on w przedziale wieku 8 – 14 lat. Mamy bardzo zdolne dzieci, zwłaszcza w przedziale 10 – 12 lat”.


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Zakopanego: Kinga Stanaszek
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here