Jacek Kurski i Marek Szkolnikowski o współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim

0
355

Dzisiaj przed zawodami podpisano umowę między Polskim Związkiem Narciarskim, a Telewizją Polską. Emocje związane ze skokami narciarskimi w telewizji publicznej czekają na nas minimum do 2026 roku.

Jacek Kurski: „Skoki narciarskie to sport numer jeden. Oczywiście sportem narodowym jest piłka nożna, ale wtedy, kiedy piłkarze dobrze grają. Kiedy tak nie jest, skoki narciarskie wskakują na czołowe miejsce. Wszystko, co piękne w styczniu odbywa się w Zakopanem. Sylwester marzeń odbył się niecałe trzy tygodnie temu, teraz mamy umowę marzeń polegającą na tym, że zabezpieczamy do 2026 roku, czyli na siedem lat do przodu transmisję kilkunastu imprez w Polsce organizowanych przez Polski Związek Narciarski. To są zawody Pucharu Świata, FIS Grand Prix, Puchar Kontynentalny, jak również świąteczny konkurs Mistrzostw Polski. Ta umowa to z naszej strony decyzja mądra, przemyślana i ekonomiczna, zabezpieczająca interesy telewizji. Jestem bardzo zadowolony z tego powodu zwłaszcza, że nasza kadra jest świetnie prowadzona przez Stefana Horngachera. Oby czekało na nas jak najwięcej pozytywnych, sportowych emocji. Sport jednoczy Polaków, wyzwala w nich patriotyczne uczucia poprzez utożsamianie się z barwami narodowymi, z hymnem, z flagą. Ta umowa pozwoli, by trwało to na antenie Telewizji Polskiej. Zakupiliśmy także prawa do wszystkich imprez Pucharu Świata i Mistrzostw Świata do 2021 roku. Dziękuję kibicom, że są z nami. Wczoraj oglądalność sięgała 7 – 8 mln, dzisiaj zapewne będzie jeszcze większa. Nasi najlepsi dziennikarze zapewnią państwu najwyższej jakości rozrywkę”.

Marek Szkolnikowski (dyrektor TVP Sport): „Jest to przełomowa umowa i cieszę się, że udało się ją podpisać. To kolejny krok w odbudowie wielkiego sportu w Telewizji Polskiej. Pobijamy wszystkie możliwe rekordy oglądalności w telewizji, w internecie i w aplikacji mobilnej. TVP Sport to nie tylko polski rynek, jesteśmy także producentami sygnału międzynarodowego podczas Pucharu Świata w Wiśle, czy Zakopanem i po raz kolejny udowadniamy, że ten sygnał jest produkowany na najwyższym, światowym poziomie. Otrzymujemy pochwały od Waltera Hofera i widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że wraz z panem prezesem Tajnerem usiądziemy do następnych umów do 2032 roku”.


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Zakopanego: Kinga Stanaszek
  • FOTO: Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here