Puchar Kontynentalny w Sapporo: Trzecie zwycięstwo Clemensa Aignera

0
fot. Kinga Stanaszek

Clemens Aigner (144 m; 138 m) wygrał trzeci konkurs Pucharu Kontynentalnego w Sapporo (HS137). Austriak powtórzył osiągnięcie z piątku i soboty. Drugie miejsce zajął Robin Pedersen (139 m; 134,5 m), a trzecie Martin Hamann (136 m; 132 m).

W czołówce dzisiejszego konkursu uplasowali się także: na 4. pozycji Ziga Jelar (134,5 m; 122 m), na 5. lokacie Severin Freund (129,5 m; 126 m), na 6. miejscu Keiichi Sato (133 m; 127 m). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: siódmy Clemens Leitner (133 m; 125,5 m), ósmy Pius Paschke (128 m; 125 m), dziewiąty Yumu Harada (134 m; 121,5 m) oraz dziesiąty Felix Hoffmann (135 m; 118 m).

Pierwszą serię rozegrano z 20. i 19. belki startowej, natomiast w finale skakano z 19. w platformy, jedynie Clemes Aigner oddawał swój skok z belki 15.

W Japonii nie skakali Polacy – kadra B wystąpiła w Pucharze Świata w Zakopanem (HS140).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego na prowadzeniu umocnił się Clemens Aigner (513 pkt). Drugą pozycję zajmuje Robin Pedersen (437 pkt), a trzecią nieobecny w Japonii – Marius Lindvik (365 pkt).

Następne zawody odbędą się w najbliższym tygodniu (26-27 stycznia) w Planicy.

Wyniki Pucharu Kontynentalnego w Sapporo (HS137):
Lp. Zawodnik Kraj Odl.1 Odl.2 Suma pkt.
1 AIGNER Clemens AUT 144 m 138 m 292.7
2 PEDERSEN Robin NOR 139 m 134.5 m 260.1
3 HAMANN Martin GER 136 m 132 m 255.3
4 JELAR Ziga SLO 134.5 m 122 m 247.2
5 FREUND Severin GER 129.5 m 126 m 244.6
6 SATO Keiichi JAP 133 m 127 m 244
7 LEITNER Clemens AUT 133 m 125.5 m 241.1
8 PASCHKE Pius GER 128 m 125 m 234.6
9 HARADA Yumu JAP 134 m 121.5 m 233.2
10 HOFFMANN Felix GER 135 m 118 m 232.1
11 JUSTIN Rok SLO 127 m 122.5 m 231.1
12 WANK Andreas GER 127 m 125 m 230.9
13 BAER Moritz GER 131.5 m 117 m 228.2
14 ITO Kenshiro JAP 127 m 123.5 m 228.1
15 HOFER Thomas AUT 128 m 119.5 m 227.9
16 DEZMAN Nejc SLO 127.5 m 125 m 227.5
17 BUSKUM Andreas Granerud NOR 129 m 123.5 m 225.8
18 AUNE Joakim NOR 127.5 m 123.5 m 225.4
19 WATANABE Hiroaki JAP 129 m 120.5 m 224.9
20 WOHLGENANNT Ulrich AUT 128.5 m 121 m 220.3
21 NAITO Tomofumi JAP 125 m 120.5 m 219.2
22 VANCURA Tomas CZE 129 m 119 m 218.7
23 TAKEUCHI Taku JAP 117 m 122 m 217.5
24 POGRAJC Andraz SLO 125.5 m 122.5 m 215.1
25 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR 118.5 m 117 m 212.9
26 HLAVA Lukas CZE 127 m 113 m 212.1
27 SAKUYAMA Kento JAP 127.5 m 116.5 m 211.1
28 PAVLOVCIC Bor SLO 123 m 115.5 m 205.7
29 STEINER Maximilian AUT 135 m 105 m 198.1
30 SOUKUP Matthew CAN 120 m 108.5 m 186.2
31 SHIMIZU Reruhi JAP 121.5 m 103.3
32 LARSON Casey USA 120.5 m 101.3
33 WESTERHEIM Oscar P NOR 121 m 100.5
34 ITO Masamitsu JAP 120.5 m 99.7
35 HAUKEDAL Richard NOR 120.5 m 99.5
36 ALTENBURGER Florian AUT 116 m 98.7
37 CHOI Heung-Chul KOR 110 m 93.9
38 CHOI Seou KOR 116 m 93.5
39 MERILAEINEN Eetu FIN 103.5 m 62.9
40 URLAUB Andrew USA 101.5 m 59.6
41 DEAN Decker USA 91 m 41.3
42 LAUCHLAN Nigel CAN 86 m 35.5

 


Źródło: własne

Foto:

Wyniki Pucharu Kontynentalnego, z dnia 2019-01-20
w Sapporo (HS 137), Japonia
Lp. Zawodnik Kraj Odl.1 Odl.2 Suma pkt.
1 AIGNER Clemens 144 m 138 m 292.7
2 PEDERSEN Robin 139 m 134.5 m 260.1
3 HAMANN Martin 136 m 132 m 255.3
4 JELAR Ziga 134.5 m 122 m 247.2
5 FREUND Severin 129.5 m 126 m 244.6
6 SATO Keiichi 133 m 127 m 244
7 LEITNER Clemens 133 m 125.5 m 241.1
8 PASCHKE Pius 128 m 125 m 234.6
9 HARADA Yumu 134 m 121.5 m 233.2
10 HOFFMANN Felix 135 m 118 m 232.1
11 JUSTIN Rok 127 m 122.5 m 231.1
12 WANK Andreas 127 m 125 m 230.9
13 BAER Moritz 131.5 m 117 m 228.2
14 ITO Kenshiro 127 m 123.5 m 228.1
15 HOFER Thomas 128 m 119.5 m 227.9
16 DEZMAN Nejc 127.5 m 125 m 227.5
17 BUSKUM Andreas Granerud 129 m 123.5 m 225.8
18 AUNE Joakim 127.5 m 123.5 m 225.4
19 WATANABE Hiroaki 129 m 120.5 m 224.9
20 WOHLGENANNT Ulrich 128.5 m 121 m 220.3
21 NAITO Tomofumi 125 m 120.5 m 219.2
22 VANCURA Tomas 129 m 119 m 218.7
23 TAKEUCHI Taku 117 m 122 m 217.5
24 POGRAJC Andraz 125.5 m 122.5 m 215.1
25 BJOERENG Joacim Oedegaard 118.5 m 117 m 212.9
26 HLAVA Lukas 127 m 113 m 212.1
27 SAKUYAMA Kento 127.5 m 116.5 m 211.1
28 PAVLOVCIC Bor 123 m 115.5 m 205.7
29 STEINER Maximilian 135 m 105 m 198.1
30 SOUKUP Matthew 120 m 108.5 m 186.2
31 SHIMIZU Reruhi 121.5 m 103.3
32 LARSON Casey 120.5 m 101.3
33 WESTERHEIM Oscar P 121 m 100.5
34 ITO Masamitsu 120.5 m 99.7
35 HAUKEDAL Richard 120.5 m 99.5
36 ALTENBURGER Florian 116 m 98.7
37 CHOI Heung-Chul 110 m 93.9
38 CHOI Seou 116 m 93.5
39 MERILAEINEN Eetu 103.5 m 62.9
40 URLAUB Andrew 101.5 m 59.6
41 DEAN Decker 91 m 41.3
42 LAUCHLAN Nigel 86 m 35.5

 


Źródło: własne

Foto: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku