Puchar Świata w Zakopanem: Dawid Kubacki najlepszy w serii próbnej

0
99
Dawid Kubacki
fot. Kinga Stanaszek

Dawid Kubacki wygrał serię próbną przed konkursem Pucharu Świata 2018/2019 w Zakopanem.

Dawid Kubacki oddał zdecydowanie najdłuższy skok na odległość 133,5 metra, na drugiej pozycji uplasował się Kamil Stoch (131 m), a na trzeciej Timi Zajc (131 m).

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Johann Andre Forfang (129,5 m), Robert Johansson (129,5 m), Stefan Kraft (129,5 m), Markus Eisenbichler (129 m), Daniel Huber (128 m), Andreas Stjernen (127 m), Halvor Egner Granerud (128 m).

Wyniki serii próbnej przed konkursem PŚ w Zakopanem (HS140):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 47 KUBACKI Dawid POL 133.5 17 92.5 10.3 80.8
2 49 STOCH Kamil POL 131.0 17 91.7 13.5 79.5
3 39 ZAJC Timi SLO 131.0 17 92.2 11.6 77.6
4 43 FORFANG Johann Andre NOR 129.5 17 92.0 11.4 74.7
5 42 JOHANSSON Robert NOR 129.5 17 92.1 11.2 74.5
6 46 KRAFT Stefan AUT 129.5 17 92.1 11.0 74.3
7 41 EISENBICHLER Markus GER 129.0 17 92.1 11.4 73.8
8 35 HUBER Daniel AUT 128.0 17 91.9 12.9 73.5
9 36 STJERNEN Andreas NOR 127.0 17 92.2 12.8 71.6
10 32 GRANERUD Halvor Egner NOR 128.0 17 92.3 10.8 71.4
11 38 KLIMOV Evgeniy RUS 127.5 17 92.1 11.6 71.3
12 34 AALTO Antti FIN 126.5 17 92.3 12.0 69.9
13 21 HAYBOECK Michael AUT 126.5 17 92.7 11.8 69.7
14 37 PEIER Killian SUI 126.5 17 91.9 11.6 69.5
15 50 KOBAYASHI Ryoyu JAP 127.0 17 91.6 10.1 68.9
16 40 KOUDELKA Roman CZE 125.0 17 92.0 12.3 67.5
17 45 LEYHE Stephan GER 124.5 17 92.7 11.9 66.2
18 18 POLASEK Viktor CZE 124.0 17 92.2 12.4 65.8
19 48 ZYLA Piotr POL 125.0 17 92.1 10.1 65.3
20 24 LANISEK Anze SLO 122.0 17 92.0 15.2 65.0
21 11 HOERL Jan AUT 124.5 17 91.4 10.1 64.4
22 33 PREVC Domen SLO 123.5 17 92.2 11.6 64.1
22 27 SATO Yukiya JAP 123.0 17 92.1 12.5 64.1
24 17 ASCHENWALD Philipp AUT 123.5 17 92.5 10.5 63.0
25 31 KOBAYASHI Junshiro JAP 121.5 17 91.3 12.8 61.7
26 29 FREITAG Richard GER 121.5 17 92.2 12.5 61.4
27 10 SCHIFFNER Markus AUT 120.0 16 91.6 10.2 61.2
28 26 FETTNER Manuel AUT 120.0 17 92.2 14.2 60.4
29 15 SCHMID Constantin GER 119.5 17 92.3 13.6 58.9
30 16 HULA Stefan POL 121.5 17 92.3 9.9 58.8
31 22 WOLNY Jakub POL 120.0 17 91.5 12.4 58.6
32 14 KOT Maciej POL 119.0 17 92.2 11.8 56.2
33 5 ZNISZCZOL Aleksander POL 117.0 16 91.4 10.5 56.1
34 23 FANNEMEL Anders NOR 117.5 17 92.2 13.6 55.3
35 4 WASEK Pawel POL 118.0 16 91.8 7.4 54.8
36 44 GEIGER Karl GER 118.0 17 92.0 11.4 54.0
37 25 AMMANN Simon SUI 114.5 17 92.0 13.1 49.4
37 6 BARTOL Tilen SLO 113.0 16 91.6 11.0 49.4
39 28 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 114.5 17 91.0 12.0 48.3
40 9 SCHULER Andreas SUI 110.5 16 91.5 11.6 45.5
41 20 SEMENIC Anze SLO 112.5 17 91.9 12.7 45.4
42 2 STEKALA Andrzej POL 110.5 16 91.5 11.4 45.3
43 7 TKACHENKO Sergey KAZ 109.0 16 91.8 13.9 45.1
44 19 ITO Daiki JAP 113.0 17 91.6 9.8 43.4
45 3 MURANKA Klemens POL 110.5 16 91.5 6.1 40.0
46 12 KOZISEK Cestmir CZE 108.5 17 91.4 12.8 38.3
47 1 KANTYKA Przemyslaw POL 106.0 16 91.6 12.2 38.0
8 KASAI Noriaki JAP DNS
13 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN DNS
30 SIEGEL David GER DNS

  • Źródło: Własne
  • fot. Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here