PŚ w Oberstdorfie: Premierowa wygrana Zajca

0
fot. Kinga Stanaszek

Timi Zajc z premierową wygraną w karierze podczas pierwszego konkursu PŚ w Oberstdorfie w sezonie 2018/2019. Słoweniec uzyskał dziś 220 i 233,5 metra, co jest jego rekordem życiowym w debiucie na mamucim obiekcie. 

Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki (221,5m; 218m), a podium uzupełnił Niemiec – Markus Eisenbichler (224,5m; 222,5m)

 

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Piotr Żyła (236 i 207,5 m), Kamil Stoch (233 i 197 m), Stefan Kraft (222,5 i 202 m), Johann Andre Forfang (222,5 i 198,5 m), Halvor Egner Granerud (220 i 206,5 m), Daniel Huber (221 i 203 m), Daniel Andre Tande (201 i 223 m).

Wyniki konkursu Pucharu Świata w Oberstdorfie (HS 235):
Lp. Zawodnik Kraj Odl.1 Odl.2 Suma pkt.
1 ZAJC Timi SLO 220 m 233.5 m 430.1
2 KUBACKI Dawid POL 221.5 m 218 m 424.8
3 EISENBICHLER Markus GER 224.5 m 222.5 m 423.3
4 ŻYŁA Piotr POL 236 m 207.5 m 421.8
5 STOCH Kamil POL 233 m 197 m 420.5
6 KRAFT Stefan AUT 222.5 m 202 m 409.9
7 FORFANG Johann Andre NOR 222.5 m 198.5 m 408.2
8 GRANERUD Halvor Egner NOR 220 m 206.5 m 398.1
9 HUBER Daniel AUT 221 m 203 m 398
10 TANDE Daniel Andre NOR 201 m 223 m 393.8
11 LEYHE Stephan GER 198.5 m 211 m 386.1
12 KOUDELKA Roman CZE 214.5 m 201 m 386
13 WELLINGER Andreas GER 209 m 210.5 m 385.9
14 KOBAYASHI Ryoyu JAP 205.5 m 210 m 385.5
15 ASCHENWALD Philipp AUT 202.5 m 209 m 384.6
16 GEIGER Karl GER 209.5 m 208 m 383.4
17 JOHANSSON Robert NOR 197 m 213 m 382.8
18 STJERNEN Andreas NOR 204 m 205.5 m 382.6
19 SEMENIC Anze SLO 199.5 m 221.5 m 380.2
20 PREVC Domen SLO 194.5 m 213 m 376.7
21 KOBAYASHI Junshiro JAP 205.5 m 208 m 374.3
22 FREITAG Richard GER 203.5 m 205.5 m 374.2
23 KLIMOW Jewgienij RUS 203 m 200 m 366.5
24 LANISEK Anze SLO 200.5 m 207.5 m 364.4
25 WOLNY Jakub POL 223 m 180.5 m 364
26 FANNEMEL Anders NOR 205.5 m 196.5 m 362.5
27 PEIER Killian SUI 198 m 186 m 343.1
28 VANCURA Tomas CZE 204 m 179 m 340.9
29 KASAI Noriaki JAP 194.5 m 181 m 338.8
30 AMMANN Simon SUI 207.5 m 174 m 336.2
31 SCHMID Constantin GER 194 m 174.4
32 WOHLGENANNT Ulrich AUT 197 m 170.4
33 AIGNER Clemens AUT 188.5 m 167.3
34 SATO Yukiya JAP 189 m 166.7
35 JELAR Ziga SLO 191.5 m 166.2
36 KOZISEK Cestmir CZE 191.5 m 165
37 BICKNER Kevin USA 184 m 162.3
38 NAKAMURA Naoki JAP 182 m 159.9
39 NOUSIAINEN Eetu FIN 181.5 m 149.5
40 AALTO Antti FIN 179 m 146.4

  • Źródło; własne 
  • Fot; skokinews.com

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku