Puchar Świata w Oberstdorfie: Daniel Andre Tande najlepszy w pierwszym treningu

0
fot. Wiktoria Ostrowska

Daniel Andre Tande wygrał pierwszy trening przed kwalifikacjami do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w niemieckim Oberstdorfie. 

Daniel Andre Tande oddał skok na odległość 222,5 metra, co pozwoliło mu odnieść zwycięstwo w pierwszym treningu. Drugie miejsce ze stratą 5,7 punktu zajął Timi Zajc (217 m), a trzecie Robert Johansson (215,5 m).

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali Johann Andre Forfang (214 m), Dawid Kubacki (210 m), Ryoyu Kobayashi (202 m), Markus Eisenbichler (212,5 m), Domen Prevc (211,5 m), Tilen Bartol (202,5 m), Kamil Stoch (199,5 m).

Wyniki I treningu przed kwalifikacjami do konkursu PŚ w Oberstdorfie (HS235):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 20 TANDE Daniel Andre NOR 222.5 18 102.4 -0.9 171.5
2 51 ZAJC Timi SLO 217.0 18 101.0 0.2 165.8
3 53 JOHANSSON Robert NOR 215.5 18 102.2 1.0 165.0
4 52 FORFANG Johann Andre NOR 214.0 18 101.7 0.7 162.9
5 55 KUBACKI Dawid POL 210.0 18 102.3 2.3 159.7
6 59 KOBAYASHI Ryoyu JAP 202.0 18 101.9 9.1 156.9
7 49 EISENBICHLER Markus GER 212.5 18 101.8 -3.9 156.5
8 41 PREVC Domen SLO 211.5 18 101.6 -3.0 156.2
9 13 BARTOL Tilen SLO 202.5 18 101.4 1.9 150.3
10 57 STOCH Kamil POL 199.5 18 101.3 4.4 149.2
11 42 STJERNEN Andreas NOR 206.0 18 102.3 -3.7 148.9
12 45 HUBER Daniel AUT 205.5 18 101.7 -3.7 148.3
13 56 ZYLA Piotr POL 200.0 18 101.7 2.4 147.8
14 23 ASCHENWALD Philipp AUT 199.0 18 102.1 1.7 145.9
15 58 KRAFT Stefan AUT 194.5 18 101.4 6.6 145.4
16 25 KASAI Noriaki JAP 195.0 18 101.4 4.5 143.9
17 6 HAMANN Martin GER 209.0 21 102.8 0.2 143.7
18 46 GRANERUD Halvor Egner NOR 201.5 18 101.4 -3.6 143.6
19 40 SATO Yukiya JAP 199.0 18 101.3 -0.9 143.3
20 36 FREITAG Richard GER 200.0 18 101.8 -2.2 143.2
21 17 JELAR Ziga SLO 196.5 18 101.8 1.7 142.9
22 37 KOBAYASHI Junshiro JAP 196.5 18 101.3 -2.2 139.0
23 54 LEYHE Stephan GER 192.5 18 101.9 1.9 138.3
23 34 AMMANN Simon SUI 196.0 18 101.7 -2.3 138.3
25 35 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 196.0 18 101.2 -3.0 137.6
26 3 VANCURA Tomas CZE 212.5 24 103.4 1.9 136.9
27 31 SEMENIC Anze SLO 191.5 18 102.1 -1.2 134.0
28 22 AIGNER Clemens AUT 189.5 18 102.1 1.0 133.8
29 50 GEIGER Karl GER 190.5 18 101.9 -0.4 133.6
30 4 NOUSIAINEN Eetu FIN 201.0 21 102.9 -0.4 133.5
31 44 WELLINGER Andreas GER 192.5 18 102.1 -3.6 132.8
32 33 WOLNY Jakub POL 192.0 18 101.4 -3.3 132.5
33 21 BICKNER Kevin USA 188.5 18 102.0 -0.7 131.6
34 19 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 189.5 18 101.9 -2.2 130.6
35 39 AALTO Antti FIN 188.0 18 101.9 -1.3 129.7
36 28 NAKAMURA Naoki JAP 183.5 18 101.6 2.4 128.0
37 24 SCHMID Constantin GER 183.0 18 101.9 2.6 127.6
38 10 TEPES Jurij SLO 184.5 18 101.7 -0.1 126.7
39 48 KOUDELKA Roman CZE 184.5 18 101.1 -2.2 124.6
39 32 FANNEMEL Anders NOR 183.5 18 101.7 -1.0 124.6
41 38 LANISEK Anze SLO 183.0 18 101.5 -1.4 123.6
42 43 PEIER Killian SUI 184.5 18 101.7 -3.5 123.3
43 2 WOHLGENANNT Ulrich AUT 200.0 24 103.5 1.7 121.7
44 26 HOERL Jan AUT 177.0 18 101.0 3.8 121.6
45 1 ALAMOMMO Andreas FIN 200.5 24 103.4 0.7 121.3
46 30 HAYBOECK Michael AUT 176.5 18 102.3 1.0 118.2
47 47 KLIMOV Evgeniy RUS 177.0 18 101.3 -2.3 115.5
48 14 WASEK Pawel POL 168.5 18 101.8 2.3 109.9
49 27 HULA Stefan POL 165.5 18 101.2 4.2 108.2
50 12 SCHULER Andreas SUI 155.5 18 101.9 5.2 97.2
51 16 KOZISEK Cestmir CZE 153.0 18 102.0 5.6 94.6
52 7 LARSON Casey USA 168.0 21 102.2 -1.0 93.3
53 5 PETER Dominik SUI 156.5 21 102.6 -0.4 80.5
54 15 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 139.5 18 101.3 2.6 75.4
55 18 INSAM Alex ITA 139.0 18 101.9 -1.9 70.3
56 8 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 144.5 21 102.7 -2.4 63.7
57 11 KORNILOV Denis RUS 126.0 18 101.6 3.3 59.9
58 9 MUMINOV Sabirzhan KAZ 137.0 21 102.3 -0.4 56.7
29 ITO Daiki JAP DNS

  • Źródło: Własne
  • fot. Wiktoria Ostrowska

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku