Puchar Świata w Oberstdorfie: Johann Andre Forfang najlepszy w kwalifikacjach

0
Johann Andre Forfang
fot. Kinga Stanaszek

Johann Andre Forfang wygrał kwalifikacje do dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich 2018/2019. 

Johann Andre Forfang oddał skok na odległość 225,5 metra, drugi Timi Zajc (222,5 m) stracił do Norwega 3,3 punktu. Trzecie miejsce zajął Robert Johansson (223,5 m).

Wyniki kwalifikacji do konkursu PŚ w Oberstdorfie (HS235):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 Q 52 FORFANG Johann Andre NOR 225.5 20 102.8 56.0 3.5 210.1
2 Q 51 ZAJC Timi SLO 222.5 20 102.1 56.5 3.3 206.8
3 Q 53 JOHANSSON Robert NOR 223.5 20 103.2 55.0 1.7 204.9
4 Q 49 EISENBICHLER Markus GER 216.0 20 102.6 55.5 6.4 201.1
5 Q 55 KUBACKI Dawid POL 212.5 20 103.2 54.5 10.8 200.3
6 Q 3 VANCURA Tomas CZE 222.5 20 102.1 55.0 -3.5 198.5
7 Q 58 KRAFT Stefan AUT 210.0 20 102.3 55.5 7.5 195.0
7 Q 57 STOCH Kamil POL 211.0 20 101.8 55.5 6.3 195.0
9 Q 45 HUBER Daniel AUT 214.0 20 102.1 55.5 1.9 194.2
10 Q 59 KOBAYASHI Ryoyu JAP 208.0 20 102.7 53.5 10.6 193.7
11 Q 20 TANDE Daniel Andre NOR 217.0 20 102.9 54.5 -1.9 193.0
12 Q 23 ASCHENWALD Philipp AUT 218.0 20 102.6 54.0 -3.2 192.4
13 Q 42 STJERNEN Andreas NOR 214.0 20 102.9 53.5 -1.2 189.1
14 Q 36 FREITAG Richard GER 205.0 20 102.3 54.0 1.9 181.9
15 Q 56 ZYLA Piotr POL 202.5 20 102.4 51.5 6.8 181.3
16 Q 54 LEYHE Stephan GER 199.0 20 103.1 52.5 8.0 179.3
17 Q 44 WELLINGER Andreas GER 205.5 20 102.4 53.5 -2.6 177.5
18 Q 48 KOUDELKA Roman CZE 196.5 20 102.0 53.0 8.0 176.8
19 Q 46 GRANERUD Halvor Egner NOR 196.5 20 102.2 52.5 4.9 173.2
20 Q 39 AALTO Antti FIN 202.0 20 102.2 52.0 -2.6 171.8
21 Q 25 KASAI Noriaki JAP 197.0 20 101.9 52.5 1.6 170.5
22 Q 47 KLIMOV Evgeniy RUS 194.5 20 102.5 50.0 6.4 169.8
23 Q 2 WOHLGENANNT Ulrich AUT 197.5 20 101.9 52.5 -0.1 169.4
24 Q 37 KOBAYASHI Junshiro JAP 198.5 20 101.8 51.5 -0.7 169.0
25 Q 40 SATO Yukiya JAP 198.0 20 102.0 51.0 -0.6 168.0
26 Q 33 WOLNY Jakub POL 197.5 20 102.2 48.0 2.6 167.6
27 Q 38 LANISEK Anze SLO 194.5 20 101.6 52.5 -1.4 164.5
28 Q 50 GEIGER Karl GER 187.5 20 102.7 51.0 7.5 163.5
28 Q 17 JELAR Ziga SLO 189.0 20 102.3 51.0 5.7 163.5
30 Q 43 PEIER Killian SUI 192.0 20 102.2 52.5 -2.0 160.9
31 Q 22 AIGNER Clemens AUT 194.5 20 102.3 51.5 -4.5 160.4
32 Q 41 PREVC Domen SLO 192.0 20 102.3 51.0 -1.4 160.0
33 Q 24 SCHMID Constantin GER 190.5 20 102.3 51.5 -0.9 159.2
34 Q 28 NAKAMURA Naoki JAP 189.5 20 101.8 51.0 0.5 158.9
35 Q 34 AMMANN Simon SUI 185.0 20 102.4 49.5 3.1 154.6
35 Q 32 FANNEMEL Anders NOR 189.5 20 102.3 46.5 0.7 154.6
37 Q 16 KOZISEK Cestmir CZE 181.5 20 102.3 49.5 6.1 153.4
38 Q 4 NOUSIAINEN Eetu FIN 185.5 20 102.5 48.0 0.7 151.3
39 Q 31 SEMENIC Anze SLO 185.5 20 102.5 49.5 -0.9 151.2
40 Q 21 BICKNER Kevin USA 189.0 20 102.5 49.0 -4.8 151.0
41 13 BARTOL Tilen SLO 181.0 20 101.8 48.5 5.1 150.8
42 19 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 181.5 20 102.5 51.0 1.2 150.0
43 30 HAYBOECK Michael AUT 184.5 20 102.4 48.5 -1.0 148.9
44 6 HAMANN Martin GER 180.0 20 102.4 49.5 3.0 148.5
45 35 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 179.0 20 101.4 47.0 4.2 146.0
46 26 HOERL Jan AUT 180.0 20 101.3 48.0 1.6 145.6
47 1 ALAMOMMO Andreas FIN 175.5 20 101.8 49.5 1.7 141.8
48   27 HULA Stefan POL 178.0 20 101.9 47.5 -0.6 140.5
49   14 WASEK Pawel POL 168.5 20 102.3 48.0 7.3 137.5
50 10 TEPES Jurij SLO 169.5 20 102.2 46.5 7.0 136.9
51 18 INSAM Alex ITA 172.0 20 102.7 45.5 3.8 135.7
52 5 PETER Dominik SUI 167.0 20 102.3 48.0 3.3 131.7
53 9 MUMINOV Sabirzhan KAZ 165.0 20 102.2 47.5 4.4 129.9
54 7 LARSON Casey USA 157.0 20 101.8 46.5 4.5 119.4
55 12 SCHULER Andreas SUI 156.0 20 102.2 47.0 2.6 116.8
56 8 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 153.5 20 102.2 47.5 1.6 113.3
57 15 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 146.5 20 101.4 45.5 8.9 110.2
58 11 KORNILOV Denis RUS 105.0 20 102.1 40.5 2.8 49.3
29 ITO Daiki JAP DNS

  • Źródło: Własne
  • fot. Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku