Puchar Świata w Oberstdorfie: Stefan Kraft najlepszy w drugim treningu

0
Stefan Kraft
FOTO: Kinga Stanaszek

Stefan Kraft wygrał drugi trening przed kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata 2018/2019 w niemieckim Oberstdorfie. 

Stefan Kraft oddał skok na odległość 220 metrów, drugi Markus Eisenbichler (231,5 m) stracił do reprezentanta Austrii aż 1,3 punktu. Trzecie miejsce zajął Robert Johansson (217,5 m).

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Johann Andre Forfang (210,5 m), Ryoyu Kobayashi (205 m), Philipp Aschenwald (213,5 m), Piotr Żyła (207 m), Andreas Stjernen (215 m), Daniel Andre Tande (212,5 m).

Wyniki II treningu przed kwalifikacjami do konkursu PŚ w Oberstdorfie (HS235):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 58 KRAFT Stefan AUT 220.0 19 102.1 8.5 161.0
2 49 EISENBICHLER Markus GER 231.5 21 103.0 1.9 159.7
3 53 JOHANSSON Robert NOR 217.5 19 102.8 3.7 153.2
4 52 FORFANG Johann Andre NOR 210.5 19 102.4 5.7 146.8
5 57 STOCH Kamil POL 210.0 19 101.4 5.9 146.4
6 59 KOBAYASHI Ryoyu JAP 205.0 19 102.2 9.8 144.3
7 23 ASCHENWALD Philipp AUT 213.5 19 102.4 -1.3 143.4
8 56 ZYLA Piotr POL 207.0 19 101.9 6.1 143.0
9 42 STJERNEN Andreas NOR 215.0 21 103.3 3.7 141.7
10 20 TANDE Daniel Andre NOR 212.5 19 102.7 -2.9 140.6
11 30 HAYBOECK Michael AUT 210.5 19 102.5 -0.7 140.4
12 54 LEYHE Stephan GER 203.5 19 102.7 7.0 139.7
13 13 BARTOL Tilen SLO 211.5 21 102.1 2.4 136.2
14 22 AIGNER Clemens AUT 207.5 19 102.3 -2.9 134.6
15 46 GRANERUD Halvor Egner NOR 210.5 21 102.5 0.2 132.8
16 41 PREVC Domen SLO 206.5 21 102.9 4.5 132.3
17 1 ALAMOMMO Andreas FIN 212.5 21 102.1 -2.9 132.1
18 55 KUBACKI Dawid AUT 195.0 19 102.6 6.1 128.6
19 17 JELAR Ziga SLO 203.5 21 102.6 0.9 125.1
20 3 VANCURA Tomas CZE 208.5 21 102.2 -5.3 124.9
21 38 LANISEK Anze SLO 198.5 21 102.8 6.6 124.8
22 36 FREITAG Richard GER 190.0 19 102.3 8.0 124.5
23 48 KOUDELKA Roman CZE 203.0 21 102.2 0.5 124.1
24 51 ZAJC Timi SLO 190.0 19 101.6 5.6 122.1
25 2 WOHLGENANNT Ulrich AUT 203.5 21 102.6 -4.5 119.7
26 31 SEMENIC Anze SLO 193.0 19 102.3 -1.0 119.1
27 6 HAMANN Martin GER 201.0 21 102.5 -2.3 118.9
28 21 BICKNER Kevin USA 192.5 19 102.1 -1.2 118.3
29 4 NOUSIAINEN Eetu FIN 202.0 21 102.8 -4.5 117.9
30 28 NAKAMURA Naoki JAP 191.5 19 101.4 -1.2 117.1
31 24 SCHMID Constantin GER 191.5 19 102.0 -2.6 115.7
32 10 TEPES Jurij SLO 193.0 21 102.5 4.0 115.6
33 35 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 183.5 19 101.5 5.2 113.9
34 37 KOBAYASHI Junshiro JAP 180.5 19 101.7 7.7 112.8
35 43 PEIER Killian SUI 191.5 21 102.9 1.6 111.4
36 47 KLIMOV Evgeniy RUS 192.0 21 102.6 1.2 110.4
37 45 HUBER Daniel AUT 190.0 21 102.4 2.1 110.1
38 32 FANNEMEL Anders NOR 184.0 19 101.8 0.2 109.5
39 44 WELLINGER Andreas GER 188.0 21 102.7 3.3 108.9
40 26 HOERL Jan AUT 186.0 19 101.5 -3.6 108.1
41 39 AALTO Antti FIN 187.0 21 102.8 2.6 107.0
42 50 GEIGER Karl GER 179.0 19 102.3 3.1 106.4
43 19 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 185.0 21 102.5 2.1 104.1
44 27 HULA Stefan POL 180.0 19 101.8 -2.7 101.8
45 16 KOZISEK Cestmir CZE 181.0 21 102.5 2.8 100.0
46 14 WASEK Pawel POL 180.5 21 102.5 3.0 99.6
47 12 SCHULER Andreas SUI 179.5 21 102.4 1.0 96.4
48 18 INSAM Alex ITA 171.5 21 102.9 0.5 86.3
49 11 KORNILOV Denis RUS 163.5 21 102.3 3.3 79.5
50 5 PETER Dominik SUI 170.5 21 102.3 -5.6 79.0
51 15 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 162.5 21 101.6 1.6 76.6
52 7 LARSON Casey USA 164.5 21 102.2 -0.9 76.5
53 8 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 144.5 21 102.5 4.0 57.4
54 9 MUMINOV Sabirzhan KAZ 140.5 21 102.1 4.2 52.8
25 KASAI Noriaki JAP DNS
29 ITO Daiki JAP DNS
33 WOLNY Jakub POL         DNS
34 AMMANN Simon SUI DNS
40 SATO Yukiya JAP DNS

  • Źródło: Własne
  • FOTO: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku