Puchar Świata w Oberstdorfie: Kraft przed Stochem w kwalifikacjach, czterech Polaków w konkursie

0
Stefan Kraft
FOTO: Kinga Stanaszek

Stefan Kraft (220 m) wygrał kwalifikacje przed dzisiejszym konkursem Pucharu Świata w Oberstdorfie (HS235). Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (221 m), a trzecie Daniel Andre Tande (218 m). Na 4. pozycji uplasował się Dawid Kubacki (219 m). W konkursie wystąpi czterech Polaków.

W czołówce kwalifikacje zakończyli także: na 5. lokacie Evgeniy Klimov (220 m), na 6. miejscu Michael Hayboeck (224 m), na 7. pozycji Ryoyu Kobayashi (206 m). Ósmy był Piotr Żyła (208 m), dziewiąty Halvor Egner Granerud (207 m). Pierwszą dziesiątkę zamknął Domen Prevc (209 m).

Tuż za tą częścią stawki, na 12. pozycji, uplasował się czwarty z naszych reprezentantów – Jakub Wolny (213,5 m), który po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się na mamucim obiekcie w Oberstdorfie.

Niestety, po raz trzeci w ten weekend do konkursu nie zakwalifikowali się: czterdziesty siódmy Paweł Wąsek (171 m) i pięćdziesiąty pierwszy Stefan Hula (163,5 m).

Kwalifikacje rozpoczęły się z 17. belki startowej, później zawodnicy ruszali ze stopni 15. czy też 13.

Podczas kwalifikacji wiatr głównie wiał pod narty zawodnikom, jednak ze zmienną prędkością. Dodatkowo kilku skoczków ruszało w niesprzyjających warunkach, m.in. czołówka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach. W najgorszych warunkach skakał Markus Eisenbichler (189 m) – 0,17 m/s w plecy – a w najlepszych Cestmir Kozisek (213,5 m) – 1,47 m/s pod narty. Dodatkowo rywalizację w konkursie mogą utrudniać obfite opady śniegu.

Początek konkursu o godzinie 16:00.

Wyniki kwalifikacji Pucharu Świata w Oberstdorfie (HS235):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 Q 56 KRAFT Stefan AUT 220.0 13 100.4 55.5 -3.3 213.1
2 Q 53 STOCH Kamil POL 221.0 15 100.4 54.5 -4.6 203.6
3 Q 48 TANDE Daniel Andre NOR 218.0 15 101.8 53.0 -1.7 201.4
4 Q 54 KUBACKI Dawid POL 219.0 15 101.7 54.5 -5.8 200.0
5 Q 32 KLIMOV Evgeniy RUS 220.0 15 101.2 51.0 -5.5 198.0
6 Q 40 HAYBOECK Michael AUT 224.0 15 102.0 50.5 -12.5 195.3
7 Q 57 KOBAYASHI Ryoyu JAP 206.0 13 100.5 47.0 1.0 192.1
8 Q 55 ZYLA Piotr POL 208.0 13 100.4 51.5 -7.5 190.5
9 Q 49 GRANERUD Halvor Egner NOR 207.0 15 101.1 53.5 -0.9 189.5
10 Q 45 PREVC Domen SLO 209.0 15 100.8 54.0 -6.8 186.5
11 Q 30 BARTOL Tilen SLO 211.5 15 100.7 55.5 -12.0 185.8
12 Q 39 WOLNY Jakub POL 213.5 15 101.3 52.5 -11.5 185.7
13 Q 52 FORFANG Johann Andre NOR 204.5 15 101.2 52.5 -1.4 185.0
14 Q 47 SEMENIC Anze SLO 207.5 15 101.5 51.0 -4.5 184.0
15 Q 41 LEYHE Stephan GER 210.5 15 101.9 51.5 -9.5 183.1
16 Q 50 ASCHENWALD Philipp AUT 201.0 15 101.3 53.5 -1.0 182.2
17 Q 46 KOUDELKA Roman CZE 200.5 15 100.8 53.0 -4.0 178.1
18 Q 15 NOUSIAINEN Eetu FIN 212.0 17 101.8 53.5 -10.4 177.5
19 Q 5 AALTO Antti FIN 209.5 17 101.3 52.0 -6.5 176.9
20 Q 51 JOHANSSON Robert NOR 197.5 15 101.5 51.0 0.2 176.7
21 Q 34 KOBAYASHI Junshiro JAP 195.0 15 100.8 49.5 1.0 173.0
22 Q 29 ITO Daiki JAP 201.5 15 100.9 54.0 -11.8 172.5
23 Q 20 HOERL Jan AUT 212.5 17 101.2 53.0 -15.7 172.3
24 Q 42 SATO Yukiya JAP 199.0 15 100.7 52.5 -7.9 171.9
25 Q 27 FANNEMEL Anders NOR 197.5 15 101.0 51.5 -5.5 171.5
26 Q 33 KASAI Noriaki JAP 195.5 15 100.6 53.0 -4.8 171.3
27 Q 21 KOZISEK Cestmir CZE 213.5 17 101.6 54.5 -21.2 169.5
28 Q 44 HUBER Daniel AUT 196.0 15 100.7 52.5 -6.8 169.4
29 Q 59 EISENBICHLER Markus GER 189.0 15 100.9 51.0 3.0 169.3
30 Q 43 GEIGER Karl GER 198.0 15 101.3 51.0 -8.2 168.9
31 Q 58 ZAJC Timi SLO 183.5 13 99.8 51.0 0.2 168.3
32 Q 23 AMMANN Simon SUI 193.5 15 101.0 51.0 -5.8 165.9
33 Q 28 TEPES Jurij SLO 195.0 15 101.0 52.0 -9.2 165.3
34 Q 38 STJERNEN Andreas NOR 193.5 15 102.0 50.5 -7.5 163.7
35 Q 31 LANISEK Anze SLO 190.0 15 100.5 52.0 -15.7 152.8
36 Q 37 WELLINGER Andreas GER 179.5 15 101.3 50.5 -2.6 151.8
37 Q 2 JELAR Ziga SLO 198.5 17 101.3 51.0 -19.2 150.0
38 Q 24 VANCURA Tomas CZE 176.5 15 100.5 48.0 -1.3 147.0
39 Q 8 NAKAMURA Naoki JAP 175.0 15 100.3 50.5 -2.2 146.8
40 Q 22 HAMANN Martin GER 181.0 15 100.6 49.0 -9.6 145.1
41 25 WOHLGENANNT Ulrich AUT 172.5 15 100.8 50.0 -1.7 143.8
42 18 SCHMID Constantin GER 185.0 17 101.7 49.5 -8.6 142.9
43 26 PEIER Killian SUI 176.0 15 101.0 49.0 -7.1 141.6
44 35 AIGNER Clemens AUT 170.0 15 101.0 47.5 1.2 141.2
45 6 BICKNER Kevin USA 176.0 15 100.9 46.5 -7.2 139.0
46 7 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 170.0 15 100.7 48.0 -4.3 136.2
47   14 WASEK Pawel POL 171.0 17 101.5 49.5 -5.3 129.4
48 36 FREITAG Richard GER 160.5 15 101.0 46.5 -0.4 127.2
49 9 INSAM Alex ITA 160.5 15 100.7 48.0 -2.7 126.4
50 4 PETER Dominik SUI 172.0 17 101.7 49.0 -14.1 121.3
51   11 HULA Stefan POL 163.5 17 101.0 48.0 -3.6 120.6
52 19 KORNILOV Denis RUS 167.0 17 101.4 47.5 -10.2 117.7
52 3 MUMINOV Sabirzhan KAZ 171.0 17 101.3 47.0 -14.5 117.7
54 12 ALAMOMMO Andreas FIN 161.0 17 101.1 47.0 -6.2 114.0
55 17 SCHULER Andreas SUI 161.0 17 101.6 48.0 -8.4 112.8
56 1 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 169.5 17 100.3 48.0 -20.4 111.0
57 10 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 137.5 15 99.9 42.5 -1.3 94.7
58 16 LARSON Casey USA 152.5 17 101.4 45.5 -15.1 93.4
59 13 MAKSIMOCHKIN Mikhail RUS 128.0 17 101.4 42.0 0.2 75.8

Źródło: własne

Foto: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku