PŚ w Willingen: Nokaut Polskiej drużyny w konkursie drużynowym!

0
296

Dnia 15 lutego 2019 roku odbył się konkurs drużynowy, który dla naszej drużyny był niezwykle udany. Biało-czerwone orły zwyciężyły nad Niemcami o 79,2 pkt, natomiast nad Słowenią, która zajęła miejsca trzecie o ponad 100 pkt!

Do konkursu drużynowego, którego przecież miało nie być podchodziliśmy z pewnymi obawami po nieudanej drużynówce w fińskim Lahti. W końcu zajęliśmy tam dopiero 4 miejsce, a Jakub Wolny skakał wtedy w tą sobotę strasznie słabo! Jednak wczoraj było zupełnie inaczej, ten sam wydawać by się mogło po ostatniej sobocie „najgorszy” z naszych reprezentantów pokazał w piątek prawdziwą klasę skacząc odpowiednio 140,5 i  141,5 metra! Jednak konkurs drużynowy to nie tylko jeden „Wolny”, ale także i pozostała trójka. Piotr Żyła (146 i 129 metrów), Dawid Kubacki (120,5 i 135 metrów), oraz zamykający czwórkę Kamil Stoch (132 i 133 metry).  Jednak z całej czwórki tylko Jakub Wolny oddał obydwa skoki za granice 140 metra, co może być nie jaką niespodzianką i potwierdzeniem reguły, że w skokach narciarskich wszystko jest możliwe…

Dodam tylko jeszcze na koniec, że gdyby konkurs drużynowy liczył się jak konkurs indywidualny , najlepszy okazałby się Jakub Wolny, natomiast za nim znaleźli by się dwaj kolejni nasi reprezentanci, odpowiednio Piotr Żyła Kamil Stoch!


  • Źródło: Własne
  • Foto: Własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here