Mistrzostwa Świata w Seefeld: Markus Eisenbichler mistrzem świata na dużej skoczni!

0
Markus Eisenbichler
FOTO: Martyna Malich

Markus Eisenbichler (131,5 m; 135,5 m) wywalczył zloty medal mistrzostw świata na dużej skoczni w Innsbrucku (HS130). Srebro zdobył jego rodak Karl Geiger (131 m; 130,5 m), a brąz Szwajcar Killian Peier (131 m; 129,5 m). 5. miejsce zajął Kamil Stoch (128,5 m; 129,5 m).

Tuż za podium uplasował się trzeci na półmetku Ryoyu Kobayashi (133,5 m; 126,5 m). Japończyk do medalu stracił 4,1 punktu, natomiast nad Stochem miał przewagę 2,6 punktu.

W czołówce dzisiejszego konkursu uplasowali się także: na 6. pozycji obrońca mistrzowskiego tytułu – Stefan Kraft (130 m; 126,5 m) – na 7. lokacie Johann Andre Forfang (132,5 m; 125,5 m), na 8. miejscu Robert Johansson (128 m; 129 m).

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: dziewiąty Richard Freitag (125,5 m; 129,5 m) i dziesiąty Timi Zajc (127 m; 124 m).

Na 12. pozycji konkurs zakończył Dawid Kubacki (128,5 m; 125,5 m), a na 19. lokacie Piotr Żyła (128,5 m; 121 m). Do drugiej serii nie awansował czterdziesty Jakub Wolny (113 m).

W pierwszej serii konkursowej warunki były dość loteryjne; w najlepszych warunkach skakał Kevin Maltsev (112,5 m) – 1,03 m/s pod narty – a w najgorszych Halvor Egner Granerud (116,5 m) – 0,44 m/s w plecy. Natomiast w finale warunki były już sprawiedliwsze; przy najsilniejszym wietrze pod narty skakał Richard Freitag (128,5 m) – 0,61 m/s; a przy najmocniejszym w plecy swoją próbę oddał Markus Eisenbichler (135,5 m) – 0,11 m/s.

Cały konkurs rozegrano z 12. belki startowej.

W drugiej serii za nieprzepisowy kombinezon został zdyskwalifikowany Bułgar Vladimir Zografski (117 m).

Wyniki Mistrzostw Świata w Innsbrucku (HS130):
Lp. Zawodnik Kraj Odl.1 Odl.2 Suma pkt.
1 EISENBICHLER Markus GER 131.5 m 135.5 m 279.4
2 GEIGER Karl GER 131 m 130.5 m 267.3
3 PEIER Killian SUI 131 m 129.5 m 266.1
4 KOBAYASHI Ryoyu JAP 133.5 m 126.5 m 262
5 STOCH Kamil POL 128.5 m 129.5 m 259.4
6 KRAFT Stefan AUT 130 m 126.5 m 256.1
7 FORFANG Johann Andre NOR 132.5 m 125.5 m 250.9
8 JOHANSSON Robert NOR 128 m 129 m 248.9
9 FREITAG Richard GER 125.5 m 129.5 m 248.7
10 ZAJC Timi SLO 127 m 124 m 245.5
11 HUBER Daniel AUT 126 m 125.5 m 242
12 KUBACKI Dawid POL 128.5 m 125.5 m 240.2
13 ASCHENWALD Philipp AUT 120 m 128 m 239.9
14 HAYBOECK Michael AUT 122 m 125.5 m 233.7
15 AMMANN Simon SUI 122.5 m 126 m 230.6
16 PREVC Peter SLO 123.5 m 122 m 230.5
17 KOBAYASHI Junshiro JAP 116 m 132 m 230
18 KLIMOV Evgeniy RUS 126.5 m 121 m 229.1
19 ŻYŁA Piotr POL 128.5 m 121 m 228.7
20 ITO Daiki JAP 119 m 126 m 225.7
21 SATO Yukiya JAP 120 m 124 m 221.4
22 KOUDELKA Roman CZE 120.5 m 120.5 m 220.1
23 JELAR Ziga SLO 118.5 m 121 m 219.8
24 FETTNER Manuel AUT 117.5 m 122.5 m 219
25 POLASEK Viktor CZE 120 m 117.5 m 218.2
26 SCHULER Andreas SUI 117.5 m 119 m 212.6
27 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 117 m 118.5 m 212.1
28 LEAROYD Jonathan FRA 116.5 m 116.5 m 205.9
29 STJERNEN Andreas NOR 124.5 m 102 m 185.5
30 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 117 m 106.1
31 AALTO Antti FIN 117.5 m 104
32 WELLINGER Andreas GER 119.5 m 103.1
33 GRANERUD Halvor Egner NOR 116.5 m 103
34 KOZISEK Cestmir CZE 115.5 m 102.5
35 LANISEK Anze SLO 114.5 m 100.8
36 TKACHENKO Sergey KAZ 115.5 m 99.2
37 BICKNER Kevin USA 115 m 97.1
38 LARSON Casey USA 115 m 93.9
38 EGLOFF Luca SUI 112.5 m 93.9
40 WOLNY Jakub POL 113 m 91.8
41 INSAM Alex ITA 112 m 90.8
42 KALINICHENKO Vitaliy UKR 112.5 m 88.2
43 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 109.5 m 86.3
44 URLAUB Andrew USA 110.5 m 85.8
44 MALTSEV Kevin EST 112.5 m 85.8
46 VASSILIEV Dimitriy RUS 107 m 82.7
47 COLLOREDO Sebastian ITA 106.5 m 78.8
48 NOUSIAINEN Eetu FIN 103.5 m 77.8
49 VANCURA Tomas CZE 100 m 69.8
50 MAATTA Jarkko FIN 98 m 66.7

Źródło: własne

Foto: Martyna Malich

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku